Skocz do zawartości

Problem z klawiaturą i myszą


Seltir

Rekomendowane odpowiedzi

Witam to mój pierwszy post, wcześniej nie miałem potrzeby pisać, mianowicie nie mogę sobie poradzić z klawiaturą i myszą

Po włączeniu komputera klikam dwa razy lewym przyciskiem myszy na mój komputer zamist explorera właczają mi sie właściwości mojego komputera i tak jest ze wszystkimi aplikacjami

( musze klikać prawym a następnie, otwórz)

 

Z klawiaturą jest troche gorzej ponieważ nie moge nic pisać w polach tekstowych oprócz polskich znaków ć,ś itp

( dziwne bo moge je tworzyć przez ctrl+znak gdzie normalnie jest alt+znak)

 

Nie jestem dokladnie pewien ale po jakiejs kombinacji klawiszy, wszystko działa normalnie

 

Probowalem

przeinstalowac sterowniki

zmiany jezykow

 

Prosze o pomoc!

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Seltir, objaśnij jaki miałeś cel na uwadze zakładając ten temat w dziale diagnostyki infekcji, w dziale mającym zresztą określone zasady i wymóg podawania raportów analitycznych (KLIK). Nie podałeś nawet platformy operacyjnej. Temat zostanie przeniesiony do działu Windows, tylko na razie nie wiadomo jakiego ...

 

 

Po włączeniu komputera klikam dwa razy lewym przyciskiem myszy na mój komputer zamist explorera właczają mi sie właściwości mojego komputera i tak jest ze wszystkimi aplikacjami

 

Klawisz z flagą Windows + R, do pola Uruchom przeklej z posta komendę regsvr32 /i shell32.dll, zatwierdź i zresetuj system. Jeżeli ta akcja przywróci prawidłowe skojarzenia otwierające, wygeneruj logi z OTL do oceny.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Szukając w raportach obiektów związanych z zachowaniami klawiatury:

 

1. Microsoft Serial Keys Utility:

 

========== Processes (SafeList) ==========

 

PRC - [2009-10-16 19:45:00 | 000,026,112 | ---- | M] (Microsoft Corporation) -- C:\WINDOWS\system32\skeys.exe

SRV - [2009-10-16 19:45:00 | 000,026,112 | ---- | M] (Microsoft Corporation) [Auto | Running] -- C:\WINDOWS\system32\skeys.exe -- (SerialKeys)

 

Komponent domyślnie nieczynny w fabrycznym Windows XP (tzn. plik jest na dysku, ale brak usługi), u Ciebie wręcz przeciwnie. Jakie jest źródło jego aktywacji? Panel sterowania > Opcje ułatwień dostępu > Ogólne > Użyj funkcji KlawiszeSzeregowe = czy to zmieniałeś świadomie? Przy okazji: jak wygląda tam pierwsza karta Klawiatura, czy wszystko jest odznaczone (domyślne ustawienia)?

 

2. Oprogramowanie remapujące:

 

O4 - HKLM..\Run: [ActiveKeys.AAB635BD7D054a37A576] C:\Program Files\Active Keys\akeys.exe (Softarium.com)

O4 - HKLM..\Run: [KeyRemapper.{E671E7FD-C72F-4c83-862C-C84F2A2A0514}] C:\Program Files\Key Remapper\KeyRemapper.exe (Softarium.com)

 

Tylko wygląda na to, że to oprogramowanie co dopiero doinstalowałeś. Uściślij: jego pobyt to próba "ratowania się" gdy problem już był obecny?

 

 


Poboczne komentarze (akcje do wykonania gdy będziesz w stanie to przeprowadzić):

 

1. Zresetuj łańcuch Winsock, by wyeliminować pozostałość po iolo. Start > Uruchom > cmd i wpisz komendę netsh winsock reset. Zatwierdź restart komputera.

 

2. Do deinstalacji Spybot Search and Destroy. Program przestarzały, słabo rozgarnięty w kontekście bieżących zagrożeń. Poza tym, zmodyfikował plik HOSTS, który aktualnie przetwarza ponad 15 tysięcy wpisów, co niezdrowe dla usługi Klient DNS. Zresetuj plik HOSTS do postaci domyślnej za pomocą automatycznego narzędzia Fix-it z artykułu: KB972034.

 

3. Kolejnym przestarzałym delikwentem do deinstalacji jest VDOTool 6.1.

 

4. Usunięcie innych wpisów szczątkowych. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:OTL
SRV - File not found [Auto | Stopped] -- C:\Program Files\Java\jre6\bin\jqs.exe -- (JavaQuickStarterService)
SRV - File not found [Disabled | Stopped] -- C:\Program Files\iolo\Common\Lib\ioloServiceManager.exe -- (ioloFileInfoList)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\EagleXNt.sys -- (EagleXNt)
O2 - BHO: (no name) - {E7E6F031-17CE-4C07-BC86-EABFE594F69C} - No CLSID value found.
IE - HKCU\..\SearchScopes\{afdbddaa-5d3f-42ee-b79c-185a7020515b}: "URL" = "http://search.conduit.com/ResultsExt.aspx?q={searchTerms}&SearchSource=4&ctid=CT2786678"
FF - HKLM\Software\MozillaPlugins\@java.com/JavaPlugin: C:\Program Files\Java\jre6\bin\new_plugin\npjp2.dll File not found
FF - HKLM\Software\MozillaPlugins\@pandonetworks.com/PandoWebPlugin: C:\Program Files\Pando Networks\Media Booster\npPandoWebPlugin.dll File not found
[2011-12-18 21:20:41 | 000,000,000 | ---D | M] (uTorrentBar Community Toolbar) -- C:\Documents and Settings\bdi\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\extensions\{bf7380fa-e3b4-4db2-af3e-9d8783a45bfc}

 

Klik w Wykonaj skrypt.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

1.tak zmieniłem to świadomie, próbowałem z tymi opcjami na różne sposoby ale bez skutku. na ustawieniach domyślnych tez nie działa jak powinno.

2.No myślalem ze to moze pomoc, ale jedynie na chwile pomoglo, choc do konca nie wiem czy to to (tak jak pisalem kilka razy po wciskaniu duzej ilosci klawiszy "na chama" czasami pomagało),po zresetowaniu kompa dalej był ten problem

 

1. niestety pod konsolą cmd moge pisać normalnie litery, ale za to nie dziala klawisz Enter jako uruchom, jedynie fullscreenuje okienko, Win+R tez nie dziala

2. odinstalowalem i zainstalowalem tego fixa

3. odinstalowany

4. usuniete.

 

btw. zauwazylem ze kombinacja x+litera stawia normalnie znak (tzn. x+c = c, ale to tez nie za kazdym razem łapie )

probowalem formatowac dysk jednak nawet gdy bootuje mi windowsa z plyty to w installerze nie moge uzyc Enter i potwierdzic formatu czy instalacji

Ma ktos jakis pomysl ? moze przeistalowac rejestr ?

Robilem scana Nod'em, Glary'm lecz nic nie pomoglo

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...