Skocz do zawartości

PriceFountain - Nie uruchamia się pasek zadań w Windows XP


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam od kilku dni używny komputer w dobrym stanie w dobrej cenie. Nic na nim nie ma.

Postanowiłem zainstalować na nim Windows XP. Sformatowałem dysk C zainstalowałem tam XP, jeszcze nawet nie zaktualizowałem i zrestartowałem kompa. I tu się zaczął problem.

Po restarcie nie pojawiał się pasek zadań i ikony z pulpitu. Przeszukując neta jedna z hipotez mówiła że to jakiś wirus "virtu" czy coś podbonego i że siedzi on na dysku D, (dysk D zresztą miał dziwną nazwę: "blank").

NIe chciałem Wam zawracać nadmiernie gitary więć sformatowałęm dysk D. Zmieniłem mu nazwe na normalną i dodatkowo jeszcze działał jakiś proces o nazwie Pricefountain. To też odinstalowałem przez dodaj/usuń programy. No i problem jaby zniknął tzn komputer się uruchamia i pojawia mu się pasek zadań.

Tak tylko dla pewności zrobiłęm logi i proszę o sprawdzenie czy jest czysto. Normalnie nie zaeracałbym gitary, tylko zrobił format, który zresztą zrobiłęm. Ale stresuje mnie to żę ten virus niby siedział na D. No i może się zachował w jakiś cudowny sposób gdzieś. Bo dysk C formatowałęm przy instalowaniu nowego systemu a dysk D dopiero po zainstalowaniu z prawokliku: formatuj...

W Gmerze zaznaczyłem dysk c i d. D dlatego że nic tam nie ma.

Pozdrawiam i dziękuje za zainteresowanie.

Addition.txt

Shortcut.txt

FRST.txt

Gmer log.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Ten PriceFountain to jest adware, nabyte na jeden z tych sposobów: KLIK. Widzę jego szczątki w Harmonogramie zadań i na dysku.

 

1. Doczyść owe szczątki. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

CloseProcesses:
CreateRestorePoint:
Task: C:\WINDOWS\Tasks\At1.job => C:\DOCUME~1\Tomek\DANEAP~1\PRICEF~1\UPDATE~1\UPDATE~1.EXE 
Task: C:\WINDOWS\Tasks\PFExe.job => C:\Documents and Settings\Tomek\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\PriceFountain\pricefountain.exe
C:\Documents and Settings\Tomek\Dane aplikacji\PriceFountain
C:\{b6a94784-0ffb-4121-88c6-435139067ee2}.xpi
EmptyTemp:

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Napraw (Fix). Czekaj cierpliwie, nie przerywaj działania. Gdy Fix ukończy pracę, system zostanie zresetowany. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt.

 

2. Następnie proszę zaktualizuj cały XP, bo stan obecny marny: KLIK (sekcja "Aktualizacje Windows").

 

Platform: Microsoft Windows XP Professional Dodatek Service Pack 2 (X86) Język: Polski

Internet Explorer Wersja 6 (Domyślna przeglądarka: FF)

 

3. Zrób nowy log FRST z opcji Skanuj (Scan), zaznacz ponownie pole Addition. Dołącz też plik fixlog.txt.

Odnośnik do komentarza

Śmieci zostały usunięte, system zaktualizowany. Widzę, że zainstalowałeś Avira. Drobne ostrzeżenie, wsparcie Avira dla XP jest wycofywane. Najnowsze wersje nie obsługują XP (zainstalowałeś akurat starszą która ma je jeszcze obsługę), a definicje będą dostarczane tylko do kwietnia 2016.

 

Na zakończenie:

 

1. Był uruchamiany GMER, upewnij się że nie obniżył się transfer dysku. Skutki uboczne skanu GMER (dyski w trybie IDE, głównie system XP): KLIK.

 

2. Zastosuj DelFix (GMER i jego log trzeba dokasować ręcznie) oraz wyczyść foldery Przywracania systemu: KLIK.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...