Skocz do zawartości

Wirus na poczcie interii


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

wchodząc dzisiaj na pocztę interi (nie używam klientów pocztowy) pokazał mi się komunikat, że na moim koncie wysyłano dużo maili pod rząd, więc zablokowano mi możliwość wysyłania wiadomości, polecono przeskanować kompa i zmienić hasło. W związku z powyższym proszę o sprawdzenie logów. Malwarebytes anti-malware znalazł dwa zagrożenia ale zapomniałem dokładnie zanotować ale były gdzieś w Libreoffice. Dr web cureit znalazł kilkanaście plików, przesyłam nazwy w załączniku.

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

cureit.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Wyniki CureIT nie są zbyt oczywiste i raczej bez związku z problemem. Program DVDVideoSoft z tego co pamiętam ma moduł reklamotwórczy preaktywowany po danym czasie. Widzę, że i tak to były tylko resztki po tym programie. 

Informacje o detekcjach z Malwarebytes znajdziesz w zakładce Raporty w interfejsie.  

 

Jeśli zaś chodzi o problem tytułowy to raporty nie wykazują oznak infekcji. Proszę zmienić hasło do poczty do silne, duże, małe litery, znaki specjalne, cyfry, o ile to możliwe zaleciłbym wprowadzenie weryfikacji dwuetapowej. 

Odnośnik do komentarza

Pomyliłem się myśląc że to Malwarebytes znalazł zagrożenia ponieważ w raporcie nic nie ma, musiał być to któryś ze skanerów online, których też użyłem, nie pamiętam już dokładnie który. To konto pocztowe to jedno z pierwszych jakie zakładałem i faktycznie hasło było słabe bo tylko 5 literowe. Oczywiście zmienię na mocne. Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...