Skocz do zawartości

Bardzo długo włączający się system, długi czas wysokiej aktywności dyskowej


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
Od dość długiego czasu borykam się z problemem ekstremalnie długiego czasu włączania się systemu Windows 7 Professional N. Trwa to nawet kilkanaście minut. Długo zajmuje samo włączenie systemu, jak i późniejsze zalogowanie i uruchomienie programów. W tym czasie, aktywność dyskowa wg Menadżera Zasobów jest olbrzymia i wykonywana przez System.
Część programów, w tym gier zainstalowałem na dysku zewnętrznym, który rzadko używam.

 

Dodam także, że cały dysk jest szyfrowany za pomocą programu TrueCrypt. Nie pamiętam już jakich ustawień użyłem podczas szyfrowania, ale z początku system nie działał tak wolno.
Dodam jeszcze, że mam także problem z Firefox objawiający się tym, że co jakiś czas, w tym chyba za każdym razem po powrocie z hibernacji, nie obsługuje on internetu. Muszę go wyłączyć i włączyć.

Biore pod uwagę, że być może laptop albo chociaż dysk chce już odejść na emeryturę. Ale chciałbym się upewnić czy może jakieś badziewie się nie przyplątało, zwłaszcza, że przez pewien czas z komputera korzystał mój siostrzeniec.

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W logach nie widzę niczego podejrzanego.

 

Tylko kosmetyka:

Uruchom FRST. Na klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL+Y.
Otworzy się Notatnik - wklej do niego:

Spoiler

Task: {C535BE8D-0C7D-4614-91C8-B7590B0D79F4} - System32\Tasks\{B3EE3D4F-9AA0-4CBA-B611-571108B020A1} => C:\Windows\system32\pcalua.exe -a "E:\Win7 x86x64\Bluetooth\1.3.728.1_1.3.728.0\RTBlueR_728.728.0428.2013_1.00.201\setup.exe" -d "E:\Win7 x86x64\Bluetooth\1.3.728.1_1.3.728.0\RTBlueR_728.728.0428.2013_1.00.201"
S3 ewusbnet; system32\DRIVERS\ewusbnet.sys [X]
S3 VBoxNetFlt; system32\DRIVERS\VBoxNetFlt.sys [X]
C:\Users\Clear\Desktop\Kopia\Crysis — skrót.lnk
EmptyTemp:

Na klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL+S. W FRST kliknij na Fix (NAPRAW).

 

jessi

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...