Skocz do zawartości

Error "Can't load Res.dll"


norrisia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od jakiegos tygodnia pojawia sie nastepujacy problem:

 

errorvv.jpg

 

Zaczelo sie od tego, ze kiedy odeszlam od kompa, po powrocie nie bylo netu i musialam ponownie wklepac haslo sieci wifi, ale nie wiem, czy to byla glowna przyczyna. W kazdym razie po tej "awarii" zaczal pojawiac sie powyzszy komunikat.

Jest to bardzo irytujace, gdyz po kazdorazowym skasowaniu (klik w "OK") po kilku sekundach blad wyskakuje na nowo.

 

Nie mam pewnosci jakie logi sa potrzebne by rozwiazac ten problem wiec jak by co to prosze o instrukcje.

Pozdrawiam.

Extras.Txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Witam po przerwie.

Przepraszam, ze tak dugo mnie nie bylo (praca....).

Niestety, sposob podany przez kolege Belfegora nie sprawdzil sie:(

Probowalam z wykozystaniem narzedzia "Fix" ze strony Microsoftu, jak i poprzez reczne kopiowanie plikow .dll drukarki.

Chce tylko zauwazyc, ze powyzsze rozwiazanie (podane przez Microsoft) dotyczy bledu:

"Prop Res DLL not loaded" or "Cannot load Library DLBAPRP.dll"

 

Nie wiem, czy odnosi sie to do mojego przypadku.

Prosze o pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Zaczelo sie od tego, ze kiedy odeszlam od kompa, po powrocie nie bylo netu i musialam ponownie wklepac haslo sieci wifi, ale nie wiem, czy to byla glowna przyczyna. W kazdym razie po tej "awarii" zaczal pojawiac sie powyzszy komunikat.

 

Tytułowy błąd "Can't load Res_dll" pochodzi od oprogramowania Linksys (masz zainstalowany Linksys Wireless-G PCI Network Adapter with SpeedBooster). W spoilerze dodatkowe odnośniki.

 

 

 

Przykładowa wzmianka: KLIK.

 

can't find res_dll problem.

 

(...) If you tired of this message and want to run linksys's Wireless Network Monitor you should download driver for this device from Linksys cite, unzip it (run exe file), find Wlan.ini in directory C:\Linksys Driver\WUSB54GS_09012004 and add in the end of it:

 

[GemtekLoadResDLL]

LangResID=1

ResFile="resWusb54GS_US.dll"

 

Then run setup from the same dir to install new driver with correct settings for res_dll (do not forget to uninstall existing version of driver).

 

A tu dla porównania wlan.ini: KLIK.

 

[GemtekLoadResDLL]

LangResID=1

ResFile=resWMP54GS_US.dll

ProductName=WMP54GS

AboutVersion=1.25

AutoReconnectTime=10

 

 

 

Aczkolwiek ... z opisu Twojego wynika, że wcześniej było w porządku, czyli w potwietrzu lata sugestia uszkodzenia którejś partii tego oprogramowania. Czy tu przypadkiem podczas bezczynności Avast czegoś nie zdiełał? Przeszukaj jego dzienniki w celu upewnienia się, że nie kasował plików Linksys. W logu OTL bowiem widzę uszczerbek usługi tego oprogramowania i nie wiem jak mam to rozumieć:

 

SRV - File not found [Auto | Running] --  -- (WMP54GSSVC)

 

Autoruns z kolei nie znakuje ubytku:

 

"HKLM\System\CurrentControlSet\Services"	""	""	""

+ "WMP54GSSVC" "WLService" "GEMTEKS" "c:\program files\linksys wireless-g pci network adapter with speedbooster\wlservice.exe"

 

 

Wyszukaj na dysku, czy gdzieś jest plik wlan.ini, w razie czego zaprezentuj porównawczo. W sumie można od razu spróbować reinstalacji oprogramowania Linksys.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...