Skocz do zawartości

Video TDR failure


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Ten BSoD jest związany z karta grafiki, lub jej sterownikiem.

 

Cytat

 

VIDEO_TDR_ERROR - Próba zresetowania sterownika ekranu nie powiodła się.

 

Rozwiązanie:

-Uaktualnij sterowniki od karty graficznej. Zobacz program  "Snappy Driver instaler".

Jeśli próba uaktualnienia nic nie daje i ponowna czysta instalacja i dany "BSoD" występuje nadal, to znaczy, że karta grafiki jest prawdopodobnie uszkodzona.

Poniżej podaję jeszcze sposoby próby naprawy problemu  jak i opis programu do usuwania sterowników z systemu, który wyczyści dokładnie system z sterownika w celu ponownej świeżej jego instalacji:

"DriverFusion".

Cytat:

Sterowniki "Nvidia' tak często gęsto mają, jest gehenna z ich instalacją,wiem coś na ten temat bo jak mam je aktualizować u siebie to mam podobnie...Trzeba się czasem natrudzić ,nakombinować. Więc tak, masz dwa sposoby ogólnie, pierwszy podałem wyżej, potem osobno ewentualnie doinstalowujesz ewentualnie "PhysX" czy "Experience".Jak coś w tym sposobie nie jasne to pisz. Postaram się jaśniej opisać jak to zrobić przez "Menedżer Urządzeń".

Drugi sposób to pobranie najnowszego zgodnego sterownika z systemem i dodatkowo darmowy program "DriverFusion",zainstaluj "DriverFusion". Uruchom system w trybie awaryjnym,odinstaluj obecny sterownik jeśli jest w systemie jeszcze.Jak nie to od razu przejdź do czyszczenia systemu z resztek po nim "DriverFusion",po czyszczeniu zrestartuj system i ponownie uruchom komputer go w trybie awaryjnym systemu,instaluj sterownik jako administrator przez kliknięcie na jego ikonę p.p.myszki i wybranie odpowiedniej opcji.Powinno się udać,nie uda się ,powtarzasz akcję,ewentualnie przez "Menedżer Urządzeń" i potem raz jeszcze by pozostałe jego komponenty zainstalować normalnie, zalecam cały czas tryb awaryjny systemu gdzie nic nie bedzie zakłócać instalacji, inne usługi,skanujący antywirus itp.

Także instalacja nie jest wcale prostą rzeczą sterowników "Nvidia". Nawet jak przez "nVidia Experience' instalujesz to instalacja się potrafi zawiesić,możesz czekać w nieskończoność na jej koniec,ale co zabawne sterownik się instaluje,tylko tu program przestaje czasem odpowiadać,chodź teraz przy najnowszych sterownikach o dziwo przebiegło wszystko dobrze, tu masz trzeci sposób ,nie do końca sprawdzony prze zemnie w sumie,instalujesz "Experience' i z jego poziomu uaktualniasz sterownik.

To tyle jeśli chodzi o moje doświadczenia ze sterownikami od "Nvidia", także powodzenia i wytrwałości,cierpliwości życzę.

Może być jeszcze karta grafiki uwalona, ale to wykluczam skoro wcześniej na starych driverach działała dobrze itp.

 

 

Teraz tak, pobierz najnowszy sterownik ze strony producenta do karty grafiki pod system. Pobierz darmowy program "DisplayDriver Uninstaler". Za pomocą "DisplayDriverUninstaler" odinstaluj obecny sterownik do karty graficznej, program ten dokładnie wyczyści system ze sterownika, usunie wszystkie jego ślady z systemu. Po tym na czysto instaluj na nowo pobrany sterownik. Zobacz czy ten zabieg nie pomógł.  Poniżej jeszcze pomocny temat odnośnie "DDU".

 

Co do logów, sprzątanie. Uruchom FRST.  Skopiuj zawartość podaną niżej i nigdzie nie wklejaj-FRST sam znajdzie "fixlist" w schowku systemowym.

