Skocz do zawartości

Podsłuchiwany laptop (?)


Rekomendowane odpowiedzi

 Witam.

 Podejrzewam, że mam w laptopie rootkita, lub cokolwiek, co daje podgląd w sieci na to co robie na moim laptopie. Kasperski internet security nie wykrył zagrożeń ani Eset Internet Security. Podejrzewam znjomego programistę, który w jakis sposób mógł dostac się do mojego laptopa. Pod koniec marca 3 razy musiałem restartowac reuter (D-link 1043ND) ponieważ hasło na jego stronę mimo, że zapisywałem na kartce, było nieprawidłowe (za każdym razem przez pewien czas mogłem sie logowac na strone reutera, kilka dni miałem też laptopa podpietego bezposrednio do modemu, który też musiałem przywrócić fabryczne ustawienia). Podejrzewam, ze wykradziono mi osobiste dane. Bardzo prosiłbym o przejrzenie logów. AdwCleaner też nic nie wykrył.

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

Gmer.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Raporty nie wykazują oznak infekcji, więc takową wykluczam. Zostają dedykowane programy szpiegowskie takie jak m.in SpyLogger, ale je wyjątkowo trudno wykryć.  

Dlaczego podejrzewasz kradzież danych osobistych? Zapytaj znajomego wprost, - jeśli będziesz miał jakiekolwiek podejrzenia i poparcia na to to śmiało zgłoś sprawę na Policję. 

 

Tymczasem wykonaj poniższe kroki zabezpieczające.

 

1. Zaktualizuj oprogramowanie routera.

 

2. Zmień ponownie hasło do routera, ustaw je trudne, ale łatwe do zapamiętanie. Duże, małe litery, znaki specjalne. 

 

3. Zamknij dostęp do panelu zarządzania od strony Internetu z poziomu routera.

 

Po konfiguracji uruchom ten test mający potwierdzić zabezpieczenie: KLIK. Jeśli wszystko wypadnie pozytywnie to przejedź dalej.

 

4. Zaktualizuj system Windows (wszystkie dostępne aktualizacje mają zostać wdrążone (pomijasz tylko pakiety językowe)  - KLIK

 

5. Zaktualizuj wszystkie dostępne programy na Twoim komputerze - KLIK.

 

6. Zmień hasła do wszystkich serwisów logowania, banki, poczty elektroniczne, portale społecznościowe. Tam gdzie możesz uruchom proces weryfikacji dwuetapowej.  

 

7. Wymuszaj połączenia szyfrowane poprzez HTTPS na wszystkich ewentualnych stronach logowania, sprawdzaj certyfikaty autentyczności.

 


 

Jeśli dalej będzie obawa o szpiegowanie to moja rada, opierająca się o kilkuletnie doświadczenie radzi wykonać kompleksową reinstalację systemu.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za sprawdzenie. O wykradzeniu danych wiem nieoficjalnie i nie potrafie tego zweryfikowac. Pod koniec marca po powrocie z pracy zauwazyłem, że router i modem, do którego jest podłączony laptop nie działają. Zdarzyło się to pierwszy raz od 3 lat, że modem też nie odpowiadał (migała tylko jedna z kilku diod). Dostawca, do którego zadzwoniłem stwierdził, ze u nich wszystko jest ok i bym wyłłączył z prądu modem na 10 minut. Dopiero wtedy internet ruszył ale z routerem kilka dni sie męczyłem i laptop w tym czasie był podłączony bezposrednio przez kabel do modemu. W tym czasie kasperski wykrył próbę włamania (screen w załączniku).

 Zainstalowałem dzis SpySchelter Free i przy starcie wyskoczył komunikat o potencjalnie niebezpienczym oprogramowaniu (screeny też załączam). Mam wrazenie, ze ktoś wie co się wokół mnie dzieje. Nie wykluczam też włamania do mieszkania. Czy program typu spylogger mozna przez siec zainstalowac, czy trzeba miec fizyczny kontakt z komputerem?

Pozdrawiam

post-19339-0-58820000-1496338188_thumb.png

post-19339-0-45180000-1496338196_thumb.png

post-19339-0-31860000-1496338211_thumb.png

post-19339-0-19340000-1496338221_thumb.png

post-19339-0-21020000-1496338230_thumb.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...