Skocz do zawartości

Czarny ekran z kursorem myszki.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Temat zapewne wałkowany juz nie raz, ale jednak nie znalazlem rozwiazania. Przynajmniej nie  do końca. 
Historia obrazuje się tak że podzas uzytkowania laptopa z win 7 x64 , system zawiesil sie na ponad 15 min wiec chcąc nie chcąc zrestarotwalem go przyciskiem ON/Off . Po tym sprzet sie zbuntowal i jedyne do czego dochodzilem to czarny ekran + wskaznik myszy.
Ingerowalem troche w biosie i udalo mi poprzestawiac cos wedlug instrukcji https://www.chrisnewland.com/solved-windows-7-hang-on-boot-classpnpsys-64. 
Wszystko pieknie sie malowalo lecz niestety narzedzia sfc /scann nie da sie uruchomic ze wzgledu na instalator modułów systemu windowas. Najprawdopodobniej problem tkwi w ustawieniu Typu uruchamiania. 
Dostep do systemu mam tylko i wylacznie z konsoli cmd. 
Wnioski wyciagam czytajac forum, ale na wszelki wypadek: 
uruchomic sfc musze ze srodowiska zewnetrznego( tą dłuższą komendą), po probieuruchomienia wyskakuje komunikat "Funkcja zasobów systemu windows nie moze uruchomic uslugi naprawczej".

Dodatkowo zmienialem w pliku shell z jakiegos ciagu znakow na explorer .exe co w zasadzie nie zaowocowalo niczy.

Z gory przepraszam za forme postu oraz brak profesjonalizmu ale jesli chodzi o programowanie jestem niemalże totalnym laikiem. 

Z gory dzieki za pomoc. Mariusz

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Kurcze nie mam dostepu do komputera sprawnego w tej chwili. Wszedlem w bios/advanced/sata mode selection/ i tutaj z AHCI zmienilem na IDE, co pomoglo dostac mi sie do do narzedzi naprawy systemu ktore nic nie daja i dlatego probuje cos zdzialas z wiersza polecen. Tyle ze nie mam uprawnien jako administrator i wiekszosci komend nie chce wykonac.

 

Dodatkovo komenda services.msc rowniez nie dziala. Nazwa nie jest rozpoznawana jako polecejie wew lub zew program wykonywalny lub plik wsadowy

Odnośnik do komentarza

Skoro masz dostęp do konsoli cmd to dasz rade wykonać logi. Pobierz FRST zgodne z twoją wersją systemu 64 bit. Zapisz je na pendraka. Podepnij pendraka i zastosuj sie do instrukcji z tego tematu pt. Uruchamianie FRST w środowisku Winre. Możesz też sprawdzić czy uruchomi się tryb awaryjny z wierszem polecenia. Gdyby tak było zasada wykonania raportu jest taka sama.

 

https://www.fixitpc.pl/topic/4414-diagnostyka-infekcji-na-niestartujacych-windows/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...