Skocz do zawartości

Problem z uruchomieniem Microsoft Security Essentials i awarie powiązane


Rekomendowane odpowiedzi

Droga Pomocy,
mówiąc najzwięźlej, wyświetla się w Centrum akcji komunikat o wyłączonym MSE, a gdy próbuję go włączyć, nic się nie dzieje. Co ciekawe, problem ten nie występuje po każdym włączeniu komputera, a jedynie okazjonalnie.
To jednak nie wszystko. Gdy nie działa MSE, nagle mam problemy z pobieraniem plików - zatrzymuje się ono dosłownie w ostatniej chwili przed zakończeniem całego procesu. Próba pobrania kolejnego pliku jest niemożliwa - po wybraniu folderu docelowego proces nie rusza nawet o krok.
Ale i na tym nie koniec! Bo gdy dokonam takiego nieudanego pobrania, nagle nie mogę otworzyć żadnej nowej strony internetowej, żadnego folderu ani programu (choć otwarcie przeglądarki Opera, a korzystam z Chrome'a, bywa możliwe i tam mogę przeglądać strony mimo wszystko).

Odkryłem, że gdy uruchomię komputer w trybie awaryjnym i zrobię wtedy pełne skanowanie przez Malwarebytes, nawet gdy niczego ono nie wykryje, ponowne uruchomienie już po skanowaniu rozwiązuje problem (aż do któregoś, jakby losowego, włączenia)

 

Wiem, że był tu poruszany podobny problem (link), jednak u mnie to nie tylko awaria MSE, a cały ciąg nieszczęść, dlatego proszę o oddzielne rozpatrzenie.

Za Waszą pomoc z góry dziękuję! (co za wspaniałe forum, dopiero dziś odkryłem!)


PS a teraz, po zrobieniu raportu GMER, Malwarebytes wyłączyło ochronę przed szkodliwymi stronami i złośliwym oprogramowaniem i próba ich ponownego włączenia kończy się ich ponownym wyłączeniem (możemy przeciągać się tak w nieskończoność) - ponowne uruchomienie przywróciło Malwarebytes do normalności, ale nigdy wcześniej nic takiego mi się nie zdarzyło, dlatego dopisuję

 

Shortcut.txt Addition.txt FRST.txt gmer.txt

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Brak widocznych obiektów infekcji które mogłyby być powiązane z efektem (na moment mnie zastanowiła dziwna lokalizacja wpisu Office Timeline Performance Helper, oraz 32-bitowa instancja svchost.exe w procesach). Tylko instalacja adware/PUP, tzn. sponsorowany Bing, ale to nie ma związku. Bingiem zajmę się potem.

 

Z raportów nic dla mnie nie wynika, wg raportów komponenty MSSE działają, a program jest zarejestrowany w Centrum i w momencie wykonywania skanu FRST jego status był oznaczony jako "Włączony". W Dzienniku zdarzeń widać tylko następujący błąd powiązany z programem:

 

Dziennik System:
=============
Error: (07/31/2016 10:04:58 PM) (Source: Microsoft Antimalware) (EventID: 2001) (User: )
Description: Produkt %ZARZĄDZANIE NT60 napotkał błąd podczas próby aktualizacji podpisów.

Nowa wersja podpisu:
Poprzednia wersja podpisu: 0.0.0.0
Źródło aktualizacji: %ZARZĄDZANIE NT51
Etap aktualizacji: 4.9.0218.00
Ścieżka źródła: 4.9.0218.01
Typ podpisu: %ZARZĄDZANIE NT602
Typ aktualizacji: %ZARZĄDZANIE NT604
Użytkownik: ZARZĄDZANIE NT\USŁUGA SIECIOWA
Bieżąca wersja aparatu: %ZARZĄDZANIE NT605
Poprzednia wersja aparatu: %ZARZĄDZANIE NT606
Kod błędu: %ZARZĄDZANIE NT607
Opis błędu: %ZARZĄDZANIE NT608

 

Może na początek wykonaj sprawdzanie poprawności plików Windows. Uruchom sfc /scannow i dostarcz przefiltrowany raport: KLIK.

 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...