Skocz do zawartości

Brak możliwości z płyty W7 uruchomić WinRE


Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałem sprawdzić pliki systemowe wykorzystując  płytę z W 7 z chwilą próby uruchomienia ' napraw komp.' dostałem komunikat / nie pamiętam dokładnie  / nie taka płyta , licencja  . Ileś tam tygodni temu - tak dla ciekawości ,  mogłem to wykonać . 

 Czy to oznaczać będzie że mam obrazem płyty posługiwać się gdybym chciał zrobić format bo ta którą mam jest do kosza .  Może coś w usługach wyłączyłem .

dziękuję za zainteresowanie.

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Zaraz, co chcesz sprawdzić i po co? Dzieje się coś z systemem? Komputerem? Nie odniosę się do tych błędu, o których wspominasz, bo nie wiem, co chciałeś sprawdzić i jakie dokładnie to były błędy. Do naprawy systemu, licencja nie ma nic do rzeczy, chyba że reinstalujesz system. Możliwe, że coś z płytką, ale to nie problem, bo obraz systemu Windows 7 można pobrać z internetu, podczas ponownej instalacji liczy się tylko wersja systemu (Pro, Enterprise itd), jak i czy to 64 Bit, czy 32 Bit. Co do błędów to  następnym razem rób zdjęcia ich telefon i udostępnij na forum.

Odnośnik do komentarza

Po paru miesiącach przerwy miałem blue scrina  chciałem sprawdzić pliki systemowe tym WinRE i blokada bo że nie taka płyta , nieoryginalny wind .  itp   . Zrobiłem sfc potem chkdsk przeglądałem logi chyba to chyba jest zreperowane .Niepotrzebnie pobrałem aktualizacje do 7 było ich 12  i w tym kilka sprawdzających "  zgodność z ... "-teraz to wywalam . Wczoraj znalazłemjak status licencji zresetować poleceniem SLMGR-REARM  , konfiguracja usług Plug and Play za pomocą RSOP . 

 Chce zostać przy W7 by nie uczyć się 10 .tak ją sobie skonfigurowałem że uruchamiam ją w 60 sek -mam dyski starego typu okroiłem ją z KB a na C system,  Adobe prem CS5  ,ESET ,Ster do NVIDIA , realtek, micros visual 9 pozycji ,ster hosta usb 3.0 i obsługa apple. inne jak vlc . auadcity .czyszczące , cuetool ripper  ,nagrywanie są w wersjach portable na dysku D.   Ponieważ ci od micro . koniecznie propagują wszystkie inne by nie W 7 skłaniam się do wchłonięcia wiedzy instalacji 7 obrazem a będzie to dla mnie wielkim wyzwaniem .

Odnośnik do komentarza

Co do naprawy plików systemowych, to jak najbardziej SFC, CHkDSK. Aktualizacje są jak najbardziej potrzebne, szczególnie w tak starym, niewspieranym już systemie, wiec uważam, że ich instalacja jest niezbędna. Następna sprawa, to nie widzę sensu, aby męczyć się z systemem, starym nie wpieranym, na którym coraz więcej aplikacji przestaje działać, bo nie ma już wsparcia dla Windows 7. Masz dyski starego typu, wiec HDD, te na pewno nie są szybsze, niżbyś tam dał SSD, do tego jak masz je już jakiś czas, to pytanie, w jakim są stanie, czy coś się z nimi nie dzieje złego, bo wystarczą jakieś BAD SECTORS i dysk może powodować problemy, czyli lagowanie komputera, freezy itp.

Także zalecam mimo wszystko przesiadkę na nowszy system Windows, instalacje dysku SSD, chociażby tylko na system jeśli nadal oczekujesz sprawnej pracy komputera, aplikacji zainstalowanych. Nie widzę sensu, aby męczyć się ze starym niewpieranym systemem, gdzie coraz mniej rzeczy będzie działać, tylko dlatego, że nie chce się przesiadać na nowszy, a stary się bardziej podoba i jesteśmy przyzwyczajeni. Ja się przyzwyczaiłem dziś do 11 i nie widzę z kolei możliwości, bym pracował teraz na starszym Windows.

Tu trochę chęci, przełamania, a docenisz nowszy system i jego możliwości, że o starym Win 7 szybko zapomnisz.

Co do WinRE, jak Ci nie działa, to do naprawy Windows wystarczy płyta instalacyjna systemu Windows 7, czy Pendrive, za jej pomocą też dokonasz naprawy w taki sam sposób systemu. Osobiście zalecam wykonywanie backupu na osobnym nośniku systemu, Albo regularnie, albo ran na miesiąc, chociażby. Wtedy w razie czego łatwo można wszystko przywrócić. Ja dzisiaj bez backupów nie widzę możliwości komfortowego korzystania z komputera, nie raz backup uratował mi tyłek i uchronił przed mozolną reinstalacją systemu, aplikacji, konfigurowania wszystkiego. Nie raz dzięki niemu odzyskałem nieumyślnie skasowane pliki czy też przez jakiś błąd, pomyłkę.

