Skocz do zawartości

Prawdopodobnie uszkodzony WMI


hebros

Rekomendowane odpowiedzi

Win XP HE + SP 3. Zaczęło się od tego, że komputer nie wykrywał czytnika kart do podpisu elektronicznego. Potem nie wykrywał pendraków i na koniec zniknęła ikonka CD/DVD w Mój komputer. Po przeskanowaniu różnymi programami antywuirusowymi i trikami w rejestrze teraz bezbłędnie wykrywa pendraki i jest ikonka CD/DVD. Jednak w dalszym ciągu nie wykrywa czytnika. Po podłączeniu następuje totalny zwis komputera i pomaga tylko restart [nie z klawaitury tylko z obudowy]. W podglądzie zdarzeń w Aplikacjach mam błąd krytyczny:

Zródło: Security Center

Identyfikator: 1802

Opis: Usługa Centrum Zabezpieczeń Systemu Windows nie może ustanowić kwerend zdarzeń z WMI, aby monitorować zaporę i program antywirusowy innej firmy.

W usługach jeżeli chcę wejść na zależności otrzymuję komunikat: WMI: błąd krytyczny. Ponadto na pulpicie pozostały chyba skutki infekcji: pliki CAKP63C9 i CAUU2NIS, których nie można usunąć. Nawet killbox daje komunikat: The file does not seem to exist. Na komputerze są bardzo ważne dane i przeinstalowanie to ostateczność.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Jednak w dalszym ciągu nie wykrywa czytnika. Po podłączeniu następuje totalny zwis komputera i pomaga tylko restart [nie z klawaitury tylko z obudowy].

 

Co to za czytnik, jakie sterowniki i czy próbowałeś je reinstalować?

 

 

W podglądzie zdarzeń w Aplikacjach mam błąd krytyczny:

Zródło: Security Center

Identyfikator: 1802

Opis: Usługa Centrum Zabezpieczeń Systemu Windows nie może ustanowić kwerend zdarzeń z WMI, aby monitorować zaporę i program antywirusowy innej firmy.

W usługach jeżeli chcę wejść na zależności otrzymuję komunikat: WMI: błąd krytyczny.

 

Zresetuj radykalnie Repozytorium WMI. Wstrzymaj usługę Instrumentacji w services.msc (o ile już nie jest zastopowana), opróżnij cały folder C:\WINDOWS\system32\wbem\Repository i zresetuj system.

 

 

Ponadto na pulpicie pozostały chyba skutki infekcji: pliki CAKP63C9 i CAUU2NIS, których nie można usunąć. Nawet killbox daje komunikat: The file does not seem to exist. Na komputerze są bardzo ważne dane i przeinstalowanie to ostateczność.

 

To nie są pliki infekcji. Ich nazwy tu podane nie wyglądają na całkowite, w nazwie powinny być jeszcze kropki na końcu, co powoduje wadliwość nazwy (przyczyna niemożności skasowania). KillBox sobie z nimi nie poradzi. Do ich usunięcia zastosuj Delete FXP Files, specjalizowany w obiektach których Windows nie widzi jako istniejące.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Uzupełniając informacje:

 

1. Jest to czytnik kart mikroprocesorowych do podpisu elektronicznego: ACS Smart Card Reader ACR38u. Sterowniki były reinstalowane i efekt dalej taki sam.

 

2. Usługa Instrumentacji nie została zastopowana. Po jej wyłaczeniu i usunięciu całego katalogu jw. - efekt ten sam.

 

3. Dzięki za link do Delete FXP Files.

 

4. Przeważa niestety opcja przeinstalowania całego systemu.

Odnośnik do komentarza
1. Jest to czytnik kart mikroprocesorowych do podpisu elektronicznego: ACS Smart Card Reader ACR38u. Sterowniki były reinstalowane i efekt dalej taki sam.

 

Start > Uruchom > devmgmt.msc, wyszukaj powiązane urządzenia i odinstaluj, zresetuj system.

 

 

2. Usługa Instrumentacji nie została zastopowana. Po jej wyłaczeniu i usunięciu całego katalogu jw. - efekt ten sam.

 

Wykonaj szerszy zakres naprawy WMI.

 

1. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

cd /d %windir%\system32\wbem
for %%i in (*.dll) do RegSvr32 -s %%i
for %%i in (*.exe) do %%i /RegServer
net stop winmgmt
rd /s /q Repository
net start winmgmt
pause

 

Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki > Zapisz jako FIX.BAT > Uruchom ten plik

 

Zresetuj system.

 

2. Jeżeli nie pomoże, Start > Uruchom > wklej komendę:

 

rundll32.exe setupapi,InstallHinfSection WBEM 132 %windir%\inf\wbemoc.inf

 

Przy pytaniu o nośnik XP wskaż folder C:\Windows\ServicePackFiles\i386, a gdy takowego nie ma to musi być podstawiona płyta XP SP3.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Start > Uruchom > devmgmt.msc, wyszukaj powiązane urządzenia i odinstaluj, zresetuj system.

 

Nie ma powiązania urzadzenia czytnika kart

 

 

1. Otwórz Notatnik i wklej w nim (...)

 

Wyskakuje błąd - nie można zastopować usługi winmgmt [próbowałem juz wcześniej]

 

 

2. Jeżeli nie pomoże, Start > Uruchom > wklej komendę (...)

 

Też było robione wczesniej i nic to nie dało.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...