Skocz do zawartości

Restart procesu explorer.exe


Savio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Mój problem jest następujący:

Przy próbje uruchomienia menu kontekstowego następuje restart procesu explorer.exe. Restart trwa ok. 5-10s. Dzieje się tak w przypadku ikon plików na pulpicie lub ikon plików w folderach a także samych ikon folderów z wyłączeniem ikon pulpitu takich, jak "Mój komputer", "Kosz", "Moje miejsca sieciowe", Moje dokumenty". Restart procesu explorer.exe następuje również w przypadku operacji na ikonach za pomocą przycisków "usuń", "kopiuj", "wytnij" które są dostępne na pasku narzędzi.

Mogę używać prawego klawisza myszki, pod warunkiem, że kursor nie znajduje się na ikonie. Wtedy jest możliwe używanie poleceń "kopiuj", "wklej" itp. np. przy operacjach na tekście.

Nadmieniam, że "niestety" został już użyty combofix.

Log combofixa oraz OTL i GMER'a zamieszczam poniżej. Z góry dziękuję za pomoc.

ComboFix.txt

OTL.Txt

gmer.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

To nie jest problem infekcji i temat zmienia dział. Jak słusznie zauważasz, użycie ComboFix było nie na miejscu, a ten skasowany przezeń explorer.exe z root partycji to mi pachnie prowadzonymi tu zamianami pliku explorer.exe w celu likwidacji błędu. Odinstaluj ComboFix w prawidłowy sposób, Start > Uruchom > wklej polecenie:

 

"C:\Documents and settings\gg\Pulpit\ComboFix.exe" /uninstall

 

Za to log z OTL jest niekompletny, czyli brak Extras (m.in. wyliczenia przydatnych tu błędów z Dziennika zdarzeń), gdyż opcja "Rejestr - skan dodatkowy" nie została ustawiona na "Użyj filtrowania". Mając ten log, być może już nie trzebaby było robić dodatkowej diagnostyki:

 

 

Przy próbje uruchomienia menu kontekstowego następuje restart procesu explorer.exe.

 

Z pewnością winę ponosi jedno z rozszerzeń powłoki (albo wpisy menu kontekstowego albo ewentualnie kodeki integrowane z Windows Explorer). Uruchom Dziennik zdarzeń przez Start > Uruchom > eventvwr.msc i szukaj błędu tyczącego explorer.exe. Gdy go wyłuskasz, z dwukliku pobierz właściwości i przeklej formułę błędu co jest widziane jako moduł przyczynowy.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Po raz drugi ogólny log z OTL mi niepotrzebny, tylko Extras.

 

 

W dzienniku zdarzeń bark błędu z Explorer.exe, pojawia się natomiast wpis jako typ "Informacja", którą również zamieszczam.

 

Przeprowadź diagnostykę za pomocą aplikacji ShellExView. W programie poprzez klik w kolumnę producenta posegreguj wszystkie rozszerzenia dodane wtórnie (oznaczone kolorem różowym), z wciśniętym CTRL zaznacz je i wyłącz. Zresetuj system. Sprawdź czy błąd explorer.exe ustąpił. Jeśli tak, zaczynasz się w ShellExView cofać wstecz włączając po jednej grupie tego samego producenta na raz + restart, aż wychwycisz dokładnie które wpisy tworzą problem.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Aplikacja służy do pakowania i rozpakowywania plików lub folderów. Jest więc w każdym menu kontekstowym.

 

Przecież wiem do czego służy, a menu kontekstowe nie są niezbędnym składnikiem programu. To tak jakbym odptaszkowała w opcjach 7-zip integrację z powłoką, tylko oczywiście wtedy już za każdym razem muszę otwierać program w celu przeprowadzenia akcji pakerskich. To już kwestia wygody.

 

Temat rozwiązany. Zamykam.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...