Skocz do zawartości

Samoistne otwieranie i zamykanie się nowych kart Chrome


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Od pewnego czasu mam problem z Chrome. Mianowicie przy kliknięciu w obojętnie jakie miejsce na stronie internetowej przez ułamek sekundy otwiera się nowa karta i samoczynnie zamyka. Dzieje się to chyba na każdej stronie lub sporej większości. Mój system to Win 8.1 64bit. Niestety przy robieniu loga GMERem komputer wywala BSOD i następuje restart, więc dołączam tylko FRST. 

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Wygląda na to, że jest tu infekcja routera, poniższy adres IP jest niemiecki i nie odpowiada IP dostawcy pod którym widzę Cię na forum (Netia): KLIK.

 

Tcpip\Parameters: [DhcpNameServer] 46.101.178.39 8.8.8.8

Tcpip\..\Interfaces\{4AB7C7C4-B81A-4A67-8D63-8580570F9584}: [DhcpNameServer] 46.101.178.39 8.8.8.8

 

1. Zaloguj się do routera:

  • Zmień ustawienia DNS. Jeśli nie wiesz na jakie, możesz ustawić adresy Google: 8.8.8.8 + 8.8.4.4
  • Zabezpiecz router: zmień hasło oraz zamknij dostęp do panelu zarządzania od strony Internetu. Porównaj z tymi artykułami: KLIK, KLIK.
Po konfiguracji uruchom ten test mający potwierdzić zabezpieczenie: KLIK. Dopiero gdy router zostanie wyczyszczony i zabezpieczony:

 

2. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

CloseProcesses:
CreateRestorePoint:
CMD: ipconfig /flushdns
Reg: reg delete HKCU\Software\MozillaPlugins /f
Reg: reg delete HKLM\SOFTWARE\MozillaPlugins /f
Reg: reg delete HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node\MozillaPlugins /f
R3 ALSysIO; \??\C:\Users\luq92\AppData\Local\Temp\ALSysIO64.sys [X]
C:\Windows\SysWOW64\*.tmp
EmptyTemp:

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Na czas operacji wyłącz Comodo, gdyż zablokuje FRST. Uruchom FRST i kliknij w Napraw (Fix). Czekaj cierpliwie, nie przerywaj działania. Gdy Fix ukończy pracę, system zostanie zresetowany. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt.

 

3. Zrób nowy log FRST z opcji Skanuj (Scan), bez Addition i Shortcut. Dołącz też plik fixlog.txt.

Odnośnik do komentarza

Zmieniłem wczoraj DNSy, ale właśnie sprawdziłem i znów pojawił się ten niemiecki. Router to TP-Link TD-W8901G.

 

[edit]

 

Po pół godzinie od zmiany DNS znów się samoistnie zmienił.

 

[edit2]

 

Zrobiłem factory reset routera i ustawiłem na sztywno DNS jak wcześniej, ale po zapisaniu i wyjściu z routera opcja wyboru DNS przełącza się na auto a nie takie jakie użytkownik ustawi. Chociaż w cmd jak na razie widzi prawidłowe DNSy.

post-12566-0-90940000-1449217735_thumb.png

Odnośnik do komentarza

To jeden z "dziurawych" modeli. Wykonaj aktualizację firmware:

 

Jak zaktualizować oprogramowanie routera ADSL (dla TD-W8840T, TD-W8901G, TD-W8951ND oraz TD-W8961ND)

Pobieranie dla TD-W8901G

 

W linku pobierania z rozwijanej listy należy wybrać odpowiednią serię sprzętową: V2, V3, V6. Porównaj z naklejką na urządzeniu.

Edytowane przez picasso
Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...