Skocz do zawartości

IE sam się otwiera - reklamy


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z ie Windows 7 po uruchomieniu widowsa automatycznie otwiera się ie. Czesto wyskakują okienka z reklamami. Jednak nie ma go na pasku zadań nie można go wyłączyć w menadzerze zadań mogę go wyłączyć w procesach ale jest ich kilka. Czyściłem adw spybot i czym się tylko dało ale niestety poległem. Zauważyłem ze otwiera się strona pixel.cpm2track.com dodatkowo przy sciąganiu poczty klientem bat sciąga coś logując się na konto tradedoubler coś tam coś tam.

 

Proszę o pomoc

OTL.Txt

FRST.txt

Shortcut.txt

Addition.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Na początek uwaga na temat pliku C:\Users\komputer\Desktop\HijackThis(12030)-dp.exe = to nie jest poprawny plik tylko śmieć "Asystent pobierania" dobrychprogramów: KLIK.

 

 

po uruchomieniu widowsa automatycznie otwiera się ie. Czesto wyskakują okienka z reklamami. Jednak nie ma go na pasku zadań nie można go wyłączyć w menadzerze zadań mogę go wyłączyć w procesach ale jest ich kilka.

Problem tworzy niepożądany obiekt moters. Przeprowadź następujące działania:

 

1. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

CloseProcesses:
(Microsoft Corporation) C:\Windows\explorer.exe
CustomCLSID: HKU\S-1-5-21-3374041939-2616359436-2706521396-1000_Classes\CLSID\{56FDF344-FD6D-11d0-958A-006097C9A090}\InprocServer32 -> C:\Users\komputer\AppData\Roaming\moters\supna.dll () 
C:\ProgramData\ecbaef90-5696-41e1-a1c3-3e8112ce2840
C:\Users\komputer\AppData\Roaming\moters
C:\Users\komputer\Desktop\HijackThis(12030)-dp.exe
EmptyTemp:

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Czekaj cierpliwie, nie przerywaj działania. Gdy Fix ukończy pracę, nastąpi restart. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt.

 

2. Specjalny skrót IE jest uszkodzony:

 

Shortcut: C:\Users\komputer\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Accessories\System Tools\Internet Explorer (No Add-ons).lnk -> C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe (Microsoft Corporation)

 

W pasku adresów eksploratora wklej ścieżkę C:\Users\komputer\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Accessories\System Tools i ENTER. Prawoklik na zlokalizowany tam skrót Internet explorer (bez dodatków) > Właściwości > w polu Element docelowy po ścieżce "C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe" dopisz dwie spacje i -extoff

 

3. Zrób nowy log FRST z opcji Scan, zaznacz ponownie pole Addition, by powstały dwa logi (Shortcut już mi nie jest potrzebny). Dołącz też plik fixlog.txt.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Operacja pomyślnie wykonana, efekty z procesami iexplore.exe powinny ustąpić. Kończymy:

 

1. Odinstaluj zbędny / przeterminowany Spybot - Search & Destroy.

 

2. Zastosuj DelFix oraz wyczyść foldery Przywracania systemu: KLIK.

 

 

PS. Poprzednio chodziło mi oczywiście o link "Portale z oprogramowaniem / Instalatory - na co uważać". Omyłkowo podałam link ogólny zawierający wprawdzie przekierowanie do tego artykułu, ale podmieniłam już na link właściwy we wcześniejszym poście.

Odnośnik do komentarza

Żadna akcja z tematu nie utworzyła tego pliku, on prawdopodobnie był od dawna tylko go nie widziałeś. Skan OTL przestawia widoczność plików - tzn. rekonfiguruje opcje "Pokaż ukryte foldery i pliki" + "Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego". To wyłączenie tej drugiej opcji (zwykle użytkownicy w ogóle tę opcję pomijają i myślą, że widzą wszystko w systemie) powoduje ujawnienie takich obiektów jak:

- Pliki desktop.ini na Pulpicie - odpowiadają za polonizację nazwy i specjalną ikonę Pulpitu. Plików nie należy ruszać.

- Pliki thumbs.db w wielu folderach - są to bufory miniaturek tworzone w folderach gdzie leżą pliki graficzne. Pliki można skasować.

- Foldery $Recycle.Bin (Kosze) i System Volume Information (Przywracanie systemu) na wszystkich dyskach - nie ruszać. I wiele innych obiektów.

 

Po prostu skasuj ten plik thumbs.db, następnie wejdź do Opcji folderów > Widok > zaznacz Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...