Skocz do zawartości

Cryptowall 4.0


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników a w szczególności administratorów i modernatorów,

mam problem z cryptowall 4.0. Komputer mojej znajomej, której pomagam online poprzez teamviewer dlatego prosiłbym o dokładną instrukcję by znajoma mogła ewentualnie wykonać sama działania.  Chociaż mam nadzieję, że już udało się go usunąć.

Przeskanowałem i usunąłem zainfekowane pliki poprzez Malwarebytes Anti-malware. 

Wirus zaszyfrował wszystkie pliki jpg na komputerze, których wiem, że nie da się odszyfrować.

Chciałbym wywalić na 100% wirusa chociaż oraz oczyścić komputer. Jest to staruszek służący głównie do internetu.

Załączam logi wykonane zgodnie z instrukcją na forum.

Z góry dziękuje za pomoc :) i jeszcze pytanie jakiego najlepiej darmowego antywirusa zainstalować?

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

skanowanie.txt

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie widzę śladów tej infekcji, poza dodanymi wtórnie plikami związanymi z szyfrowaniem. Ale system wymagałby dużych interwencji i masowych porządków. Jest tu system XP w fatalnym stanie: krytyczna ilość wolnego miejsca na dysku, masa starych programów (a archaiczne wersje Adobe z lukami to prawie na pewno była przyczyna infekcji), różne naruszenia np. Winsock i ogólny śmietnik. Mogę się oczywiście podjąć tej roboty, ale moim zdaniem nie opłaca się. Tu szybciej i z lepszymi efektami zostałby wdrożony kompleksowy format, który usunąłby zresztą wszystkie skutki tej infekcji na partycji C. Druga sprawa: czy jest szansa na wymianę systemu XP nowszym?

Edytowane przez picasso
Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...