Skocz do zawartości

CTB Locker zablokował mi pliki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam przedwczoraj tj. 12.11.2015 mój komputer zainfekował CTB Locker i zablokował mi wszystkie zdjęcia itp. Czytałem na wielu forach i oglądałem filmiki jak z tym sobie poradzić ale jedyne co mi się udało zrobić to usunąć (chyba) w pełni wirusa. Zrobiłem nawet reinstalacje systemu lecz wszystkie zdjęcia na partycji D dalej są zaszyfrowane w formacie .ccc . Dodam że niestety nie mam żadnych kopi zapasowych plików i nie mogę ich przywrócić. Moje pytanie jest takie czy można rozszyfrować moje pliki w jakiś sposób?

 

GMER.txt

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Pliki *.ccc to nie "CTB Locker" (nawet jeśli takie hasło mogłeś widzieć na ekranie ransom) tylko jeden z najnowszych wariantów TeslaCrypt. Odszyfrowanie jest awykonalne technicznie. Dla porównania temat z tą samą infekcją: KLIK.

 

Raporty przedstawiają stan po reinstalacji systemu, więc nie ma również co analizować, czysto. Widzę, że zainstalowałeś ShadowExplorer. Program jest obecnie bezużyteczny w kontekście sprawy. Reinstalacja Windows oznacza, że nawet jeśli jakimś cudem ostały się wtedy punkty Przywracania systemu (prawdopobieństwo bliskie zeru, bo TeslaCrypt je usuwa), to reinstalacja i tak je zniszczyła. Ponadto, nawet gdyby wtedy były punkty Przywracania, to tylko dla dysku C, bo domyślnie Przywracanie jest aktywowane tylko dla partycji systemowej.

Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...