Skocz do zawartości

Problem z Windows Defender po SurfVox


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Mam problem

postaram się opisać wszystko to co zrobiłem:

1. pobrałem win 8.1 z bizspark (ang) 

2. zainstalowałem polską nakładkę poprzez win update

3. nie mogłem pobrać chroma bo ciągle wyskakiwała mi strona z SurfVox, blokował dostęp do folderów w których się znajdował (%appdata%\roaming, %prograData%), menadżera zadań itp.

 

4. ubiłem procesy z konsoli

5. przeleciałem adwCleaner

6. Malwarebytes Anti-Malware

7. HitmanPro_x64

 

wszystko pokasowałem itp

po restarcie już nic nie widać, ale nie mogę odpalić windows defender "Centrum akcji nie może włączyć usługi Windows Defender. spróbuj . później.  

Nie wiem skąd mogłem pobrać to dziadostwo

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

GMER.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeszcze należy doczyścić system ze śladów SurfVox. Decyduj co robić, bo jeśli w związku z poniższym defektem zdecydujesz się na nową instalację Windows 8.1, to czyszczenie tu obecnego nie ma sensu.

 

1. pobrałem win 8.1 z bizspark (ang)

(...)

nie mogę odpalić windows defender "Centrum akcji nie może włączyć usługi Windows Defender. spróbuj . później.

To nie wygląda na powiązane z żadną infekcją. W Twoim systemie w ogóle brak Windows Defender, komponent całkowicie usunięty - brak usług, puste zadania Harmonogramu, pewnie brak folderów na dysku:

 

==================== Scheduled Tasks (whitelisted) =============

 

Task: {A2E6AF92-A27E-48C6-9213-2231E259B7DF} - \Microsoft\Windows\Windows Defender\Windows Defender Cache Maintenance No Task File

Task: {CC7E9366-CF26-4DC9-A66C-3EAB252649E1} - \Microsoft\Windows\Windows Defender\Windows Defender Scheduled Scan No Task File

Task: {E288921A-4336-4DEA-A1A6-6F3E6A856E5C} - \Microsoft\Windows\Windows Defender\Windows Defender Verification No Task File

Task: {F67C3C3C-2EE9-498E-A0D8-AA09F8787FB1} - \Microsoft\Windows\Windows Defender\Windows Defender Cleanup No Task File

 

W raportach widać ślady cracka KMSpico, co wskazuje że nie jest to legalny oryginalny Windows. W takim przypadku mogłaby być to wina płyty z której instalowałeś system (usunięty komponent). Podobny temat: KLIK.

Odnośnik do komentarza

Mówisz, że płytę pobierałeś z Microsoftu, ale są w systemie ślady używania KSMPico. To nie jest więc w pełni oryginalny system tylko z matactwami, nie wiem co jeszcze próbowałeś robić. Proponuję przeinstalować system z tej samej płyty co poprzednio, ale nic nie crackować i dostarczyć nowy log FRST (włącznie z Addition).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...