Skocz do zawartości

Windows 7, zawiesza się przy uruchomieniu laptopa.


ciapus4

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, mam taki problem, przy uruchomianiu laptopa Samsung RC510, system ładuje się do momentu, gdzie wyskakuje komunikat "PROSZĘ CZEKAĆ", widać jak ikonka kręcącego się kółeczka, staje i nic się nie dzieje, komputer można uruchomić tylko w trybie awaryjnym, przywracanie ostatnio prawidłowej konfiguracji nic nie daje, jest też problem z ponownym zainstalowaniem systemu, pasek postępu dochodzi do końca, po czym czarny ekran i zero reakcji. Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Mowa o Windows 7 jak zgaduję? Uruchom system w trybie awaryjnym z obsługą sieci, pobierz darmowy "CrystalDiskInfo" jak się da, możesz znaleźć wersje programu beinstalacyjną. Po uruchomieniu programu zrób screen jego okna, tak aby wszystkie parametry dysku były w nim widoczne. Okno powiększ w razie czego. Zrobiony screen pokaz na forum, sprawdzimy, w jakim stanie masz dysk twardy. Ostatnia konfiguracja nie działa, a co z punktami przywracania systemu? Są jakieś? Próbowałeś przywracać? Możliwe, że wykrzaczyły się jakieś usługi w systemie, sterownik i nie startuje on prawidłowo, zrób jeszcze czysty rozruch, system uruchomi się tylko z usługami Microsoft, bez usług firm trzecich, o ile się uruchomi, da nam to już jakieś kolejne spojrzenie tez na problem, poza ewentualnie wadliwym dyskiem twardym. 

Odnośnik do komentarza

Dysk masz sprawny. Więc nie on jest problemem, co z punktami przywracania systemu do daty kiedy było wszystko ok?

Czyli jak podejrzewałem, coś co startuje z Windows, nie działa prawidłowo... Robiłeś coś ostatnio, przed awarią w systemie? Instalowałeś?

Może zaczniemy od aktualizacji jeszcze sterowników i Autoruns... Albo od FRST. Spróbuj zrobić logi z FRST i pokaż je na forum.

Odnośnik do komentarza

Ok, czyli nie ma efektów, tak? Nadal jest problem? Z tego co widzę, masz mocno skopany ten Windows ...

Zrób Logi z FRST jak wyżej mówiłem, dodatkowo "Autoruns" uruchom w opcji „Uruchom jako administrator” i poczekaj, aż w dolnym roku program poda gotowość „Ready”. Wybierz przycisk „File”, następnie po rozwinięciu „Save ...”Plik zapisz na Pulpicie. Zapisz jako *.arn. Zaznacz jeszcze w "Options” >> "Hide Empty Locations” i ”Hide Windows Entries”. Tak powstały log spakuj jakimś pakerem, nawet systemowym Zipem i zamieść gdzieś, skąd mogę go pobrać do analizy. Podaj mi linka do paczki tutaj. Aplikacja nie wymaga instalacji i jest całkowicie darmowa, pobierzesz ją stąd.
 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...