Skocz do zawartości

Problem z przeglądarką Google Chrome


Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu Google Chrome dostało aktualizację i coś dziwnego zaczęło się dziać...

Po usunięciu rozszerzenia Avast Online Security & Privacy z Chrome i uruchomieniu ponownie przeglądarki, nadal widnieje na liście rozszerzeń, ale jest wyłączone pomimo tego, że odinstalowałem rozszerzenie. (przy włączeniu wyskakuje komunikat, że rozszerzenie jest uszkodzone)

Nie wiem czemu Google Chrome NIE zapisuje rozszerzeń jeżeli są np. wyłączane lub odinstalowane.

To dotyczy również ustawień w Google Chrome i innych tego typu rzeczy. (Historia, Zakładki, Ustawienia w przeglądarce i rozszerzeń)

Reset do ustawień domyślnych nie pomógł, przeinstalowanie przeglądarki na nowo też nic nie dało.

Tak samo nie mogę zrobić kopię zapasową dwóch plików: Login Data i Login Data For Account bo wyświetla mi się komunikat, że muszę mieć uprawnienia administratora. (Zaznaczam, że jestem właścicielem komputera)

Proszę o pilną pomoc.

 

Edit1

Tego błędu nie ma w Przeglądarce Mozilla Firefox (na razie), wiem bo przed chwilą sprawdzałem.

 

Edit2

Teraz nie mam dostępu do folderu z C:\Users\<Nazwa użytkownika>\AppData\Local\Google\Chrome\User Data -_-

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jak robiłeś reinstalację? Jsunołeś wpierw całkiem przeglądarkę? Jak nie to zrób to za pomocą darmowego Geek Uninstaler, nie trzeba go nawet instalować, a wyczyści system dobrze po Chromie. Co do kopii... Nadaj uprawnienia do tych folderów w Windows dla swojego konta i rób Backup. Aczkolwiek nie wiem po co to chcesz robić. Zainstaluj przeglądarkę jak mowię, wpierw usuń, potem na czysto zainstaluj ponownie.

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Illidan napisał(a):

Jak robiłeś reinstalację? Jsunołeś wpierw całkiem przeglądarkę? Jak nie to zrób to za pomocą darmowego Geek Uninstaler, nie trzeba go nawet instalować, a wyczyści system dobrze po Chromie. Co do kopii... Nadaj uprawnienia do tych folderów w Windows dla swojego konta i rób Backup. Aczkolwiek nie wiem po co to chcesz robić. Zainstaluj przeglądarkę jak mowię, wpierw usuń, potem na czysto zainstaluj ponownie.

Usunąłem Chroma, ale nie kasowałem zapisanych haseł i zakładek. (bo chciałem zrobić kopię)

Jak zrobiłem kopię tego wszystkiego (z folderu Default), to zainstalowałem jeszcze raz Chrome, nadal ten sam błąd, nie zapamiętuje wyłączonych / włączonych czy też usuniętych / pobranych rozszerzeń.

Nie wiem co mogę jeszcze zrobić... Albo po prostu przeniosę to wszystko do Firefoxa, tam przynajmniej nie mam tego błędu co w Chrome.

Edit1

Albo poczekam na kolejne wydanie Chrome, bo jak pisałem wcześniej, w poprzedniej wersji nie miałem tego problemu.

 

Edit2

Instalacja Chrome na czysto nic nie dała, nadal ten sam problem.

Odnośnik do komentarza

Udało mi się samemu naprawić Google Chrome.

Wcześniej nie mogłem usunąć folderu Google z %appdata% (Local), a po restarcie udało mi się ten cholerny folder usunąć.

A po wykonanej instalacji już normalnie działa.

Temat można już zamknąć.

//LOCK

Edytowane przez nesguide2
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...