Skocz do zawartości

Jak usunąć programy z panelu sterownia NVIDIA?


pzm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,  jak usunąć niechciane programy np. których już nie mam na komputerze a w panelu sterowania NVIDIA, na tej liście ze zdjęcia ''Dodaj,wybierz program'' wciąż się znajdują, przeszukałem internet i nikt nie wie, polecają zrobić nową instalację sterowników z zaznaczeniem okienka ''wykonaj czysta instalację'' to wówczas znikną te wsimage.png.d49d38a941a91af8325553f438131b97.pngzystkie wpisy programów, ale czy to jedyna możliwość? 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie bardzo rozumiem co to za lista? Nie mam sterownika "nVidia", gdzie ty masz tę listę w nim programów do dodania? Chodzi Ci o wybranie programu do ustawień 3D? I tam na liście masz potem niezainstalowane już aplikacje?

A w samym systemie w "Panel sterowania" w zarządzaniu programami, są też na liście?

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Illidan napisał(a):

Nie bardzo rozumiem co to za lista? Nie mam sterownika "nVidia", gdzie ty masz tę listę w nim programów do dodania? Chodzi Ci o wybranie programu do ustawień 3D? I tam na liście masz potem niezainstalowane już aplikacje?

A w samym systemie w "Panel sterowania" w zarządzaniu programami, są też na liście?

Na obrazku masz pokazane, z listy wybierz program chciałbym np usunąć program Flycast i nie mogę bo nie ma takiej opcji...

Odnośnik do komentarza

Jak mówię nie mam sterownika nVidia, więc nie sprawdzę co i jak, ma syn, ale nie będę mu grzebać w komputerze. Moja rada jest taka, wykonaj czystą instalację, jak radzą i w sieci.  I na przyszłość, do odinstalowywania aplikacji w Windows, polecam używać bardziej zaawansowanego programu, który dokładnie odinstalowuje apki w Windows, czyszcząc wszelkie ślady po nich, robi to lepiej niż sam Windows. Jest sporo tego typu apek, płatnych i darmowych, ja polecam z darmowych "GeekUninstaler", aplikacji nawet nie musisz instalować. Wpisy można usunąć, czyszcząc rejestr systemu, czy też właśnie za pomocą wyżej wymienionej aplikacji.

Ale jeszcze wpierw spróbuj tak:

Cytat

 

W oknie Dodaj/usuń programy w Panelu sterowania wyświetlana jest lista zainstalowanych aplikacji w celu ułatwienia ich usuwania. W przypadku, gdy aplikacja została usunięta, ale nadal wyświetla się w Dodaj/Usuń, wykonaj następujące czynności, aby usunąć wpis:

Pobierz i zainstaluj program TweakUI firmy Microsoft dla systemu XP.

http://download.microsoft.com/download/whistler/Install/2/WXP/EN-US/TweakUiPowertoySetup.exe 

Aby uruchomić TweakUI, użyj skrótu TweakUI w menu Start (nie ma go już w Panelu sterowania) lub uruchom plik \tweakui.exe.

Opcjonalnie można wykonać te czynności ręcznie, wykonując poniższe kroki.

Uruchom Edytor rejestru, korzystając z polecenia Start->Run, i wpisz polecenie REGEDIT.EXE, a następnie kliknij przycisk ok. Otwórz HKEY_LOCAL_MACHINE ® SOFTWARE ® Microsoft ® Windows ® CurrentVersion ® Uninstall, a następnie usuń wszystkie niepotrzebne klucze w obszarze "Odinstaluj".

 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...