 

Spoiler

START::
HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows Defender: [DisableAntiSpyware] Ograniczenia <==== UWAGA
HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows Defender: [DisableAntiVirus] Ograniczenia <==== UWAGA
FF HKLM\...\Firefox\Extensions: [light_plugin_7571494CE0B94E11BB762B659A4AD71F@kaspersky.com] - C:\Program Files (x86)\Kaspersky Lab\Kaspersky Free 21.3\FFExt\light_plugin_firefox\addon.xpi => nie znaleziono
FF HKLM-x32\...\Firefox\Extensions: [light_plugin_7571494CE0B94E11BB762B659A4AD71F@kaspersky.com] - C:\Program Files (x86)\Kaspersky Lab\Kaspersky Free 21.3\FFExt\light_plugin_firefox\addon.xpi => nie znaleziono
FF ExtraCheck: C:\Program Files\mozilla firefox\defaults\pref\kl_prefs_62fbb8f7_c917_4cf7_957a_aad2b8fa768c.js [2020-09-02] <==== UWAGA (Linkuje do pliku *.cfg)
FF ExtraCheck: C:\Program Files\mozilla firefox\kl_config_62fbb8f7_c917_4cf7_957a_aad2b8fa768c.cfg [2020-09-02] <==== UWAGA
FirewallRules: [{FAAC32D4-6634-44CE-8FBC-4A033AD89D21}] => (Allow) C:\Users\grzeg\AppData\Roaming\Zoom\bin\Zoom.exe => Brak pliku
FirewallRules: [{AE59DAFC-7E0F-4A4A-9835-53908A1DF3C4}] => (Allow) C:\Users\grzeg\AppData\Roaming\Zoom\bin\airhost.exe => Brak pliku
FirewallRules: [{6DDB6253-B557-43F7-8334-0FB9BA5DEDF2}] => (Allow) C:\Users\grzeg\AppData\Roaming\Zoom\bin\airhost.exe => Brak pliku
CreateRestorePoint:
EmptyTemp:
END::

 

Fixlist przeznaczona tylko dla autora tematu!

W FRST kliknij opcję "Napraw" (Fix). Pokaż raport  "fixlog.txt", który otrzymasz po restarcie komputera. 

No i pozbądź się tego ruskiego badziewia, który niby chroni twój system. Ale to tylko taka moja sugestia.

 

Odnośnik do komentarza

Miałem go już dawno odinstalować ale zawsze coś ważniejszego do zrobienia było, a że jestem laikiem, który próbuje poradzić sobie z takimi wyzwaniami to zawsze kosztuje mnie to dużo zachodu, żeby znaleźć inny program, który zabezpieczy komputer, a jednocześnie nie zamuli go. Jeśli możesz podpowiedzieć, który jest wart zachodu to z góry dziękuję.

Sterowniki odinstalowane i nowe zainstalowane z oficjalnej strony.

Póki co działa, zobaczymy jak będzie dalej.

 

Log w załączeniu.

Z góry dziękuję za sprawdzenie.

Fixlog.txt

Odnośnik do komentarza

W FRST zrobione wszystko. Aplikacje możesz usunąć i jego kwarantannę:

C::\FRST

Co do programu...

Zobacz ten darmowy antywirus:

Comodo AntiVirus ,

Bitdefender Free Antivirus,

Dodatkowo można zainstalować Malwaresbytes, ten program działa przez dwa tygodnie w pełnej wersji, potem przechodzi na darmowy tryb i jest skanerem na życzenie, czyli musisz go sam co jakieś czas uruchomić i przeskanować nim system, możesz go wykorzystać jako wsparcie antywirusa który będzie stale monitorować system.

No i testuj kompa, będą dalej BSoD to sprawa może być poważniejsza i możliwy że karta grafiki uległa awarii.

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...