Skocz do zawartości

Natarczywe reklamy Strong Signal i inne w Firefox


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Proszę o pomoc w usunięciu wyskakujących reklam Strong Signal i innych. Ponadto to badziewie przełącza mi samo strony. Dzieje się tak w firefox, natomiast systemowa przeglądarka internet expl. działa poprawnie, tak mi się bynajmniej wydaje. Używałem AdwCleaner i Malware, ale nic to nie dało. Ponadto pomimo deinstalacji i ponownej instalacji firefoxa dzieje się tak samo. To badziewie prawdopodobnie zassałem z dobreprogramy. Z góry dziękuję za udzielenie pomocy. W załączeniu logi z FRST.

FRST.txt

Addition.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Tak, widzę to adware tylko w Firefox. Reinstalacja Firefox nie pomogła zapewne dlatego, że nie zaznaczyłeś usuwania profilu z dysku. Działania do przeprowadzenia:

 

1. Przez Panel sterowania odinstaluj stare aplikacje i zbędniki firmowe: Adobe Flash Player 11 ActiveX, Adobe Shockwave Player 12.0, ASUS WebStorage, MyFreeCodec, Trend Micro Titanium Internet Security.

 

2. Wyczyść Firefox: menu Pomoc > Informacje dla pomocy technicznej > Zresetuj / Odśwież program Firefox. Zakładki i hasła nie zostaną naruszone.

 

3. Napraw uszkodzony specjalny skrót IE. W pasku eksploratora wklej poniższą ścieżkę i ENTER:

 

C:\Users\Karol\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Accessories\System Tools

 

Prawoklik na zlokalizowany tam skrót Internet explorer (bez dodatków) > Właściwości > w polu Element docelowy po ścieżce "C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe" dopisz dwie spacje i -extoff

 

4. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

CloseProcesses:
CreateRestorePoint:
HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = www.google.com
HKLM\Software\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = www.google.com
HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = www.google.com
HKLM\Software\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = www.google.com
Toolbar: HKLM - avast! Online Security - {318A227B-5E9F-45bd-8999-7F8F10CA4CF5} - No File
DPF: HKLM-x32 {68282C51-9459-467B-95BF-3C0E89627E55} http://www.mks.com.pl/skaner/SkanerOnline.cab
StartMenuInternet: IEXPLORE.EXE - iexplore.exe
C:\Program Files (x86)\Google\Chrome
C:\Users\Karol\AppData\Local\Google\Chrome
Reg: reg delete HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\mountpoints2 /f
Reg: reg delete "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Shared Tools\MSConfig\startupreg\Trend Micro Client Framework" /f
Reg: reg delete "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Shared Tools\MSConfig\startupreg\Trend Micro Titanium" /f
Reg: reg delete "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Shared Tools\MSConfig\startupreg\VizorHtmlDialog.exe" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-18\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-19\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-20\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
CMD: sc config "Internet Manager. RunOuc" start= demand
EmptyTemp:

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Czekaj cierpliwie, nie przerywaj działania. Gdy Fix ukończy pracę, system zostanie zresetowany. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt.

 

5. Zrób nowy log FRST z opcji Scan (bez Addition i Shortcut). Dołącz też plik fixlog.txt.

Odnośnik do komentarza

Czyli jeszcze raz zainstalować Firefoxa i go zresetować?

Nie, nie o to chodziło. Ja tylko mówiłam w czym był problem, że deinstalacja nie pomogła (w ogóle nie usuwała profilu Firefox). Reinstalacja Firefox była tu zresztą kompletnie zbędna, wystarczyło wykonać tylko reset ustawień (tworzy nowy profil).

 

Zadania pomyślnie wykonane. Drobna poprawka. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

RemoveDirectory: C:\AdwCleaner
RemoveDirectory: C:\FRST\Quarantine
RemoveDirectory: C:\MATS
RemoveDirectory: C:\ProgramData\Trend Micro
RemoveDirectory: C:\Users\Karol\Desktop\Stare dane programu Firefox
CMD: del /q C:\Windows\system32\TmInstall.log
CMD: del /q C:\Windows\SysWOW64\TmInstall.log

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Zaprezentuj wynikowy fixlog.txt.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...