Odnośnik do komentarza

Ten WinRE chciałem zrobić  z płyty instalacyjnej W 7 ale po '"  Napraw komputer "odmowa wykonania  -  dlatego zastosowałem   sfc  i  chk.... co gorsze mam teraz  prócz tej mojej z W7 jeszcze jedną którą serwisanci przez roztargnienie albo bałaganiarstwo  zostawili w napędzie .Opisy ich pod względem treści są takie same tylko jedna na swoim obwodzie posiada błyszczący kolorowy '' szlaczek "i mam dylemat bo nie wiem która jest moja . Sprawdziłem trzy dyski brak błędów ,  pamięć Memtestem też jest ok. 

Wyczytałem teraz że można zastosować  pendrive albo chmurę na backup . Rozumiem że ten jeden ma być tak duży by kilka takich operacji zmieścił. Sam W 7 to zajmuje mi może 15 GB . Cały C z adobe , esetem   i dodatkami 59 GB .  

Pewnie trzeba będzie wziąć 10.

Odnośnik do komentarza

Nie bardzo rozumiem dylematu z płytą WinRe, czy jakiej tam. Masz teraz dwie i po problemie. Problem serwisu, że zgubili płytkę, zresztą mają takich pewnie pełno, a do tego w razie czego wypalą sobie inna. Co do Backupu, to najlepiej do tego kupić sobie dysk zewnętrzny, lub wydzielić jakiś dysk wewnętrzny, dodać ewentualnie na taki backup.

Jaka pojemność dysku na backup? A to zależy, jaki jest pojemność zabezpieczanego dysku i zależy od rodzaju backupu, jeśli chcesz mieć kilka kopii np. z kilku miesięcy, powiedzmy 5, najstarsza jest wtedy zapisywana nową, taka pętla, to najlepiej ok. 1 TB. Ale to musisz sam zdecydować, na pewno dysk nie może być mniejszy od źródłowego. Programy do Backupu kompresują jeszcze kopię, więc jest ona mniejsza od źródłowego dysku. Win 7 ma wbudowaną już opcję Backupu tak na marginesie. Poczytaj:

Tworzenie kopii Systemu Windows i plików narzędziem wbudowanym w system Windows i jej przywracanie

Tworzenie kopii zapasowej systemu Windows "EaseUS Todo Backup" , kopii danych, dysków i partycji.

Odnośnik do komentarza

Mam Seagate Expenseion Drive fabrycznie są już na nim takie pliki :  Android ,   LOST.DIR ,   PVR ,  Seagate ,  Start_Here_Mac.app ,  Autorun.inf ,  SeagateExpension.ico ,  Warranty .pdf     czy one muszą być do pracy tego dysku.  Są w nim moje foldery 192 GB . Czy to co zostało w wolnej przestrzeni spełnia warunki do backupu oraz pliki te które już są nie powinny być w jednym wspólnym natomiast te z fabrycznymi w innym kolejnym folderze . Czy pliki z Backupu nie wymieszają się z tymi co już są , 

Dzięki 

Odnośnik do komentarza

dzięki  i ostatnie , jest strona gdzie mają zmodyfikowane przez siebie różne windowsy , mam ochotę wziąć takiego co będzie miał jak najmniej w sobie aktualizacji  albo usunąć z tego co mam u siebie  - zbędne ,mogę przedstawić moje  , Interesuje mnie płynna praca w Adobe i bra przypomnień że system czy licencja nieważna - co jest nieprawdą .

Odnośnik do komentarza

Cóż... możesz taki system pobrać i zainstalować, tylko uważaj, często gęsto poza modyfikacją, szczególnie jak te obrazy systemu są pobierane, z nie wiadomo jakich źródeł, to możesz jeszcze z systemem dostać coś jeszcze, czego akurat nie chcesz. Co do licencji... to zalecam kupno klucza do systemu, to najskuteczniejszy i najbezpieczniejszy sposób, aby wszystko było OK. Klucz do Windows 10\11 kupisz już za ok. 15 zł na OLX. Legalność tego klucza, to kwestia dyskusyjna, ale działają one dobrze i przynajmniej nie zasyfisz sobie systemu jakimś syfem, który możesz mieć w cracku do Windows. Dodam jeszcze, że system modyfikować sobie lepiej samemu, za pomocą specjalnych aplikacji, jak np. nLite. Obraz systemu pobierasz ze strony Microsoft. Jak modyfikować system nLite, czy innym, podobnym programem znajdziesz w sieci.

Odnośnik do komentarza

Dzięki ponownie , dużo mi pomogłeś  ,Na razie mam spokój z tematem bo z małą / 14 lat / znowu nad morze . Jak widzę Twoje logo czy ikonkę  to normalnie -trzon kręgowy z kanałem rdzeniowym i wyrostkami kolczystymi , aleś sobie to wymyślił . Miej cierpliwość i jak będę miał niejasność daj trochę światła .

Odnośnik do komentarza

Udanego urlopu. Ja też na urlopie, jutro przed ostatni dzień na mazurach w Giżycku z synem i żoną. Logo to mi towarzyszy od lat, od początku mojej forumowej kariery, czyli gdzieś od 2010 roku. Zaczynałem od "Windows7Forum", potem forum |Komputer Świat", "PCForm.at". Obecnie znajdziesz mnie tu i na Instalkach. Jak znajdę czas i siły, to odpowiem, więc jak coś to po prostu pisz.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...