Skocz do zawartości

BSOD - CRITICAL_PRCESS_DIED - całkowity brak dostępu do Windowsa i większości funkcji odzyskiwania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Potrzebuję pomocy fachowca.

Mój komputer: ASUS ROG Strix G713-QR-HG021T

System: Windows 11

 

Problemy zaczęły się od zawieszającego się obrazu, podejrzenia były różne ale ostatecznie stwierdziłem uszkodzenie taśmy matrycy. Zamówiona nowa w drodze z Chin.

Potrzebowałem skorzystać z laptopa więc podłączyłem go zewnętrznego monitora i działało wszystko pięknie. Kolejnego dnia już niestety tak nie było.. 

System nie ładuje się, załącza się diagnostyka i automatyczna naprawa po czym próbuje uruchomić system i niebieski ekran z informacją "CRITICAL_PROCESS_DIED"

 

W trybie naprawy nie działa nic i za każdym razem wyrzuca błąd:

  • tryb awaryjny
  • przywracanie do punktu kopi zapasowej
  • odinstalowanie aktualizacji
  • reset do stanu początkowego
  • przywracanie ASUSa też nie działa

 

Jedynie mam dostęp do wiersza poleceń, jednak i tam po przeczytaniu na forach różnych sposobów naprawy nic nie pomaga bo ciągłe próby naprawy kończą się niepowodzeniem.

Mam tez drugi dysk z systemem Windows 11 - który po podłączeniu po USB działa bez zastrzeżeń.

Korzystałem z narzędzi SFC, DISM - bezskutecznie. a wydaje mi się, że jeszcze bardziej mogłem coś namieszać.

 

Czy znajdzie się ktoś, kto poprowadziłby mnie za rękę poprzez próbę naprawy systemu. Chciałbym uniknąć czystej instalacji Windowsa (o ile jest jeszcze ratunek) ze względu na dużą ilość plików, aplikacji z licencjami i takie tam. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

0x000000EF  
CRITICAL PROCESS DIED - To błąd występujący w Windows 10/11. Ten kod stop systemu Windows 10/11 występuje, gdy proces wymagany do rozruchu systemu operacyjnego został przypadkowo zakończony z nieznanych przyczyn. Ten błąd zwykle występuje po uaktualnieniu systemu Windows 10 lub instalacji nowego systemu Windows na komputerach. Może on również wystąpić z powodu uszkodzenia systemu przez nagły Inny BSoD spowodowany usterką sprzętową, czy sterownikiem, jest to rzadki przypadek, ale jednak występuje. Błąd ten może nawet wystąpić podczas procesu aktualizacji systemu Windows, nawet udanej może pojawić się błąd 0x000000ef lub kod zatrzymania BSOD z powodu problemu ze zgodnością, pamięci RAM problem, uszkodzone lub zmodyfikowane pliki systemowe, uszkodzone sektory itp. 


Rozwiązanie:

System sam wpierw podejmuje próbę naprawy podczas rozruchu. Może udać się jego naprawa, ale to raczej mało prawdopodobne, więc należy przejść do "Opcje zaawansowane" uruchamiania, tutaj próbujemy po kolei:

Przywracanie systemu do punktu przed wystąpieniem awarii

Otwieramy "Wiersz poleceń i wpisujemy komendę " chkdsk /f /r" i " SFC /scannow". Pierwszą w celu naprawy błędów na dysku i plików, druga, by naprawić biblioteki systemowe.

W "Wierszu poleceń" spróbuj jeszcze naprawy komendami:

Dism / Online / Cleanup-Image / CheckHealth

Dism / Online / Cleanup-Image / ScanHealth

Dism / Online / Cleanup-Image / RestoreHealth

Reset systemu do ustawień fabrycznych.

Przywrócenie systemu z backupu.

Reinstalacja naprawcza bez formatowania

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...