Skocz do zawartości

Dziwny folder i plik ktory sam sie regularnie tworzy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem (o ile to jest w ogole problem - to juz wyjdzie pozniej)

 

Na dysku C:, dokladniej w sciezce (C:\Program Files (x86)\nsxkcpel) tworzy sie owy folder wlasnie nsxkcpel oraz w nim plik vypwmsnc.exe

 

probowalem szukac w internecie jakis informacji na ten temat, ale jedyne co mi sie tylko udalo znalezc to te dwa odnosniki z pasujacymi nazwami folderu i pliku

http://www.fxlog.co.uk/history/nsxkc
http://www.fxlog.co.uk/history/vypwm

to jest wszystko co internet wie o tych dziwnych nazwach

 

przy robie usuniecia pliku raczy mnie komunikat:

 

image.jpg

 

dopiero jak oblokuje ten plik vypwmsnc.exe unlockerem - wtedy mozna plik i folder usunac

 

image.jpg

 

Troche dziwna ta ikona, c'nie? Ten podpis tez mi sie nie podoba i moze to byc jakas sciema

 

znalazlem jeszcze ten plik powielony w autostarcie (przejrzalem log frst - ze tez wczesniej autostartu nie ogarnalem czy tego czegos tam nie ma) no i wpis w rejestrze - potraktowalem unlockerem - oba pliki usunalem, wpis z rejestru wywalilem (wpis zaprowadzil mnie jeszcze do czegos takiego: SecureAge Technology)

 

image.jpg

 

wracajac -

 

MBAM 1.65 z najnowszymi bazami nic nie znalazl

Adwcleaner poznajdywal jakies wpisy w rejestrze, usunal ale to nie bylo zwiazane z tym

Dwa skanery online rowniez nic nie znalazly

 

Najbardziej mnie interesuje co to jest i dlaczego z uporem maniaka samo sie ciagle tworzy

 

W zalaczniku daje raport z frst, moze bardziej doswiadczeni userzy cos znajda na ten temat, co to jest i po co to sie tworzy (nie wiedzialem ktory z tych 3 plikow dac wiec dalem wszystkie 3)

FRST.txt

Addition.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
HKLM-x32\...\Winlogon: [userinit] C:\Windows\system32\userinit.exe,,C:\Program Files (x86)\nsxkcpel\vypwmsnc.exe

Ten zestaw kojarzy mi się z bardzo groźną infekcją RAMNIT\NIMNUL.

Być może się mylę, bo ta infekcja już chyba kilka lat nie była aktywna.

 

1) Uruchom FRST. NA klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL+Y.Otworzy się Notatnik - wklej do niego:

 

RemoveDirectory: C:\Program Files\SecureAge

HKLM-x32\...\Winlogon: [userinit] C:\Windows\system32\userinit.exe,,C:\Program Files (x86)\nsxkcpel\vypwmsnc.exe

BHO-x32: Brak nazwy -> {45d30484-7ded-43d9-957a-d2fd1f046511} -> Brak pliku

S3 mracsvc; C:\Windows\System32\mracsvc.exe [5444824 2017-10-26] (LLC Mail.Ru)

C:\Windows\System32\mracsvc.exe

S2 DES2 Service; "C:\Program Files (x86)\GIGABYTE\EnergySaver2\des2svr.exe" [X]

S3 mracdrv; C:\Windows\System32\drivers\mracdrv.sys [4933888 2017-10-26] (LLC Mail.Ru)

C:\Users\Jurek\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Start Tor Browser.lnk

C:\Users\Jurek\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Crossout\ Configs, screenshots and logs folder.lnk

C:\Users\Jurek\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Crossout\ Crossout Forum.lnk

C:\Users\Jurek\AppData\Roaming\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch\TC UP (x64).lnk

EmptyTemp:

 

 

Na klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL+S. W FRST kliknij na Fix (NAPRAW).

 

 

2) Przeskanuj komputer przy pomocy KVRT > https://www.fixitpc.pl/topic/8-dezynfekcja-zbi%C3%B3r-narz%C4%99dzi-usuwaj%C4%85cych/?do=findComment&comment=173216

Jeśli wykryje choćby jeden plik zarażony przez RAMNIT - to będzie fatalna wiadomość!

 

jessi

Odnośnik do komentarza

To tak:

 

W FRST wkleilem co dales w spoiler, po wcisnieciu CTRL + S nic sie nie wydarzylo, zalaczam log.

