Skocz do zawartości

PoolBrowser.dll - Błąd RunDll nie można odnaleźć określonego modułu.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich Nadinformatyków, 

od jakiegoś czasu pojawia się błąd po zastosowaniu MBMA, AdwCleaner-a:

Wystąpił problem podczas uruchamiania C:\Documents and Settings\Aras\Local Settings\Application Data\Pool Browser\Bin\PoolBrowser.dll 

Nie można odnaleźć określonego modułu.

 

Proszę o pomoc, jeżeli jest to możliwe.

Dołączam potrzebne pliki.

Przepraszam jeżeli pliki były nieodpowiednie - robię to po raz pierwszy, proszę o wyrozumiałość.

Mam cichą nadzieję że tym razem będzie wszystko ok.

I jeszcze raz dziękuję.

FRST - Scan 01.txt

GMER - Scan 01.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
EDIT: Thunderpants, ten dodany plik "Addition.txt" nie pochodzi z Twojego systemu XP i go również usuwam - to pobrany skądś stary log pochodzący z jakiegoś 64-bitowego Windows 8. Proszę zrób porządnie logi z FRST wg instrukcji: KLIK. Mają powstać trzy pliki: FRST.txt, Addition.txt, Shortcut.txt. Nie zmieniaj nazw plikom, załaduj je w takiej formie jak powstały na dysku. A ten widoczny załącznik "FRST - Scan 01.txt " zostaw do wglądu, i powtarzam, to nie jest log z FRST tylko ze skanera MBAM.
Odnośnik do komentarza

Witam ponownie, Picasso wielkie dzięki za chęć pomocy - ale proszę o chwilkę jeszcze cierpliwości do mojej osoby.
1. Który z programów wygenerowuje Shortcut ?
2. Dwa pliki które powstają po zastosowaniu programów (link dołaczyłeś) dołączam - jeżeli nie są to te odpowiednie - proszę o podpowiedź - dziękuje bardzo.
GMER - tak nazwałem plik który zapisałem w pliku tekstowym - ponieważ log-a nie należy wysyłać (wg wskazań).
Pozdrawiam serdecznie.

 

EDIT: Picasso Nadinformatyku - z mega cierpliwością
- zrozumiałem swoje błędy - śpieszę z plikami tzn. przeczytałem do zaleceń się zastosowałem (przynajmniej mam taką nadzieję).
Przesyłam pliki. Dzięki za cierpliwość.
Mam cicha nadzieję że tym razem nie dałem ciała.
I jeszcze raz poproszę o pomoc.

GMER.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

Addition.txt

Odnośnik do komentarza

W końcu dostarczone poprawne raporty. Tytułowy błąd produkuje odpadek adware w Harmonogramie zadań, ale jest tu nieco więcej do roboty w zakresie odpadków oraz starych aplikacji z groźnymi lukami. Przechodzimy do czyszczenia systemu:

 

1. Przez Dodaj/Usuń programy odinstaluj stare programy:

 

Ad-Aware 2007, Adobe Acrobat 5.0 CE, Adobe AIR, Adobe Flash Player 19 ActiveX, Adobe Flash Player 19 NPAPI, Adobe Reader 9.5.5 - Polish, Gadu-Gadu 7.1, Google Toolbar for Internet Explorer, J2SE Runtime Environment 5.0 Update 6, Java 2 Runtime Environment, SE v1.4.2_11

 

2. Napraw uszkodzony specjalny skrót IE. W pasku eksploratora wklej poniższą ścieżkę i ENTER:

 

C:\Documents and Settings\Aras\Menu Start\Programy\Akcesoria\Narzędzia systemowe

 

Prawoklik na zlokalizowany tam skrót Internet explorer (bez dodatków) > Właściwości > w polu Element docelowy po ścieżce "C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe" dopisz dwie spacje i -extoff

 

3. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

CloseProcesses:
CreateRestorePoint:
Task: C:\WINDOWS\Tasks\Pool Browser.job => C:\WINDOWS\system32\rundll32.exeeC:\Documents and Settings\Aras\Local Settings\Application Data\Pool Browser\Bin\PoolBrowser.dll
GroupPolicy: Ograniczenia - Chrome 
CHR HKLM\SOFTWARE\Policies\Google: Ograniczenia 
HKU\S-1-5-21-1390067357-1677128483-1060284298-1003\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Internet Explorer: Ograniczenia 
HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = www.google.com
HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = www.google.com
HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = www.google.com
HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Search_URL = www.google.com
HKU\S-1-5-21-1390067357-1677128483-1060284298-1003\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Strona wyszukiwania = hxxp://www.msn.com/access/allinone.asp
HKU\S-1-5-21-1390067357-1677128483-1060284298-1003\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Strona początkowa = hxxp://www.microsoft.com/msoffice/
HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\AboutURLs,Tabs: "www.google.com" 
SearchScopes: HKU\S-1-5-21-1390067357-1677128483-1060284298-1003 -> {0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A} URL =
SearchScopes: HKU\S-1-5-21-1390067357-1677128483-1060284298-1003 -> {EEE7E0A3-AE64-4dc8-84D1-F5D7BAF2DB0C} URL =
BHO: Brak nazwy -> {761497BB-D6F0-462C-B6EB-D4DAF1D92D43} -> Brak pliku
BHO: Brak nazwy -> {AA58ED58-01DD-4d91-8333-CF10577473F7} -> Brak pliku
DPF: {8AD9C840-044E-11D1-B3E9-00805F499D93} hxxp://java.sun.com/update/1.5.0/jinstall-1_5_0_06-windows-i586.cab
DPF: {8FFBE65D-2C9C-4669-84BD-5829DC0B603C} hxxp://fpdownload.macromedia.com/get/flashplayer/current/ultrashim.cab
DPF: {CAFEEFAC-0014-0002-0011-ABCDEFFEDCBA} hxxp://java.sun.com/products/plugin/autodl/jinstall-142-windows-i586.cab
DPF: {CAFEEFAC-0015-0000-0006-ABCDEFFEDCBA} hxxp://java.sun.com/update/1.5.0/jinstall-1_5_0_06-windows-i586.cab
DPF: {CAFEEFAC-FFFF-FFFF-FFFF-ABCDEFFEDCBA} hxxp://java.sun.com/update/1.5.0/jinstall-1_5_0_06-windows-i586.cab
DPF: {D27CDB6E-AE6D-11CF-96B8-444553540000} hxxp://fpdownload2.macromedia.com/get/shockwave/cabs/flash/swflash.cab
StartMenuInternet: IEXPLORE.EXE - iexplore.exe
HKLM\...\Policies\Explorer: [NoCDBurning] 0
HKU\S-1-5-21-1390067357-1677128483-1060284298-1003\...\Run: [PowerBar] => [X]
HKU\S-1-5-21-1390067357-1677128483-1060284298-1003\...\Policies\system: [HideLegacyLogonScripts] 0
HKU\S-1-5-21-1390067357-1677128483-1060284298-1003\...\Policies\system: [HideLogoffScripts] 0
HKU\S-1-5-21-1390067357-1677128483-1060284298-1003\...\Policies\system: [HideStartupScripts] 0
BootExecute: autocheck autochk * lsdelete
HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SafeBoot\Minimal\aawservice => ""="Service"
HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SafeBoot\Network\aawservice => ""="Service"
S3 ewusbnet; system32\DRIVERS\ewusbnet.sys [X]
S3 ew_hwusbdev; system32\DRIVERS\ew_hwusbdev.sys [X]
S3 huawei_enumerator; system32\DRIVERS\ew_jubusenum.sys [X]
S3 hwdatacard; system32\DRIVERS\ewusbmdm.sys [X]
S4 HWDeviceService.exe; C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\DatacardService\HWDeviceService.exe -/service [X]
S4 LGII2CDevice; \??\C:\Program Files\LG Soft India\forteManager\bin\PII2CDriver.sys [X]
S2 WIBUKEY; Brak ImagePath
U3 Winsock - Google Desktop Search Backup Before First Install; Brak ImagePath
U3 Winsock - Google Desktop Search Backup Before Last Install; Brak ImagePath
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\TEMP
C:\Documents and Settings\All Users\Menu Start\Programy\Picasa 3
C:\Documents and Settings\Aras\Dane aplikacji\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch\Picasa 3.lnk
C:\Documents and Settings\Aras\Menu Start\Programy\All To MP3 Converter\All To MP3 Converter Help.lnk
C:\Documents and Settings\Aras\Start Menu\Programs\Browser Manager
C:\Program Files\Mozilla Firefox
C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v3.5\Windows Presentation Foundation\DotNetAssistantExtension
Reg: reg delete HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\mountpoints2 /f
Reg: reg delete HKCU\Software\Mozilla /f
Reg: reg delete HKCU\Software\MozillaPlugins /f
Reg: reg delete HKLM\SOFTWARE\Mozilla /f
Reg: reg delete HKLM\SOFTWARE\mozilla.org /f
Reg: reg delete HKLM\SOFTWARE\MozillaPlugins /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-18\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-19\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-20\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-18\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-19\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-20\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
CMD: netsh firewall reset
EmptyTemp:

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Napraw (Fix). Czekaj cierpliwie, nie przerywaj działania. Gdy Fix ukończy pracę, system zostanie zresetowany. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt.

