Skocz do zawartości

SysMenu.dll - błąd przy starcie systemu


Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc mam ten sam problem z SysMenu.dll, dwa razu wyskakuje okno podczas uruchamiania systemu i później w trakcie pracy

Poniżej pliki:

 

Wybaczcie ale jestem nowy nie orientuję się jeszcze jak co działa, chciałem wkleić w poście zawartość trzech plików a wyszło coś dziwnego. MOże ktoś podpowie jak to zrobić albo czy da się dodać te pliki jako załączniki bo nie widziałem takiej opcji.

Addition.txt

Shortcut.txt

FRST.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Zasady działu nie zostały przeczytane: KLIK. Tu jest zakaz podpinania się pod cudze tematy (wydzielam w osobny) i zakaz wklejania logów bezpośrednio w postach (doczepiłam jako pliki). Załączniki dołącza się poprzez: pole szybkiej odpowiedzi na spodzie posta > Więcej opcji > w pełnym edytorze jest funkcja wsatawiania plików.

 

Są tu ślady używania ComboFix i na ten temat: KLIK. Przeprowadź następujące działania:

 

1. Przez Dodaj/Usuń programy odinstaluj stare wersje: Adobe Flash Player 16 NPAPI, Adobe Flash Player 16 PPAPI, Java 7 Update 71, Java™ 6 Update 22, OpenOffice.org 3.3. Te Java są niebezpieczne, a OpenOffice w tej wersji nie współpracuje z nowszymi załatanymi Java.

 

2. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

CloseProcesses:
CreateRestorePoint:
Task: C:\WINDOWS\Tasks\APSnotifierPP1.job => C:\Program Files\AnyProtectEx\AnyProtect.exe 
Task: C:\WINDOWS\Tasks\APSnotifierPP2.job => C:\Program Files\AnyProtectEx\AnyProtect.exe 
Task: C:\WINDOWS\Tasks\APSnotifierPP3.job => C:\Program Files\AnyProtectEx\AnyProtect.exe 
Task: C:\WINDOWS\Tasks\FHUE.job => C:\Documents and Settings\operator\Dane aplikacji\FHUE.exe
Task: C:\WINDOWS\Tasks\SMupdate2.job => C:\WINDOWS\system32\rundll32.exe C:\PROGRA~1\COMMON~1\System\SysMenu.dll 
Task: C:\WINDOWS\Tasks\SMupdate3.job => C:\WINDOWS\system32\rundll32.exe C:\PROGRA~1\COMMON~1\System\SysMenu.dll 
S3 catchme; \??\C:\DOCUME~1\ADMINI~1\USTAWI~1\Temp\catchme.sys [X]
S0 cerc6; No ImagePath
S3 ewusbnet; system32\DRIVERS\ewusbnet.sys [X]
S3 filtertdidriver; system32\drivers\ewfiltertdidriver.sys [X]
S3 huawei_enumerator; system32\DRIVERS\ew_jubusenum.sys [X]
S3 hwdatacard; system32\DRIVERS\ewusbmdm.sys [X]
S3 hwusbdev; system32\DRIVERS\ewusbdev.sys [X]
ShortcutWithArgument: C:\Documents and Settings\operator\Menu Start\Programy\Internet Explorer.lnk -> C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe (Microsoft Corporation) -> hxxp://isearch.omiga-plus.com/?type=sc&ts=1420451576&from=smt&uid=WDCXWD800JD-75MSA3_WD-WMAM9FM9841498414
ShortcutWithArgument: C:\Documents and Settings\operator\Menu Start\Programy\Akcesoria\Narzędzia systemowe\Internet Explorer (bez dodatków).lnk -> C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe (Microsoft Corporation) -> hxxp://isearch.omiga-plus.com/?type=sc&ts=1420451576&from=smt&uid=WDCXWD800JD-75MSA3_WD-WMAM9FM9841498414
StartMenuInternet: IEXPLORE.EXE - iexplore.exe
HKLM\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Internet Explorer: Policy restriction 
HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = www.google.com
HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = www.google.com
HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = www.google.com
HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Search_URL = www.google.com
HKU\S-1-5-21-220523388-1606980848-1905892399-1003\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = http://www.microsoft.com/isapi/redir.dll?prd=ie&ar=iesearch
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\TEMP
C:\Documents and Settings\operator\TempWmicBatchFile.bat
C:\Documents and Settings\operator\Dane aplikacji\FHUE
C:\Documents and Settings\operator\Dane aplikacji\LiveSupport.exe_log.txt
C:\Documents and Settings\operator\Dane aplikacji\regsvr32.exe_log.txt
C:\Documents and Settings\operator\Moje dokumenty\Moje obrazy\Przykładowe obrazy.lnk
C:\Documents and Settings\operator\SendTo\AQQ.lnk
C:\Documents and Settings\operator\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\nsaB6.tmp
C:\Documents and Settings\operator\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\nsb165.tmp
C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v3.5\Windows Presentation Foundation\DotNetAssistantExtension
Reg: reg delete HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\mountpoints2 /f
Reg: reg delete HKLM\SOFTWARE\Mozilla /f
Reg: reg delete HKLM\SOFTWARE\MozillaPlugins /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-18\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-19\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-20\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main" /f
EmptyTemp:

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Czekaj cierpliwie, nie przerywaj działania. Gdy Fix ukończy pracę, nastąpi restart, błąd startowy się nie powinien już pokazać. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt.

 

3. Zrób nowy log FRST z opcji Scan (bez Addition i Shortcut). Dołącz też plik fixlog.txt. Wszystkie logi mają być podane jako załączniki.

Odnośnik do komentarza

Nie mogę zainstalować programu AdwCleaner. Ściągnąłem program i klikam żeby go zainstalować. Pojawia się okno z informacją o zabezpieczeniach. "Nie można zweryfikować wydawcy. Czy na pewno chcesz uruchomić to oprogramowanie?" Jest nazwa programu, Wydawca piszę że nie znany, typ aplikacja. Klikam uruchom i wyskakuje komunikat ze ścieżką do tego pliku i jest napisane że ten plik nie jest prawidłową aplikacją systemu Win32.

Odnośnik do komentarza

1. Co to za folder na Pulpicie? AdwCleaner chce go usuwać, a mam podejrzenie, że to coś Twojego poprawnego:

 

C:\Documents and Settings\operator\Pulpit\igs

 

Jeśli tak, to zmień nazwę z "igs" na coś innego, lub przenieś tymczasowo folder na jakiś pendrive lub coś w tym stylu.

 

2. Dopiero po zabezpieczeniu tego uruchom AdwCleaner ponownie, wybierz sekwencję akcji Szukaj + Usuń i dostarcz wynikowy plik C:\AdwCleaner\AdwCleaner[s0].txt.

Odnośnik do komentarza

Tak to są pliki prywatne, przegrałem już je ma pendrive.

Hm, uruchomiłem AdwCleaner ale nie ma tam takiej opcji Szukaj + Usuń

Nie wiem czy dobrze zrobiłem. Przeskanowałem jeszcze raz i jak skończył to nacisnąłem Creaning.

Jest jeszcze opcja Logfile i Uninstall

A Szukaj + Usuń nie ma.

I chyba nie zadziałało to dobrze, jak nacisnąłem Cleaning bo wszystko zgasło, wyświetlił się niebieski ekran, jakiś błąd i musiałem zrestartować komputer.

Jak przeskanowałem to pojawił się plik który teraz dołączam AdwCleaner[R1]. Nie ma AdwCleaner[s0].txt

AdwCleanerR1.txt

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...