Skocz do zawartości

Lawinowe otwieranie się zakładek w różnych przeglądarkach


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem tu nowa i całkowicie zielona w kwestiach technicznych, dlatego proszę o wyrozumiałość.

 

Mam problem z otwierającymi się na potęgę zakładkami przy każdym korzystaniu z Internetu na przeglądarkach Chrom oraz Mozilla. Dodatkowo z zakładki, z której korzystam przekierowuje mnie do innych stron m.in. sugerujących naprawę systemu Windows. Zakładki się odświeżają i dublują. Jednym słowem nie ma możliwości korzystania z Internetu. Próbowałam już "wszystkiego" co sama byłam w stanie zrobić, tzn. odinstalowywałam przeglądarki ; ) odinstalowywałam wszystkie potencjalne programy, które mogły zaszkodzić, a które jakimś "cudem" znalazły się na moim komputerze, skanowałam komputer darmowymi programami. Niestety nic nie pomogło.

 

Dlatego piszę tutaj. Nie wiem co to za wirus i jak się go pozbyć, proszę o pomoc.

Poniżej załączniki z GMER i FRST (o których właśnie dziś się dowiedziałam - dlatego jeszcze raz proszę o wyrozumiałość).

 

Pozdrawiam

Addition.txt

FRST.txt

GMER.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W raporcie widać ślady infekcji routera - izraelskie adresy IP (ale nie są oznaczone jako bieżące) i różne szczątki adware. Działania do przeprowadzenia:

 

1. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

CloseProcesses:
CreateRestorePoint:
Tcpip\..\Interfaces\{400AE538-A0EB-48F6-A88B-DD6C5C2B9337}: [DhcpNameServer] 82.163.143.171
Tcpip\..\Interfaces\{C76F78A3-1DD4-4516-9827-1A4A1B142607}: [DhcpNameServer] 82.163.143.171
BootExecute: autocheck autochk * ffnd.exe {949E979C-EB1F-11DB-92AC-22C456D89593}
S2 PassThru Service; C:\Program Files (x86)\HTC\Internet Pass-Through\PassThruSvr.exe [X]
S2 ZAMSvc; "C:\Program Files (x86)\Zemana AntiMalware\ZAM.exe" /service [X]
S1 ZAM; \??\C:\Windows\System32\drivers\zam64.sys [X]
S1 ZAM_Guard; \??\C:\Windows\System32\drivers\zamguard64.sys [X]
Task: {2C607913-E77E-46D3-846C-F4CCF0F13111} - \{3A4BFE7D-248E-3448-FD90-B067AA412F6B} -> No File 
Task: {8A11C8F8-16EC-49A2-95DD-F69B6D1A8B18} - System32\Tasks\AutoPico Daily Restart => D:\Systemowe\Activators\Activators\KMSpico [Argument = 9.1.3 Auto Portable\AutoPico.exe /silent]
SearchScopes: HKLM -> DefaultScope {33BB0A4E-99AF-4226-BDF6-49120163DE86} URL =
SearchScopes: HKLM-x32 -> DefaultScope value is missing
Handler: skypec2c - {91774881-D725-4E58-B298-07617B9B86A8} - C:\Program Files (x86)\Skype\Toolbars\Internet Explorer\SkypeIEPlugin.dll No File
StartMenuInternet: IEXPLORE.EXE - iexplore.exe
IE trusted site: HKU\S-1-5-21-2176414354-3222065998-314886352-1001\...\hola.org -> hxxp://hola.org
GroupPolicy: Restriction - Chrome 
CHR HKLM\SOFTWARE\Policies\Google: Restriction 
DeleteKey: HKCU\Software\Google\Chrome
DeleteKey: HKLM\SOFTWARE\Google\Chrome
DeleteKey: HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node\Google\Chrome
C:\Program Files (x86)\Google\Chrome
C:\Program Files (x86)\Zemana AntiMalware
C:\Users\Gocha\AppData\Local\Chromium
C:\Users\Gocha\AppData\Local\Google
C:\Users\Gocha\AppData\Roaming\sb796.dat
C:\Windows\ZAM_Guard.krnl.trace
C:\Windows\ZAM.krnl.trace
C:\Windows\system32\ffnd.exe
CMD: ipconfig /flushdns
CMD: netsh advfirewall reset
EmptyTemp:

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt w folderze z którego uruchamiasz FRST. Uruchom FRST i kliknij w Napraw (Fix). Czekaj cierpliwie, nie przerywaj działania. Gdy Fix ukończy pracę, nastąpi restart systemu. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt.

 

2. Zrób nowy log FRST z opcji Skanuj (Scan), bez Addition i Shortcut. Dołącz też plik fixlog.txt. Wypowiedz się czy preoblemy nadal występują.

Odnośnik do komentarza

1. Wprawdzie zadanie pomyślnie wykonane, ale został wykonany skrypt przed moją edycją. W pierwszej chwili nie zauważyłam Picasy od Google na liście zainstalowanych i mając w zamiarze usunięcie szczątków Google Chrome, załączyłam globalne obiekty Google. Potem się zreflektowałam i poprawiłam ścieżki zawężając do usuwania tylko obiektów Chrome, ale jak widać zrobiłam to za późno. Należy przeinstalować Picasę.

 

2. Na koniec zastosuj DelFix oraz wyczyść foldery Przywracania systemu: KLIK.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...