 

Fixlog.txt

 

KVRT mialem zabawy na jakies dwie godziny, za pierwszym razem wykryl ponad 1400 (!) obiektow pozarazanych badziewiami nimnul.a i ten drugi co zaraza pliki html i htm. Pierwszy scan i pierwsza proba neutralizacji (o dziwo bez restartu komputera mimo ze dalem neutralize and restart komputer) dalo to ze przy drugim skanowaniu znalazl juz 3/4 mniej zarazonych obiektow (ale jednak) i tu juz kvrt zrobil restart tak jak mial zrobic. Restart, od nowa skan, i tu sie na moment wystraszylem bo po skanowaniu w raporcie byl TROJAN PROGRAM w SYSTEM MEMORY (pikawa juz znacznie mocniej dziala bo stracilem w zyciu dwie kosci przez jakies robaki ktore od tak sobie wlazly na nie) ale, znowu daje, neutralize all mieli mieli i restart - czwarty skan nie wykryl juz absolutnie nic (hura? jestesmy w domu?) Nizej daje log z frst po 4 skanowaniu kvrt po ktorym nic nie znalazl

 

Ale widze ze infekcja chyba dalej siedzi :/

HKLM-x32\...\Winlogon: [Userinit] userinit.exe,C:\Program Files (x86)\nsxkcpel\vypwmsnc.exe

jak sie pozbyc tego dziadostwa :/

Shortcut.txt

FRST.txt

Addition.txt

Odnośnik do komentarza

https://www.cert.pl/news/single/ramnit-doglebna-analiza/

Tego wirusa nie da się usunąć normalnymi metodami, bo co z tego, że wyleczysz 1000 plików, skoro natychmiast są one znów zarażane.

W większości wypadków kończy się to sformatowaniem dysku!

 

Jeśli znasz się na komputerach, to najlepszym sposobem jest wypalenie na innym komputerze bootowalnej płytki z AV, i użycie jej na swoim komputerze http://www.fixitpc.pl/topic/102-plyty-startowe-ze-skanerami/

 

jessi

Odnośnik do komentarza

Chyba jednak sie udalo, folder z plikiem sie juz nie tworzy, KVRT nie znajduje juz zadnych zarazonych plikow, rejestr wyglada tak:

 


 

 

HKLM\...\Run: [ShadowPlay] => "C:\Windows\system32\rundll32.exe" C:\Windows\system32\nvspcap64.dll,ShadowPlayOnSystemStart
HKLM\...\Run: [RtHDVCpl] => C:\Program Files\Realtek\Audio\HDA\RAVCpl64.exe [12632168 2011-07-21] (Realtek Semiconductor)
HKLM\...\Run: [Cmaudio8788] => C:\Windows\syswow64\RunDll32.exe C:\Windows\Syswow64\cmicnfgp.cpl,CMICtrlWnd
HKLM\...\Run: [Cmaudio8788GX] => C:\Windows\system\CmGxMon.exe [20480 2007-12-19] ()
HKLM\...\Run: [Everything] => C:\Program Files\Everything\Everything.exe [1441792 2014-08-06] ()
HKLM-x32\...\Run: [VirtualCloneDrive] => C:\Program Files (x86)\Elaborate Bytes\VirtualCloneDrive\VCDDaemon.exe [88984 2013-03-10] (Elaborate Bytes AG)
HKLM-x32\...\Run: [SystemExplorerAutoStart] => "C:\Program Files (x86)\System Explorer\SystemExplorer.exe" /TRAY
HKLM-x32\...\Run: [BlueStacks Agent] => C:\Program Files (x86)\BlueStacks\HD-Agent.exe [525344 2018-03-24] (BlueStack Systems, Inc.)
HKLM-x32\...\RunOnce: [SDBOK] => C:\Program Files (x86)\GIGABYTE\smart6\dbios\run.exe [207400 2009-07-06] ()
HKU\S-1-5-21-4073930929-1170455140-3034316454-1000\...\Run: [CCleaner Monitoring] => C:\Program Files\CCleaner\CCleaner64.exe [8698584 2016-04-15] (Piriform Ltd)
HKU\S-1-5-21-4073930929-1170455140-3034316454-1000\...\Run: [SpybotSD TeaTimer] => C:\Program Files (x86)\Spybot - Search & Destroy\TeaTimer.exe [2144088 2009-01-26] (Safer Networking Limited)
HKU\S-1-5-21-4073930929-1170455140-3034316454-1000\...\Run: [uTorrent] => C:\Program Files (x86)\uTorrent\uTorrent.exe [399736 2017-08-05] (BitTorrent, Inc.)
HKU\S-1-5-21-4073930929-1170455140-3034316454-1000\...\Run: [ares] => "C:\Program Files (x86)\Ares\Ares.exe" -h
HKU\S-1-5-21-4073930929-1170455140-3034316454-1000\...\Run: [IDMan] => C:\Program Files (x86)\Internet Download Manager\IDMan.exe [4105328 2018-01-11] (Tonec Inc.)
Startup: C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup\AdFender.lnk [2017-08-05]
ShortcutTarget: AdFender.lnk -> C:\Program Files (x86)\AdFender\AdFender.exe (AdFender, Inc.)
Startup: C:\Users\Jurek\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup\4t Tray Minimizer.lnk [2017-08-05]
ShortcutTarget: 4t Tray Minimizer.lnk -> C:\Program Files (x86)\4t Tray Minimizer\4t-min.exe (4t Niagara Software)

