Skocz do zawartości

Obciążenie procesora 89-99% podczas przeglądania witryn


zwirek2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po długiej nieobecności powracam na forum jak wiadomo z problemem bo inaczej bym się nie udzielał :)

Może na początku oś o zestawcie który służy i służyć ma tylko i wyłącznie do internetu przeglądanie itd.

Chodził wyśmienicie jak na tak leciwy sprzęt ale coś się stało ze go zamuliło

parametry

 

Płyta główna :ASUS A7V8X-X

Procesor: AMD ATHLON XP2400+ 2.13 GHz

Muzyka :zintegrowana

HDD:Barracuda 7200.10 Ultra ATA/100 80-GB Hard Drive

RAM: 1.5GB

System :Windows XP service pack 3

 

,a mianowicie strasznie mi zamula komputer jak przeglądam strony internetowe a najwięcej jak na Youtube zapodam jakiś filmik w małym okienku jest obciążenie procesora względne że się da oglądać ale jak wrzucę filmik na full screen to już dochodzi do 90-99% ,i nie mam pojęcia po czym tak się dzieje próbowałem innej przeglądarki i to samo teraz korzystam z Firefox 8.0.1 ,odinstalowywałem wtyczki z firefoxa przeinstalowywałem Firefoxa i brak efektu nadal to samo komputer przeskanowany antywirusami kilkoma i również brak wirusów ,zabrakło mi pomysłów więc pytam tutaj może już ktoś przerabiał tego fanta

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Masz tam smiecia RelevantKnowledge, który zamula. Szerzej na ten temat poczytasz tutaj http://traxter-onlin...evantknowledge/

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\SharedAccess\Parameters\FirewallPolicy\StandardProfile\AuthorizedApplications\List]
"c:\program files\relevantknowledge\rlvknlg.exe" = c:\program files\relevantknowledge\rlvknlg.exe:*:Enabled:rlvknlg.exe

 

Pobierz Malwarebytes i wykonaj pełny skan dysków. Zaprezentuj log.

Wykonaj też nowy skan z OTL.

Odnośnik do komentarza

Belfegor

 

To nie może być przyczyną "mulenia". To jest tylko martwy wpis w autoryzacji zapory. RevelantKnowledge zostało odinstalowane (brak procesów i wpisów startowych, brak pozycji na liście zainstalowanych).

 

 

zwirek2

 

a mianowicie strasznie mi zamula komputer jak przeglądam strony internetowe a najwięcej jak na Youtube zapodam jakiś filmik w małym okienku jest obciążenie procesora względne że się da oglądać ale jak wrzucę filmik na full screen to już dochodzi do 90-99% ,i nie mam pojęcia po czym tak się dzieje próbowałem innej przeglądarki i to samo teraz korzystam z Firefox 8.0.1

 

Same strony obojętnego typu mogłyby sugerować czynniki typu Avast czy IDM (kiedyś miałeś podobne objawy KLIK). Ale: w Dzienniku zdarzeń masz taki błąd związany ze sterownikami grafiki (co może wyjaśniać dysfunkcje przy przetwarzaniu stron opartych na Flash):

 

[ System Events ]

Error - 2011-12-15 07:20:20 | Computer Name = ASUS | Source = nv | ID = 262252

Description = Sterownik nv4_disp dla display urządzenia \Device\Video0 jest zablokowany

przez pętlę nieskończoną. To wskazuje zwykle na problem z samym urządzeniem lub

z jego sterownikiem niepoprawnie programującym urządzenie. Sprawdź, czy u dostawcy

sprzętu są dostępne aktualizacje sterowników.

 

Na początek nasuwa się to o czym mówi komunikat.

 

 

PS. Jeszcze szczątki po adware (BigSeekPro + Revelant) do likwidacji. Jako, że nie jest to związane z problemem, do spoilera:

 

 

 

W OTL w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:Reg
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main]
"Start Page"="about:blank"
[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main]
"Start Page"="about:blank"
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\SharedAccess\Parameters\FirewallPolicy\StandardProfile\AuthorizedApplications\List]
"c:\program files\relevantknowledge\rlvknlg.exe"=-
 
:OTL
[2011-12-14 22:23:37 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\Documents and Settings\zwirek\Dane aplikacji\Toolbar4
O4 - HKLM..\Run: [KernelFaultCheck] %systemroot%\system32\dumprep 0 -k File not found
O4 - HKLM..\Run: [sunJavaUpdateSched] "C:\Program Files\Java\jre6\bin\jusched.exe" File not found
O4 - HKU\S-1-5-21-606747145-813497703-725345543-1004..\Run: [DriverMax_RESTART]  File not found

 

Klik w Wykonaj skrypt.

 

 

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Nie tu leży problem krakersie :P. Wyniki w MBAM raczej bez związku. Wykryta cała kolekcja patcherów i cracków = wiadomo co o tym sądzić. Nie ruszaj wpisu rejestru Antiwpa + pliku antiwpa.dll, bo się uziemisz i może być już niemożliwe logowanie do Windows (wiadomo dlaczego ... krakersie). A izolowane wyniki z System Volume Information znikną po czyszczeniu folderów Przywracania systemu (KLIK).

 

Za to nie wykonałeś skryptu do OTL. Ale mówię: to nie ma znaczenia, wpisy typu szczątkowego, poziom kosmetyczny.

Odnośnik do komentarza

Picasso czy ty w tym nie za dobra jesteś cały mój śmietnik już przejrzałaś :)

oczywiście żartuje w takich przypadkach wsio wychodzi na jaw nie ja pierwszy nie ostatni ,przechodząc do rzeczy

wykonałem ten skrypt co kazałaś ,tak samo przeinstalowałem sterowniki od grafy ,wyłączyłem przywracanie systemu a komputer dalej muł aż się nic robić nie chce na nim haha ale jestem zawzięty ,bo jest mi potrzebny niestety stary bo stary ale śmigał ,może spróbuje tego IDM odinstalować ale mam w drugim komputerze tego IDM i działa dobrze i tutaj też dobrze chodził ,nie wiem czy to czasem problem nie leży tak jak marekW napisał "tak czy siak wydaje mi się, że problem leży we flashu"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...