Skocz do zawartości

Hold page - jak usunąć. Powolny start przeglądarki Google Chrome


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z następującymi rzeczami. 

 

1. Nie mogę pozbyć się "dodatku" Hold page

 

próbowałem użyć programu SpyHunter ( teraz już wiem że niepotrzebnie), Stopzilla oraz Adwcleaner ale niestety nie pomogło

 

2. Powolny rozruch przeglądarki.

 

po próbach samodzielnej naprawy i instalacji wyżej wymienionych programów a później deinstalacji następuje długie odpalenie się przeglądarki

 

Mam nadzieję że nie naruszyłem ogólnie panujących tu zasad. To mój pierwszy post

Z góry dziękuje za pomoc. 

Addition_06-02-2015_22-05-40.txt

FRST_06-02-2015_22-05-49.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nazwy logów FRST wskazują, że wyciągasz je z katalogu C:\FRST\Logs. To jest archiwum logów i tam się głównie nie grzebie (o ile nie zajdzie potrzeba pokazania starszego raportu). Bieżące raporty są zawsze tam skąd uruchamiano FRST, czyli tu katalog Pobrane.

 

Problem z czyszczeniem Google Chrome może wynikać z faktu, że są tu wstawione przez adware polityki blokujące określone funkcje przeglądarki. Działania do przeprowadzenia:

 

1. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

CloseProcesses:
CreateRestorePoint:
GroupPolicy: Group Policy on Chrome detected 
CHR HKLM\SOFTWARE\Policies\Google: Policy restriction 
CHR StartupUrls: Default -> "hxxp://isearch.omiga-plus.com/?type=hp&ts=1419852990&from=cor&uid=HitachiXHTS541060G9SA00_MPBCP0XGKJ30ZGKJ30ZGX"
CHR Extension: (Hold Page) - C:\Users\Michał\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\oneffdhofljmikcgfdanogcpiebjcmin [2014-12-31]
HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = about:blank
HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = http://www.google.com
HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = about:blank
HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Search_URL = http://www.google.com
S1 SBRE; \SystemRoot\system32\drivers\SBREDrv.sys [X]
HKLM\...\Run: [sBRegRebootCleaner] => "C:\Program Files\STOPzilla\SBRC.exe"
HKU\S-1-5-21-2700525546-531602145-408075403-1000\...\Run: [ALLUpdate] => "C:\Program Files\ALLPlayer\ALLUpdate.exe" "sleep"
HKU\S-1-5-21-2700525546-531602145-408075403-1000\...\Run: [ALLPlayer WiFi Remote] => C:\Program Files\ALLPlayer Remote\ALLPlayerRemoteControl.exe
HKU\S-1-5-21-2700525546-531602145-408075403-1000\...\Run: [Napisy24.pl] => "C:\Program Files\Napisy24\Napisy24.exe" AutoStart
HKU\S-1-5-21-2700525546-531602145-408075403-1000\...\MountPoints2: {35269662-47c2-11e4-af7e-0016419e83e0} - F:\LGAutoRun.exe
C:\Program Files\STOPzilla
C:\ProgramData\STOPzilla!
C:\Users\Michał\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Preferences
C:\Users\Michał\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Local Storage\*localstorage*
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-18\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-19\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-20\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
EmptyTemp:

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Czekaj cierpliwie, nie przerywaj działania. Gdy Fix ukończy pracę, system zostanie zresetowany. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt.

 

2. W Google Chrome:

  • Ustawienia > karta Rozszerzenia > odinstaluj Hold Page.
  • Ustawienia > karta Ustawienia > Pokaż ustawienia zaawansowane > zjedź na sam spód i uruchom opcję Zresetuj ustawienia przeglądarki. Zakładki i hasła nie zostaną naruszone.
  • Zresetuj cache wtyczek. W pasku adresów wpisz chrome://plugins i ENTER. Na liście wtyczek wybierz dowolną i kliknij Wyłącz. Następnie wtyczkę ponownie Włącz.
3. Napraw niepoprawnie wyczyszczony (przypuszczalnie przez AdwCleaner) specjalny skrót IE. W pasku eksploratora wklej poniższą ścieżkę i ENTER:

 

C:\Users\Michał\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Accessories\System Tools

 

Prawoklik na zlokalizowany tam skrót Internet explorer (bez dodatków) > Właściwości > w polu Element docelowy po ścieżce "C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe" dopisz dwie spacje i -extoff

 

4. Zrób nowy log FRST z opcji Scan (bez Addition i Shortcut). Dołącz też plik fixlog.txt oraz logi z folderu C:\AdwCleaner (nie uruchamiaj ponownie, chodzi o poprzednie logi).

Odnośnik do komentarza

Pierwsza część wykonana. 

 

Część druga po włączeniu przeglądarki pojawił sie komunikat "wyłączono nieobsługiwane rozszerzenia. Aby poprawić bezpieczeństwo Chrome wyłączyliśmy niektóre rozszerzenia niedostępne w Chrome Web Store, które mogły zostać dodane bez twojej wiedzy

  • EnterDigital
  • HoldPage

Część trzecia i czwarta zrobiona. Załączam pliki

FRST.txt

Fixlog.txt

AdwCleanerR0.txt

AdwCleanerR1.txt

AdwCleanerR2.txt

AdwCleanerS0.txt

AdwCleanerS1.txt

Odnośnik do komentarza

Część druga po włączeniu przeglądarki pojawił sie komunikat "wyłączono nieobsługiwane rozszerzenia. Aby poprawić bezpieczeństwo Chrome wyłączyliśmy niektóre rozszerzenia niedostępne w Chrome Web Store, które mogły zostać dodane bez twojej wiedzy

 

EnterDigital

HoldPage

Hold Page zadałam do deinstalacji, co jak widzę wykonane. EnterDigital nie był widoczny w logu *, czy również go odinstalowałeś w opcjach? Ogólnie: czy są jeszcze jakieś problemy w Google Chrome?

 

* FRST nie pokazuje rozszerzeń, które pozostały w preferencjach, lecz nie mają już folderu na dysku - to jest skutek czyszczenia AdwCleaner zamiast poprawnej deinstalacji rozszerzenia.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...