Skocz do zawartości

Który dysk wybrać na kopię zapasową?


Asia

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Mam nowego laptopa i chciałam dołączyć do niego drugi dysk na kopie zapasową. 1 Dysk jest większy 500gb z starszego laptopa używany był cały czas, chodził bez problemów. 2 dysk 250 gb, zakupiony z innym używanym laptopem, nie znam jego pochodzenia ale wygląda na nowy. 

Który dysk wybrać?

 

dc7fa3da43f38.png

 

e2e740722fdd0.png

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Dyski masz sprawne. Zależy, ile zajmuje Ci dysk, partycja, czy pliki, które chcesz kopiować jako backup, i ile chcesz mieć kopii bezpieczeństwa z różnymi datami, dla przykładu np 3 i zapisywanie w pętli nowej, czyli jak będzie wykonywana czwarta, to nadpisze najstarszą z tych wcześniejszych trzech,  Ja bym wybrał pojemniejszy dysk, zresztą poza backupem, dopóty jest miejsce, możesz przechowywać i na tym dysku inne pliki.

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Illidan napisał(a):

Dyski masz sprawne. Zależy, ile zajmuje Ci dysk, partycja, czy pliki, które chcesz kopiować jako backup, i ile chcesz mieć kopii bezpieczeństwa z różnymi datami, dla przykładu np 3 i zapisywanie w pętli nowej, czyli jak będzie wykonywana czwarta, to nadpisze najstarszą z tych wcześniejszych trzech,  Ja bym wybrał pojemniejszy dysk, zresztą poza backupem, dopóty jest miejsce, możesz przechowywać i na tym dysku inne pliki.

 

Dzięki za odpowiedź, tak raczej zrobię :) 

Odnośnik do komentarza

Nie ma za co :-), podam ci jeszcze dwa tematy, które mogą ci się przydać. Nie Wiem jakim narzędziem chcesz wykonywać kopię zapasową, ale w zasadzie też wszystkie są podobne.

Tworzenie kopii zapasowej systemu Windows "EaseUS Todo Backup" , kopii danych, dysków i partycji.

Tworzenie kopii Systemu Windows i plików narzędziem wbudowanym w system Windows i jej przywracanie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...