Skocz do zawartości

Win32.Jeefo


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od Przedwczoraj mam problem z tym oto wirusem. Pierwszy raz spotykam się z czymś takim, więc nie potrafię sobie z tym poradzić czytając inne tematy, ponieważ użytkownicy, którzy sobie z tym poradzili mieli pomoc na ich własne logi. Ten syf podpina się pod wszystkie pliki .exe, przez co pełno programów nie działa a teraz to się rozwinęło, że nawet przycisk start nie reaguje. Mam windows 10.

Addition.txt

FRST.txt

GMER.txt

Shortcut.txt

Edytowane przez Rucek
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Brak charakterystycznej usługi PowerManager na pliku C:\WINDOWS\svchost.exe (nie mylić z systemowym C:\WINDOWS\system32\svchost.exe), więc nie jestem pewien do Twojej diagnostyki. 
 
Całościowo przeskanuj wszystkie dyski za pomocą Kaspersky Virus Removal Tool. Skanowanie i dezynfekcja ma być powtarzana do wyniku zero infekcji. Po tym zabiegu zrób nowy zestaw raportów FRST i dostarcz raporty ze wszystkich skanów KVRT. 

 

Dopiero po tym  wyczyszczę system z resztek adware / PUP. 

Odnośnik do komentarza
zeskanowane 2 razy , za pierwszy razem wykrył 17, usunąłem, za drugim 0, rzeczy z kwarantanny usunąłem.
 
te raporty z krvt są w formacie enc1, można taki tu wstawić ? pisze, że nie mam uprawnień. jak to zapisać żeby było "czytelne"?
dołączam nowe logi z frst:
 
edit: a co do tego C:\WINDOWS\svchost.exe, który podszywa się za prawdziwy to ci co mieli ten problem pisali, że to mają ja tego nie mam. skanowałem już kilkoma programi, nic nie pomaga, pewnie jak zrestartuje komputer znowu coś sie pojawi nowego, nie wiem czy nie lepiej zająć się jakoś tym svchostem, procesem powermenager i wpisem do rejestru " HKEY_LOCAL_MACHINE Software Microsoft Windows CurrentVersion RunServices, tworzy wpis:
"PowerManager" = "%windows%svchost.exe" , który powoduje, że to się załącza wraz se startem systemu, takie info znalazłem, ale jak się za to zabrać
kolejna rzecz: w menadżerze zadań dwa procesy: SMSvcHost.exe, tylko że one mają zżerać sporo pamięci a tylko w zakładce pamięc jest 0,1 w pozostałych trzech 0.
pasek menu: większośc przycisków nadal nie działa, działają poprzez kliknięcie prawych przycisków gdzie rozwija się lista funkcji, jakby to było mocno zmodyfikowane.

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

Edytowane przez tomasz11k
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...