Skocz do zawartości

Quotenamron - brak plików .dll


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w dniu dzisiejszym przeskanowałem i usunąłem wirusy z mojego komputera.

Po jego ponownym uruchomieniu występują błędy typu: (patrz scr)

http://imgur.com/a/CiHKJ - (po "quotenamron\" pojawiają się czasami inne nazwy plików .dll)

To samo przy starcie systemu. Klikam "ok" - pokazuje się to jeszcze kilka razy po czym wszystko uruchamia się normalnie (każdy program etc.)

Nie mam pojęcia co to jest, i jak się tego pozbyć, a w internecie nic nie znalazłem.

Z góry dziękuje za pomoc.

 

Użyłem przywracania systemu i pomogło, teraz borykam się z bardzo wolnym uruchamianiem systemu. Wcześniej zajmowało to ok. 30sekund, teraz ok. 120

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

Edytowane przez Rucek
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Aktualnie sytuacja wygląda tak że jestem po formacie. - i tak miałem dużo zbędnych plików na komputerze także jak najbardziej dobra decyzja.

Aczkolwiek mimo to mój system dalej uruchamia się o wiele wolniej.

Jeszcze dzisiaj rano zajmowało mu to +/- 33sekundy od naciśnięcia włącznika, teraz +/- 90sekund. (mam wyświetlacz na obudowie liczący czas)

Specyfikacja:

 

Intel Core i5 - 4460

4GB RAM

GTX 750 Ti

MSI military class 4 H81M - E33

Windows 7 64bit

 

Wiadomo że nie jest to jakiś uciążliwy problem... aczkolwiek trochę Mnie martwi - patrząc na to że komputer ma lekko ponad 2 miesiące.

Podczas uruchamiania wszystko przechodzi pomyślnie oprócz dwóch faktów, okno z napisem "Zapraszamy!" ładuje się ok. 3x dłużej, po czym pojawia się czarny ekran oraz wskaźnik myszy - i tak przez ponad 30sekund. (kombinacja ctrl + alt + del nie działa, nic nie mogę zrobić - tak jakby był zwieszony, tylko kursor działa)

 

 

Przed formatem program "Advanced system care" pokazał mi że system ładował się w ciągu 30sekund. - Mimo że w rzeczywistości trwało to 3/4 razy dłużej.

 

W tej sytuacji wątpię, aby dalej były potrzebne tamte logi.

 

//

 

Sterowniki zaktualizowane, w msconfig wszystko dobrze ustawione - kiedyś działało normalnie bez żadnych interwencji z mojej strony.

 

 

Do tego od wczoraj irytuje Mnie proces svchost.exe (netsvcs) który pożera 50% lub 90% + 25% procesora. - Wszystko wina tej usługi Windows Update, jak wyłączę automatyczne uruchamianie tej usługi to jest szansa, że pomoże? I czy może to mieć związek z powolnym uruchamianiem się komputera?

 

/Edit

 

Jednak ctrl + alt + del działa, explorer.exe jest włączony a jego wyłączenie i włączenie nie przynosi efektu. Obserwowałem chwilę zakładkę procesy, moją uwagę przyciągnął fakt że gdy obraz zaczął się pojawiać, to razem z nim 4-6 nowych procesów. Nie wiem co mam o tym myśleć.

 

 

//

 

 

Po zabawie w msconfig wszystko wróciło do normy, uruchamia się znowu w 33sekundy (od startu płyty głównej)

Odznaczyłem wszystko co się uruchamiało i działa, możecie mi powiedzieć co powodowało takie znaczne zmiany?

post-18165-0-77010000-1471464879_thumb.png

Odnośnik do komentarza

Stosuj się do poleceń jeśli chcesz uzyskać jakieś konkretne odpowiedzi.

Dodaj nowe wymagane logi z FRST - starych nie kasuj. Picasso sprawdzi co poprzednio było problemem i co może być problemem teraz.

 

Dodatkowo dodaj raporty (foto) wymagane przez dział HARDWARE (HWINFO i CrystalDiskInfo) możliwe, że to jakieś problemy sprzętowe:

https://www.fixitpc.pl/topic/155-zak%C5%82adanie-tematu-jakie-informacje-podawa%C4%87/?do=findComment&comment=132054

Czy sprawdzałeś temperatury? Czy nic się nie grzeje? Nie bucha gorącym powietrzem? Komp był czyszczony? Pasty termoprzewodzące wymieniane?

 

Po wrzuceniu logów nie dokonuj już żadnych zmian na kompie - by logi były aktualne.
Jak coś zmieniasz w poście to używaj opcji "edytuj" by był porządek.
Czekaj cierpliwie na Picasso.

Odnośnik do komentarza

Tak jak pisałem, komputer nowy bo ma ponad 2 miesiące, od momentu składania go nie wymieniałem pasty termoprzewodzącej i nic nie czyściłem. (Po rozkręceniu nie widać śladu kurzu)

Nic się nie grzeje ani nic.

Załączam wszystkie logi etc.

Mam nadzieję że wszystko zrobiłem zgodnie z instrukcjami.

W biosie temp. procesora wynosi ~ 40 stopni. 

logi.txt

post-18165-0-13660000-1471521942_thumb.png

post-18165-0-99460000-1471521942_thumb.png

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

W logach żadnej infekcji nie widzę.

 

Kosmetyka:

Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

R3 HWiNFO32; \??\C:\Users\Dawid\AppData\Local\Temp\HWiNFO64A.SYS [X]
S3 MSICDSetup; \??\E:\CDriver64.sys [X]
S3 NTIOLib_1_0_C; \??\E:\NTIOLib_X64.sys [X]
EmptyTemp:

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok FRST.exe
Uruchom FRST i kliknij przycisk Fix (NAPRAW).

 

jessi

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...