 

 

 

oraz 

 

 

Bez_tytu_u.jpg

 

 

jednak poobserwuje system i bede regularnie sprawdzal czy znowu nie bedzie nawrotu i zalacze ostatnie juz logi

 

GDYBY, byl nawrot tego badziewia, ktora plyte ratunkowa wybrac najlepiej? Pandy, fsecury, avg, gdaty odpadaja od razu, zero zaufania do tych dziurawych wynalazkow (antywirusy maja tragiczne), dr.web live disk, kaspersky rescure disk, bitdefender rescue cd? A moze jeszcze cos innego znacie skutecznego 100% w wyizolowanym srodowisku?

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
GDYBY, byl nawrot tego badziewia, ktora plyte ratunkowa wybrac najlepiej? Pandy, fsecury, avg, gdaty odpadaja od razu, zero zaufania do tych dziurawych wynalazkow (antywirusy maja tragiczne), dr.web live disk, kaspersky rescure disk, bitdefender rescue cd? A moze jeszcze cos innego znacie skutecznego 100% w wyizolowanym srodowisku?

Tylko dr.web live disk, kaspersky rescure disk bierz pod uwagę, bo tylko one potrafią skutecznie leczyć zarażone przez tę infekcję pliki.

 

Poza tym teraz, po użyciu KVRT, jest konieczne użycie Dr.Webcureit >http://www.freedrweb.com/download+cureit/?nc=t&lng=pl , bo KVRT nie wykrywa wszystkich zarażonych plików *.html i *.htm

Link zapasowy (już ze zmienioną nazwą), jeśli oficjalna strona będzie zablokowana przez wirusa >>http://www.mediafire.com/?ddwccmc45yvu5ht

 

jessi

Odnośnik do komentarza

Dr.Web wykryl jeszcze troche plikow htm i html + kilka exe ale ani ramnit ani nimul to nie byl tylko Win32.Rmnet.8 - co trzeba bylo usunalem, co chcialem zachowac wyleczylem i jeszcze raz wrzuce skan i kvrt i dr.web.

 

Ok, a w razie czego jakis zestaw ktory mnie uchroni przed tym badziewiem? Moze krzyczec i co chwila, wole klikac ignoruj/blokuj/usun niz sie pozniej bawic jak dzisiaj. Na chwile obecna mam MBAM 1.65.0.1400, jakis DOBRY i MOCNO heurystyczny antywirus do tego dograc? A moze jakis IS z ultra czulym fw? A moze osobno jakis dobry mocno heurystyczny antywir i do tego ultra czuly fw? Wczesniej korzystalem z tinywall i bylem bardzo zadowolony ale ostatnio cos popieprzyli w tym programie i nagle jak mi zablokowal calkowicie dostep do internetu to ponad pol dnia siedzialem i "naprawialem" to zeby internet wrocil, swego czasu uzywalem jeszcze appguard, ale jednak za duzo tych programow, a ma byc ich jak najmniej i maja byc ultra czule, a nie dziurawe jak te wynalazki typu panda avg czy aviry albo ociezale jak mucha w smole typu norton czy gdata (: a chce jak najmniej bo juz mam wgrane CybereasonRansomFree i SBGuard Anti-Ransomware

 

A przede wszystkim to chyba w koncu wgram sandboxie i przestane wychodzic na internet przegladarka bez piaskownicy, podejrzewam ze jakbym od poczatku uzywal sandboxie dzisiaj nie siedzialbym ponad pol dnia i nie skanowal caly czas kompa celem znalezienia kolejnych nastepujacych po sobie robakow....

Odnośnik do komentarza
ale ani ramnit ani nimul to nie byl tylko Win32.Rmnet.8

 

Win32.Rmnet.8 - to tylko inna nazwa tej samej infekcji (każdy antywirus stosuje własne nazewnictwo).

 

Ramnit rozprzestrzeniał się za pomocą pamięci przenośnych, np. pendrive.

Podejrzewam, że teraz też tak było.

 

Ja nie chcę zajmować się polecaniem antywirusów, każdy ma swoje zdanie na ten temat.

 

jessi

Odnośnik do komentarza

A w ktorym miejscu moge o to zapytac tu na forum? Wolalbym pojsc za rada naprawde dobrze obeznanego i doswiadczonego czlowieka w antywirusach/is/hipsach bo jak widac jednak cos do tego mbama musze dograc, i nie wiem teraz co...

miejsce jest odpowiednie, bo to dział "wirusowy" - tylko ja jestem "nieodpowiednia".

 

może tu jeszcze ktoś zajrzy, i Ci doradzi, ale nie mam na to wpływu.

 

jessi

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...