Skocz do zawartości

Zaszyfrowane dane? Czy da się je uratować?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Od razu sorki jeśli nie do końca coś napiszę ale na tym forum to mój pierwszy raz.

Mam kompa znajomych i wszystko wskazuje na infekcję win32/filecoder DA  tak przynajmniej rozpoznał to eset. Infekcja najprawdopodobniej po otwarciu załącznika udającego fakturę. Eset wychwycił infekcję i mase plików dodał do kwarantanny, ale nie zmienia to faktu że bardzo dużo plików ma pozmieniane rozszerzenia i nijak nie można się do nich dostać. Jeszcze nie próbowałem żadnymi narzędziami go traktować bo zależy mi na tych danych i nie chciałbym trwale pousuwać ważnych plików. Niestety naczytałem się dużo złego o tych wirusach kodujących dane a ostatnio kilkoro znajomych już to złapało tym razem format nie wchodzi w grę. 

Najważniejsze pytanie czy dane dadzą się odzyskać bo pozostałe błędy w kompie są mniej znaczące. Załączam logi z First

Zauważyłem że w ciągu ostatnich kilku dni dużo znajomych dostało maile z wirusami udającymi faktury w PDF (oczywiście  plik niby pdf a tak naprawdę exe)

Addition.txt

FRST.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Log wykazuje ślady infekcji CTB-Locker tworzącej losowe suffixy w zakodowanym wersjach:

 

2015-01-20 13:30 - 2015-01-20 13:30 - 02949174 _____ () C:\Documents and Settings\TEST\Moje dokumenty\Decrypt All Files ziwcstm.bmp

2015-01-20 13:10 - 2015-01-20 13:30 - 00977589 _____ () C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\osjolki.html

2015-01-19 10:39 - 2015-01-20 11:44 - 00061072 _____ () C:\Documents and Settings\TEST\Pulpit\potwierdzenia zapłaty.PDF.ziwcstm

 

Opisy infekcji: KLIK, KLIK. Przykładowy temat z forum: KLIK.

 

Przykro mi, deszyfracja danych jest niemożliwa.

- Można próbować ewentualnie softu do odzyskiwania danych, ale marne widoki.

- Jest tu wprawdzie dużo punktów Przywracania systemu ze starszego okresu (grudzień 2014), ale nie wiadomo od kiedy trwa infekcja, a poza tym na systemie XP Przywracanie systemu działa w innej technice i jest liche (w Vista i nowszych to globalne cieniowanie woluminu). Nie aplikuje się ustęp z Shadow Explorer.

Odnośnik do komentarza

Czyli tak jak się spodziewałem. Szkoda. Nie ma się co zagłębiać w dalsze logi. Poszukam kopii bezpieczeństwa najważniejszych programów. Wielkie dzięki za zainteresowanie o tej porze. 

 

P.S Myślę że osób z podobnymi problemami będzie więcej bo w ciągu ostatniego tygodnia około 10 znajomych dostało  maile z imitacją faktur z Tmobile i Orange a ja sam osobiście dostałem wiadomość o treści "Zgodnie z wczorajszą rozmową telefoniczną przesyłam fakturę za ubiegły miesiąc" oczywiście w załączniku faktura.pdf.exe i naturalny odruch jaka faktura jaka rozmowa telefoniczna. Jeszcze raz dzięki za zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...