Skocz do zawartości

Zmiana karty grafiki na nową, resetowanie się komputera


pzm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wymieniłem stara kartę grafiki nvidia geforce 8800 gt na nowszą geforce gtx 1070 armor i niestety po uruchomieniu komputera z nową kartą, komputer mi się resetuje co chwile, np. co kilka minut czasem potrafi szybciej, obecnie wróciłem do starszej karty żeby móc używać komputera, czy ktoś wie co jest przyczyną tego resetowania się? Moja płyta główna to MSI A68HM-E33 V2, procesor AMD Athlon x4 system win 7 64 bit

P.S. Doszedłem do tego,że chyba mam zły kabel do podłączenia tej karty do swojego zasilacza, czy mógłby mi ktoś podac link do kabla, którym podłączę kartę graficzną MSI GeForce GTX 1070 ARMOR 8GB OC GDDR5 do zasilacza Chieftec (CFT-600-14CS) 600W ?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie rozumiem, jak możesz mieć zły kabel? Do karty powinieneś podłączyć dodatkowy kabel zasilania 8 -pin? Twój zasilacz ma taką wtyczkę. Więc po włożeniu karty do portu PCI i podłączenia dodatkowego zasilania powinno być wszystko ok, jedynie co sprawdź, czy wszystko jest dobrze dociśnięte, podpięte Zobacz tylko w samym zasilaczu jeszcze czy masz dobrze podpięty przewód. Bo masz tam kilka wejść, jedne oznaczone na czerwono. Sprawdź z instrukcją gdzie powinien być wpięty przewód dodatkowego zasilania do karty graficznej.

Odnośnik do komentarza
26 minut temu, Illidan napisał(a):

Nie rozumiem, jak możesz mieć zły kabel? Do karty powinieneś podłączyć dodatkowy kabel zasilania 8 -pin? Twój zasilacz ma taką wtyczkę. Więc po włożeniu karty do portu PCI i podłączenia dodatkowego zasilania powinno być wszystko ok, jedynie co sprawdź, czy wszystko jest dobrze dociśnięte, podpięte Zobacz tylko w samym zasilaczu jeszcze czy masz dobrze podpięty przewód. Bo masz tam kilka wejść, jedne oznaczone na czerwono. Sprawdź z instrukcją gdzie powinien być wpięty przewód dodatkowego zasilania do karty graficznej.

Takim przewodem podłączam i komputer się resetuje, karta wciśnięta jest dobrze, czarna końcówka 8 pin jest podłączona do karty graficznej a czerwona końcówka 6 pin podłączona jest pod zasilacz pod jedno z czerwonych gniazd (są dwa czerwone) chciałem nabyć kabel (wydaje mi się,że taki byłby właśnie dobry),  który ma z dwóch stron po 8 pinów, czyli końcówka z jednej strony 8pin wchodzi do karty a końcówka z drugiej strony też 8pin do zasilacza do gniazda 8pin 12v

459244090_1167005191266125_3820695449394338266_n.jpg 459062297_1592664504930767_8918232950393617135_n.jpg 458580005_532098952519970_8612840732385302415_n.jpg
Odnośnik do komentarza
29 minut temu, Illidan napisał(a):

No ok, dobrze podłączasz. Powinno być wszystko ok, wydaje mi się, że kabel tu na niewiele się zda, jeśli kupisz inny. To raczej nie tu problem. Czy podczas tych resetów masz BSoD? Co ze sterownikiem? Te resety masz pod Windows tylko?

Nie, nie mam BSoD, tylko nagle czarny ekran się pojawia i to jest reset i od nowa się system ładuje, mam tylko Windows 7 64 bit

Odnośnik do komentarza

Dobrze by było sprawdzić nową kartę na innym kompie, ewentualnie zasilacz inny. Zobacz dziennik zdarzeń Windows, pod kątem tego resetu, czy nie ma tam jakichś informacji. Zobacz też czy masz coś, jakieś pliki w folderze "Minidump", on jest na:

C://Windows

Co ze sterownikiem? Wgrywałeś nowy sterownik do karty graficznej? Spróbuj uruchomić system w trybie awaryjnym z nową kartą i zobacz, co się dzieje. Dobrze by było pobrać nowy sterownik pod system i grafikę, odinstalować obecny za pomocą Display Driver i wgrać na czysto nowy. To w zasadzie możesz zrobić w trybie awaryjnym.

Pomocny temat.

Odnośnik do komentarza

Nie mam możliwości sprawdzić na innym kompie i nie mam też innego zasilacza, w dzienniku zdarzeń nic za bardzo nie znalazłem, choć w sumie nie znam się aż tak bardzo na tym,nie mam nic w folderze minidump, ale po powrocie do starej karty czyściłem komputer ze śmieci, Display Driver Uninstaler nie działa u mnie, wymaga z tego co pamiętam Open GL 4.8 a moja Nvidia 8800gt nie obsługuje chyba nawet Open Gl 4, może do serwisu oddam kompa i powiem żeby mi podłączyli ta kartę, w każdym razie dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...