Skocz do zawartości

Podoweb w Firefoxie - reklamy


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

przyplątał mi się Podoweb z wyskakującymi reklamami. Na razie nie zauważyłem innych dolegliwości. Tylko FF. Inne przeglądarki tego nie mają. Próbowałem coś tam dłubać ale sam sobie nie poradzę z usunięciem, więc .... logi załączone (frst, otl, gmer). Mam nadzieje ze to komplet.

Z góry dziękuję za poświęcony czas.

Pzdr,

P.

Addition.txt

Extras.Txt

FRST.txt

gmer.txt

OTL.Txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Tak, widzę rozszerzenie adware Podoweb w Firefox. W systemie ogólnie są tylko odpadki adware.

 

1. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

CloseProcesses:
GroupPolicy: Group Policy on Chrome detected 
CHR HKLM\SOFTWARE\Policies\Google: Policy restriction 
HKU\S-1-5-21-3986171964-2154234651-2632850357-1000\...\Run: [EpicScale] => (the data entry has 824 more characters).
Task: {B13861EC-7F51-4B95-A710-BB9976C53BF4} - System32\Tasks\{6752A596-7694-4774-B095-07498C95CBED} => pcalua.exe -a "C:\Users\DELL\Desktop\Deform-2D v8.1\Drivers\SSD5411-32bit.exe" -d "C:\Users\DELL\Desktop\Deform-2D v8.1\Drivers"
C:\ProgramData\01e58235-010d-43b1-8340-277d43a75321
C:\ProgramData\EpicScale
EmptyTemp:

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Czekaj cierpliwie, nie przerywaj działania. Gdy Fix ukończy pracę, system zostanie zresetowany. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt.

 

2. Wyczyść Firefox: menu Pomoc > Informacje dla pomocy technicznej > Zresetuj program Firefox. Zakładki i hasła nie zostaną naruszone, ale Adblock Plus należy przeinstalować.

 

3. Zrób nowy log FRST z opcji Scan (bez Addition i Shortcut). Dołącz też plik fixlog.txt i log z AdwCleaner.

Odnośnik do komentarza

Zadane przeze mnie czynności wykonane poprawnie. Ale ja nie zadałam użycia AdwCleaner ponownie tylko pokazanie logów wcześniejszych. Zostaw to już. A AdwCleaner raczej pokazuje głupoty - to co usuwał z Opery nie wygląda na instalacje adware tylko na część czarnej listy Opera. I proszę o skan preferencji Opera po tym niefortunnym usuwaniu:

 

Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

RemoveDirectory: C:\FRST\Quarantine
RemoveDirectory: C:\Users\DELL\Desktop\Stare dane programu Firefox
Folder: C:\Users\DELL\AppData\Roaming\Opera Software\Opera Stable\Extensions
CMD: type "C:\Users\DELL\AppData\Roaming\Opera Software\Opera Stable\Preferences"

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Pokaż wynikowy fixlog.txt.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...