Skocz do zawartości

Windows 10 file explorer - crashe i restarty co minutę.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

 

Problem polega na tym, że eksplorator miga mniej więcej co minutę i zamyka wszystkie okna przeglądarki plików, ale nie żadne inne aplikacje albo okna przeglądarki internetowej. Pasek narzędzi na dole znika na moment i się pojawia. Zauważyłem ten problem, gdy kopiowałem niektóre pliki w folderze na pulpicie, ekran mignął i zamknął foldery anulując proces kopiowania. Ani razu nie nastąpił restart systemu albo zielony ekran błędu. Sekundę przed restartem explorera, kursor myszki zamienia się w kółeczko. 

 

Sprawdzałem system za pomocą MBAM i RogueKiller. Nic nie wykryto.

 

Nie wiem, czy ma to związek, ale problem nastąpił po aktualizacji do Windowsa build 17661 rs5 i instalacji nowej karty Soundblaster X AE5. Przywracanie systemu do wcześniejszego punktu nie pomogło.

Addition_07-05-2018 12.48.08.txt

FRST_07-05-2018 12.48.08.txt

Shortcut_07-05-2018 12.48.08.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie wiem, czy w ogóle doczekasz się pomocy - widzę że ani @Miszel03, ani @Picasso, nie maja na razie czasu, by zająć się tematami.

 

Wg mnie temat powinien trafić do działu "WINDOWS 10", ale może się mylę.

Zasugerowałam się tym:

Error: (05/07/2018 12:46:02 PM) (Source: Application Error) (EventID: 1000) (User: )
Description: Nazwa aplikacji powodującej błąd: explorer.exe, wersja: 10.0.17661.1001, sygnatura czasowa: 0x00d09b84
Nazwa modułu powodującego błąd: wevtapi.dll, wersja: 10.0.17661.1001, sygnatura czasowa: 0xb1ae8222
Kod wyjątku: 0xc0000005
Przesunięcie błędu: 0x0000000000013ed6
Identyfikator procesu powodującego błąd: 0x35b4
Godzina uruchomienia aplikacji powodującej błąd: 0x01d3e5f04d7c91c6
Ścieżka aplikacji powodującej błąd: C:\WINDOWS\explorer.exe
Ścieżka modułu powodującego błąd: C:\WINDOWS\System32\wevtapi.dll
Identyfikator raportu: 5c97c119-2c22-444e-b404-9f661bf2417c

 

Tak przy okazji:

widzę pliki o dziwnych nazwach dam je do sprawdzenia, a przy okazji sprawdzimy, czy jest plik "wevtapi.dll" :

Uruchom FRST. NA klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL+Y.Otworzy się Notatnik - wklej do niego:

 

VirusTotal: C:\Users\Adam\AppData\Roaming\d.exe
VirusTotal: C:\Users\Adam\AppData\Roaming\d.exe
VirusTotal: C:\Users\Adam\AppData\Roaming\dfdf.exe
VirusTotal: C:\Users\Adam\AppData\Roaming\gfgfg.com
VirusTotal: C:\Users\Adam\AppData\Roaming\lfFYhYhLca.exe
VirusTotal: C:\Users\Adam\AppData\Roaming\pzKcztHoNR.exe
VirusTotal: C:\WINDOWS\System32\wevtapi.dll

Na klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL+S. W FRST kliknij na Fix (NAPRAW).

Daj z tego "fixlog" - może się przyda, jeśli jakaś osoba zdecyduje sie na zajęcie się tematem.

 

jessi

Odnośnik do komentarza

Tylko "wevtapi.dll" jest czysty.

Pozostałe do usunięcia:

Uruchom FRST. NA klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL+Y.Otworzy się Notatnik - wklej do niego:

 

C:\Users\Adam\AppData\Roaming\d.exe
C:\Users\Adam\AppData\Roaming\d.exe
C:\Users\Adam\AppData\Roaming\dfdf.exe
C:\Users\Adam\AppData\Roaming\gfgfg.com
C:\Users\Adam\AppData\Roaming\lfFYhYhLca.exe
C:\Users\Adam\AppData\Roaming\pzKcztHoNR.exe
EmptyTemp:

Na klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL+S. W FRST kliknij na Fix (NAPRAW).

 

jessi

Odnośnik do komentarza
Niestety nie pomogło. Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły jak i czy w ogóle da się to naprawić, to spokojnie poczekam na propozycje. Jeśli jednak rozwiązania nie będzie, a kogoś to zainteresuje albo w przyszłosci trafi się podobny problem, to częsciowo udało mi się nie tyle rozwiązać, co za pomocą dwóch sztuczek ominąć. Pierwszy krok to włączenie w opcjach ekslporatora plików "uruchom okna folderów w osobnych procesach". Drugi to właczenie "Tabs in apps" dostępnego w testowych buildach Windowsa 10. U mnie działa tylko opcja 2, czyli ściągnięcie odpowiedniego pliku .reg https://www.tenforums.com/tutorials/102362-turn-off-tabs-apps-sets-windows-10-a.html#option2. Podsumowując - restary explorera są nadal widoczne, co kilkadziesiąt sekund po prostu miga mi dolny pasek zadań, a z pulpitu na moment znikają ikony. Gdy restart jest w trakcie pisania, klawiatura przestaje reagować. Co zniknęło - Otwarte okna już się nie zamykają, kopiowanie plików w momencie restartu nie przerywa się. Problem częsciowo obszedłem, ale ewidentnie jest coś uszkodzone i chyba ma to związek z tym wevtapi.dll. Tak więc nadal jest to uciążliwe (przynajmniej wizualnie+przerywanie możliwości pisania w czasie restartu).
 

 

W załączniku logi z frst.
 
 
 
 
 
P.S
 
Jeszcze jeden problem, o którym już w poprzednim poście wspomniałem, a dowiedziałem się przypadkowo i zauważyłem go dopiero podczas pierwszej porady. Otwierając notatnik za pomocą CTRL Y tworzą mi się pliki tekstowe na pulpicie o podejrzanych nazwach, z jakimś obiektem. Nie jest to kropka ani przecienk. Nadal to mam. Co to jest? 

post-20011-0-31600000-1525769840_thumb.jpg

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

post-20011-0-95020000-1525773332_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...