 

4. Zrób nowy log FRST z opcji Skanuj (Scan) - zaznacz pole Addition, by powstały dwa logi, trzeci Shortcut nie jest mi już potrzebny. Dołącz też plik fixlog.txt.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem co mam napisać - Czy najpierw podziękować, czy napisać ze jesteś Wielki - bardzo, ale to bardzo dziękuję - pomogło.

Picasso dziękuje również za cierpliwość - Nie sztuką nauczyć mądrego, bo Mistrzem jest ten, kto nauczy głupka (zasłyszane).

Ale jeszcze jedna informacja - nie udało mi się odinstalować Google Toolbar for Internet Explorer, miałem możliwość usunięcia, ale pojawił się komunikat że to i tak nie odinstaluje programu. Wolałem tej operacji nie wykonywać bez konsultacji z Tobą.

Bardzo dziękuje raz jeszcze.

Fixlog.txt

FRST.txt

Addition.txt

Odnośnik do komentarza

Wszystko zrobione. Teraz:

 

1. Uruchom narzędzie Microsoftu: KLIK. Zaakceptuj > Wykryj problemy i pozwól mi wybrać poprawki do zastosowania > Odinstalowywanie > zaznacz na liście wpis Google Toolbar for Internet Explorer > Dalej.

 

2. Nie zauważyłam, że Bonjour był rzekomo odinstalowany, a nadal tkwi w systemie. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

Winsock: Catalog5 04 C:\Program Files\Bonjour\mdnsNSP.dll [121704 2011-08-30] (Apple Inc.)
RemoveDirectory: C:\AdwCleaner
RemoveDirectory: C:\FRST\Quarantine
RemoveDirectory: C:\MATS
RemoveDirectory: C:\Program Files\Bonjour
RemoveDirectory: C:\Program Files\Gadu-Gadu
RemoveDirectory: C:\Program Files\Google\Google Toolbar
RemoveDirectory: C:\Documents and Settings\All Users\Menu Start\Programy\Adobe Acrobat - Reader - Distiller
Reboot:

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Napraw (Fix). Nastąpi restart. Przedstaw wynikowy fixlog.txt. Potwierdź, że internet działa po tej operacji.

Odnośnik do komentarza

W związku z tym, że narzędzie nie widziało tego wpisu, usunę go skryptem FRST. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

DeleteKey: HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\{2318C2B1-4965-11d4-9B18-009027A5CD4F}

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Napraw (Fix). Przedstaw wynikowy fixlog.txt. Po tej akcji "Google Toolbar for Internet Explorer" powinien zniknąć z listy Dodaj/Usuń.

Odnośnik do komentarza

Wow - wszystko działa - tak jak powinno :)

Picasso - Jesteś Wielka - dziękuję za cierpliwość, wyrozumiałość i chęć bezinteresownej pomocy - w związku z tym nie "rozważam", a już podjąłem decyzję ;)

Przepraszam za swoją niewiedzę na początku tematu, i to że nie "zauważyłem" że jesteś kobietą - "Bogowie" zwrócili mi na to uwagę ;) - ale za to z jakim informatycznym umysłem 

Dziękuję.

 

 

Fixlog.txt

Odnośnik do komentarza

Zrobione. Wygląda na to, że kończymy:

 

1. Był tu uruchamiany GMER, więc upewnij się, że transfer dysku nie obniżył się. Skutki uboczne skanu GMER (dyski w trybie IDE, głównie system XP): KLIK.

 

2. Usuń pobrane skanery i ich logi z folderu G:\Instalki\Malwarebytes. Następnie popraw jeszcze za pomocą DelFix oraz wyczyść foldery Przywracania systemu: KLIK.

 

3. Poczytaj na co uważać, by uniknąć podobnych niespodzianek: KLIK.

 

 

I wielkie dzięki za "podjęcie decyzji"! :)

Odnośnik do komentarza
Picasso - Ty Nocna Istoto (02:24) :)

1. Punkt pierwszy wykonałem - ale w Menedżerze Urządzeń po wybraniu Urządzeń wg połączeń - nie pojawiła mi się w gałęzi żadna gałąź - "Komputer PC..." - starałem się też znaleźć opis z "IDE" ale niestety nic takiego nie znalazłem. A i faktycznie tak jak piszesz start jest bardzo powolny mimo że nie ma żadnych procesów.

2. Punkt 2 wykonałem - Użyłem DelFix-a (plik dołączam) - zrobiłem również "przywracanie systemu na wszystkich dyskach"

Ściągnąłem SP3, IE8 i uruchomiłem i na koniec zainstalowałem WindowsUpdateAgenta - mam nadzieję że nie namieszałem?

Pozdrawiam serdeczniście.

 

DelFix.txt

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...