Skocz do zawartości

Jak przerwać zapętloną naprawę windows 10


nowak111

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Uruchomiłem laptopa, a on po wyświetleniu logo firmy podał komunikat "przygotowanie automatycznej naprawy". Była to godzina 14:00 i cały czas od nowa .Wykonałem próbę naprawy za pomocą tego polecenia bcdedit /set {default} recoveryenabled /no. Teraz mam odzyskiwanie
- nie można załadować systemu operacyjnego ponieważ nie ma pliku rejestru systemowego lub zawiera on błędy. Opcje: przeprowadzenie odzyskiwania, ponowienie próby, dostęp do ustawień uruchamiania. Po wybraniu jakiejkolwiek z tych opcji pokazuje mi błąd kod błędu 0xc00000e9

Addition.txt

Odnośnik do komentarza

Oj, raczej za dużo problemu, musiałbyś po ścieżce wejść w katalog programu, znaleźć plik .exe i uruchomić, nie wiem też czy odpali.

Prościej skorzystać z jakiegoś systemu ratunkowego jak masz, lub pobrać no. Ubuntu, zrobić nośnik z którego zboorujesz komputer i uruchomisz ten system, sprawdzisz stan dysku, ewentualnie zrobisz backupy plików. Tu dodam, nie instalujesz tego systemu, tylko uruchamiasz z Lenka na czas diagnostyki, żeby to było jasne, bo zdarza się że nie wszyscy to rozumieją.

Odnośnik do komentarza

Znalazłem na płycie Kaspersky Rescue Disk. Uruchomiłem, pokazało ostrzeżenie, że nie można zamontować poprawnie dysku. Czy chcesz zamontować go w trybie odczytu? Potwierdziłem, sprawdziłem, czy można odczytać SMART, nic takiego nie znalazłem. Uruchomiłem ponownie i system załadował się poprawnie. Jak na razie działa!!!

 


DZIĘKUJĘ ZA ZAINTERESOWANIE, ZA POMOC. ILLIDAN     POZDRAWIAM!!!

 

Komputer działa, ale mam inny problem. Nie mogę go zaktualizować - oczekiwanie na instalację 0% i stoi, zdefragmentować analiza 9% i dalej nie idzie, oczyścić dysk klikam na formularz zaznaczam opcję klikam oczyść dysk i formularz znika z ekranu. Dodatkowo niespodziewanie się wyłączył kilka razy. Sprawdziłem w dzienniku zdarzeń, a tam ten sam błąd od 29.08.2024: system został uruchomiony ponownie bez uprzedniego czystego zamknięcia. System przestał odpowiadać lub uległ awarii albo nastąpiła nieoczekiwana utrata zasilania. Jak uda mi się coś wysłać z laptopa to dorzucę dziennik zdarzeń.

Odnośnik do komentarza

Ok, inaczej, skoro uruchomił co się system, to ok, ale nie znaczy że jest wszystko jest ok. Sprawdź teraz dane dysku, czyli S.M.A.R.T., pobierz darmowy Crystal Disk Info, program możesz pobrać w wersji portable. Uruchom, jego ono powiększ tak, aby byli w nim widoczne wszystkie dane dysku i zrób screen jego okna. Pokaż na forum. Zacznijmy od sprawdzenia się kondycji dysku twardego. 

Możemy też zobaczyć co masz za BSoD, wejdź do katalogu: 

C:\\Windows\Minidump

Spakuj jego zawartość jakimś pakietem jak np. 7 -zip i ta paczkę zanieść tutaj na forum do analizy w załączniku lub gdzieś skąd ja będę mógł pobrać, tu daj tylko linka do paczki.

Odnośnik do komentarza

(05) Reallocated Sectors Count

Liczba ponownie realokowanych (na nowo przydzielonych) sektorów. Gdy twardy dysk znajduje błąd zapisu lub odczytu, zaznacza sektor do ponownego przydzielenia i przesyła dane do specjalnie przeznaczonego obszaru (zapasowego). Proces znany też jako "remapowanie". Z tego powodu w nowych dyskach nie można odnaleźć "bad sektorów" ze względu na fakt, że nie są one wykrywane podczas sprawdzania powierzchni dysku. Wszystkie "bad sektory" są ukryte poprzez zastąpienie ich nowymi, z zapasowego obszaru. Gdy liczba ponownie przydzielonych sektorów wzrasta to prędkość odczytu i zapisu maleje (głowica dysku musi przesunąć się ponad obszar, w którym są przechowywane zapasowe sektory). Nieprzetworzona wartość zwykle oznacza liczbę złych sektorów, które zostały znalezione. Im większa wartość atrybutu, tym więcej sektorów ulega ponownemu przydzieleniu, co nie wróży niczego dobrego.

Błąd krytyczny: Tak 

 

(197, C5) Current Pending Sector Count
Liczba "niestabilnych" sektorów (oczekujących na ponowne przydzielenie z powodu błędu odczytu). Błędy odczytu danych w danym sektorze nie pozwalają na ponowne przydzielenie sektora.

Błąd krytyczny: Tak

 

Dysk jest uszkodzony, stąd twoje wszystkie problemy. Zrób kopię ważnych danych z niego, zabezpiecz, przed utratą, bo dysk może wyzionąć ducha całkiem lub dane na mim ulegną uszkodzeniu. Następnie kup nowy dysk twardy, najlepiej SSD. Nawet pojemniejszy zalecam. Komputer dzięki temu odżyje i dostanie kopa. Ja bym instalował na czysto system, nie mniej możesz próbować klonować obecny na nowy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...