Skocz do zawartości

Nie działa pasek narzędzi, dziwne okno wydajności systemu


czeslaw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem laikiem komputerowym, przyznaję się bez bicia, zawirusowałem komputer najprawdopodobniej przez jedną ze stron do pobierania plików (Cho..kuj). Komp zamulił, nie działa dolny pasek, jak uruchomie okienko wydajności systemu to jest okrojone bez możliwości zamknięcia i nie wyświetla ilości procesów. Niestety uruchomiłem combofixa zanim trafiłem na to forum (kolega mi polecił), program usunął niby jakieś wirusy ale czuje że nadal jest syf. Malwarebytes nie znajuje zagrożeń, dr web cure it coś znalazł i usunął ale nadal jest źle. Załączam logi i proszę o pomoc bo chcę sie pozbyć syfu. Pozdrawiam i z góry dziękuję.

 

OTL:

http://wklej.org/id/668041/txt/

 

extras:

http://wklej.org/id/668047/txt/

 

combofix:

http://wklej.org/id/668052/txt/

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Zabrakło obowiązkowego raportu z GMER. W logach z OTL + ComboFix nie widać żadnych śladów infekcji. Temat przenoszę do działu Windows XP. Drobna uwaga: pracują w tle szczątki po Symantec, przez Dodaj / Usuń programy odinstaluj LiveUpdate 3.0 (Symantec Corporation).

 

 

Jestem laikiem komputerowym, przyznaję się bez bicia, zawirusowałem komputer najprawdopodobniej przez jedną ze stron do pobierania plików (Cho..kuj). Komp zamulił, nie działa dolny pasek

 

Co konkretnie instalowałeś? Na czym polega niedziałanie dolnego paska?

 

 

jak uruchomie okienko wydajności systemu to jest okrojone bez możliwości zamknięcia i nie wyświetla ilości procesów

 

To normalne. Menedżer przełączył się na tzw. "Tiny Footprint Mode". Dwukliknij na ramkę, a włączy się pełny.

 

 

Niestety uruchomiłem combofixa zanim trafiłem na to forum (kolega mi polecił), program usunął niby jakieś wirusy ale czuje że nadal jest syf.

 

Użyty niepotrzebnie. Nie usuwał żadnych obiektów powiązanych z czynną infekcją. Skasowane pliki typu SET*.TMP mogły być nieszkodliwe (takie pliki są charakterystyczne dla podmian plików wykonywanych np. systemem aktualizacji), pliki pkunzip.pif + pkzip.pif pochodzą od Total Commander (być może były zerowe, dlatego ComboFix je usunął), plik unins000.exe to pewnie był prawidłowy deinstalator którejś aplikacji (ComboFix ma rutynę usuwania plików leżących luzem w Dane aplikacje i niestety mógł objąć coś czego nie powinien, choć zasadniczo w tym katalogu nie powinno być plików luzem).

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za szybką odpowiedź!

 

GMER właśnie pracuje, jak skończy wrzucę loga.

Z chomika instalowałem program ChomikBox ale w sumie się nie zainstalował, poza tym tylko muzyka, filmy i bajki.

Menadżer wydajności po dwukrotnym kliknieciu działa ok :)

Niedziałanie paska polega na tym, że nie mogę kliknąć ani na start, ani na szybkie uruchamianie ani na zegar itp.

Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Na GMER poczekam.

 

 

Z chomika instalowałem program ChomikBox ale w sumie się nie zainstalował, poza tym tylko muzyka, filmy i bajki.

 

Jeżeli z tej strony KLIK, to program nie powinien mieć związku z "wirusami". Za inne miejsca na Chomiku (magazyny użytkowników) już nie dam głowy.

 

 

Niedziałanie paska polega na tym, że nie mogę kliknąć ani na start, ani na szybkie uruchamianie ani na zegar itp.

 

Wypróbuj aplikację Taskbar Repair Tool Plus!.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeszcze nie, czekałem na odpowiedź :)

Już się biorę...

 

Za pomocą narzędzia taskbar repair tool plus! naprawiłem pasek, wielkie dzięki. Chyba po prostu posprzątam komputer, użyje jakiegoś reg cleanera i powinno być ok skoro skanery nie znajdują infekcji. Czy avast to dobry antywirus? Polecasz jakiś inny darmowy?

 

Wielkie dzięki za pomoc, dobrej nocy!

Odnośnik do komentarza

Należy jeszcze odinstalować w prawidłowy sposób ComboFix. W Start > Uruchom > wklej polecenie:

 

"c:\documents and settings\agaikarol\Pulpit\ComboFix.exe" /uninstall

 

Dwa na trzy problemy z głowy. Został "Komp muli".

 

1. Na początek sprawdź zachowanie systemu po wyłączeniu osłon rezydentnych Avast oraz w stadium czystego rozruchu (to tylko testy) wg instrukcji z KB331796. Przedstaw rezultaty tych działań, a jednocześnie możesz przejść do wykonania:

 

2. Druga potencjalna przyczyna dla mulenia (prócz procesów) to bardzo mało miejsca na dysku systemowym:

 

Drive C: | 104,46 Gb Total Space | 4,35 Gb Free Space | 4,17% Space Free | Partition Type: NTFS

 

4GB z hakiem o nieznanym stopniu fragmentacji to może być za mało. Wstępnie wyczyść lokalizacje tymczasowe za pomocą TFC - Temp Cleaner + opróżnij foldery Przywracania systemu (KLIK) + opróżnij zawartość katalogu C:\Windows\SoftwareDistribution\Download. Pousuwaj ile jeszcze zdołasz. Po tym przeprowadź defragmentację dysku za pomocą darmowego Puran Defrag Free Edition. Dwa typy: defragmentacja zwykła + defragmentacja "Boot Time".

 

 

Chyba po prostu posprzątam komputer, użyje jakiegoś reg cleanera i powinno być ok skoro skanery nie znajdują infekcji.

 

Regcleanera na razie zostaw w spokoju. Tego typu operacjami można pogorszyć stan, jeśli za dużo się usunie.

 

 

Czy avast to dobry antywirus?

 

Nie mam w stosunku do niego żadnych obiekcji.

 

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...