Skocz do zawartości

Infekcja routera - wonderlandads


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam problem z natrętnymi pop-upami, tzw. wonderlandads. Mój router (tp link td-w8901g) został prawdopodobnie zainfekowany, jako że problem dotyczy każdej stacji podłączonej do sieci domowej. Z tego co widziałem to problem został poruszony parę razy na forum, w związku z czym wykonałem kilka działań mających na celu zniwelowanie infekcji:

  • zmieniłem DNS w routerze oraz w ustawieniach sieci na googlowy (8.8.8.8 i 8.8.4.4);
  • zamknąłem dostęp do panelu zarządzania od strony Internetu;
  • zaktualizowałem firmware i zmieniłem hasło do konfiguracji routera;
  • wyczyściłem przeglądarki i przywróciłem ustawienia do fabrycznych;
  • zeskanowałem dysk Malwarebytes Anti-Malware, który wykrył dwa szkodliwe pliki, które dodano do kwarantanny:
    • PUP.Optional.InstallCore, C:\Users\admin\AppData\Local\Temp\ICReinstall_FlvPlayerSetup.exe,
    • PUP.Optional.InstallCore, C:\Users\admin\Downloads\FlvPlayerSetup.exe, 
Wyżej wymienione działania uwolniły od problemu urządzenia łączące się do sieci za pomocą wi-fi. Niestety problem nadal występuje w komputerze stacjonarnym podłączonym do internetu kablem ethernet, dlatego myślę, że nadal tutaj działa jakaś niepożądana aplikacja (lub moja samodzielna próba rozwiązania problemu okazała się nieudolna).
 
Załączam wymagane skany i uprzejmie proszę o pomoc.
 
Pozdrawiam 

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

gmer.txt

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Niestety problem nadal występuje w komputerze stacjonarnym podłączonym do internetu kablem ethernet, dlatego myślę, że nadal tutaj działa jakaś niepożądana aplikacja (lub moja samodzielna próba rozwiązania problemu okazała się nieudolna).

Problemem prawdopodobnie jest bufor DNS i w poniższym fiksie FRST zostanie wdrożone jego czyszczenie komendą ipconfig.

 

 

Do przeprowadzenia następujące operacje:

 

1. Odinstaluj stare wersje i zbędne programy: Adobe Flash Player 10 ActiveX, Badanie mające na celu poprawę produktów HP Deskjet 1510 series, Java 8 Update 25, HP Customer Participation Program 13.0.

 

2. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

CloseProcesses:
CMD: ipconfig /flushdns
GroupPolicy: Ograniczenia - Chrome 
CHR HKLM\SOFTWARE\Policies\Google: Ograniczenia 
FF HKLM\...\Firefox\Extensions: [smartwebprinting@hp.com] - C:\Program Files\HP\Digital Imaging\Smart Web Printing\MozillaAddOn3
FF HKU\S-1-5-21-4099545310-4218574422-2264496415-1000\...\Firefox\Extensions: [smartwebprinting@hp.com] - C:\Program Files\HP\Digital Imaging\Smart Web Printing\MozillaAddOn3
HKLM\...\Run: [] => [X]
Task: {26999323-34EE-4C7D-A7BA-0113B3B014CE} - System32\Tasks\{69A61545-F91F-48B0-952E-68E8B80713AF} => E:\x86\setup.exe
Task: {391DC075-9F86-4379-94C2-DF11F40189B7} - System32\Tasks\{A095500B-E3FB-436E-BFD7-A4D3418555CA} => Chrome.exe
DeleteKey: HKU\S-1-5-18\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes
DeleteKey: HKU\S-1-5-19\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes
DeleteKey: HKU\S-1-5-20\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes
RemoveDirectory: C:\Users\admin\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default
C:\Users\admin\Desktop\Continue Flv Player Installation.lnk
C:\Users\admin\Desktop\Moje Dokumenty\Winamp.lnk
EmptyTemp:

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Napraw (Fix). Czekaj cierpliwie, nie przerywaj działania. Gdy Fix ukończy pracę, system zostanie zresetowany. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt.

 

3. Zrób nowy log FRST z opcji Skanuj (Scan), bez Addition i Shortcut. Dołącz też plik fixlog.txt. Wypowiedz się czy problem nadal występuje.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...