Skocz do zawartości

Safe Finder... Zniszczył połowę przeglądarek, jak to naprawić?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem, instalowałem program do konwersji mp4 na avi, przez przypadek wgrał się jakiś syf - Safe Finder i Sharp Angle (nawet nie było opcji do odznaczenia tego syfu przy instalacji).

Jakoś udało mi się usunąć te wirusy, jednak Mozilla Firefox przestała działać, tak samo jak Google Chrome, Maxthon 3, Opera jakoś działa (żeby nie było sprawdzałem po kolei, kto by miał zainstalowane tyle przeglądarek naraz xD).

Po wejściu na jedną z powyższych przeglądarek nie mogę przeglądać stron internetowych wywala błąd że nie można załadować strony, nawet google się nie ładuje.

 

 

 

Przeskanowałem system Malwarebytes Anti-Malware, usunęło dosłownie 70 błędów/wirusów. Chrome jakby odżył, Mozilli nie da się teraz zainstalować (wywala błąd), a Maxthon 3 nadal nie ładuje stron (myślę że to wina starej wersji)

Addition.txt

FRST.txt

ComboFix.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Remulux, miuałeś dostarczyć brakujące logi, nie zrobiłeś tego i użyłeś najmniej optymalne i najmniej specjalizowane w temacie narzędzie. Na temat stosowania ComboFix: KLIK. Proszę pokaż log C:\ComboFix.txt, który powstał podczas użycia. Dodatkowo, proszę dostarcz nowe logi FRST, wszystkie trzy a nie tylko jeden jak poprzednio: FRST.txt, Addition.txt, Shortcut.txt.

Odnośnik do komentarza

Raporty już powinny być w nowym poście, a nie pierwszym, bo wiele zmieniłeś w międzyczasie. Nie wiadomo co tak naprawę "naprawiał" ComboFix, gdyż w jego raporcie nie widać powiązanych z tą infekcją usunięć. Będę jeszcze poprawki, tylko nadal mam problem by otrzymać poprawne logi FRST:

 

Po pierwsze, te logi są z dwóch różnych komputerów. FRST.txt z systemu XP (ten wygląda na właściwy), a Addition.txt z cudzego komputera Windows 7 64-bit:

 

Rezultaty skanowania Farbar Recovery Scan Tool (FRST) (x86) Wersja:01-12-2015

Uruchomiony przez Bartosz (administrator) BARTOSZ-28880D9 (04-12-2015 11:52:22)

Uruchomiony z C:\Documents and Settings\Bartosz\Moje dokumenty\Pobrane

Załadowane profile: Bartosz & UpdatusUser (Dostępne profile: Bartosz & UpdatusUser)

Platform: Microsoft Windows XP Professional Dodatek Service Pack 3 (X86) Język: Polski

Internet Explorer Wersja 6 (Domyślna przeglądarka: FF)

 

Rezultaty skanu uzupełniającego Farbar Recovery Scan Tool (x64) Wersja:21-10-2015 01

Uruchomiony przez 3ESC (2015-10-22 01:25:51)

Uruchomiony z C:\Users\3ESC\Downloads

Windows 7 Ultimate Service Pack 1 (X64) (2014-10-21 15:21:48)

 

Po drugie, zabrakło trzeciego pliku FRST Shortcut. Proszę ponownie przejrzyj instrukcję robienia raportów FRST i dostarcz trzy pliki z Twojego systemu: KLIK. Pliki dostarcz w nowym poście, nie edytuj już pierwszego. Potem posprzątam temat z wadliwych danych.

Edytowane przez picasso
Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...