Skocz do zawartości

AVG wykrył MalSign.Brista.8D9


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o sprawdzenie logów. Dwa dni temu syn przeglądał internet (Przeglądarka firefox) i w trakcie przeglądania zrobił sobie przerwę. Po powrocie nie mógł się zalogować (podobnie zresztą jak i drugi użytkownik standardowy - wyszło póżniej). Z konta admministracyjnego nie było problemu, zmieniłem synowi hasło, a po zalogowaniu ukazał się alarm AVG "Znaleziono MalSign.Brista.8D9" dotyczyło to plików:
"C:\Windows\system32\drivers\tStLib.sys" - "Wyleczony"
"C:\Windows\system32\drivers\tStLibG.sys" - "Wyleczony, Przeniesiony do Przechowalni wirusów".
 

Na komputerze oprócz Visty mam zainstalowanego OpenSuse 13.1(główny system).

 

Postanowiłem to sprawdzić i okazoło się, że ten plik nadal istnieje.
Kroki, które podjąłem:

Skanowanie GMER. Niestety nie zapisałem pierwszego loga. Podczas skanowania Gmerem AVG ponownie wykrył Brista.

Z loga ochrony rezydentnej AVG:

AVG.txt

 

Skanowanie AdwCleaner:

AdwCleanerR0.txt

AdwCleanerS0.txt

 

Zainstalowałem mbam (podczas skanowania AVG był wyłączony)

mbam-log-2014-11-06 (20-53-20).txt

 

Skanowanie FRST:

FRST.txt

FRSTAddition.txt

 

Skanowanie AVG-free - nic nie znalazł (maksymalne wyszukiwanie)

 

OTL

OTL1.Txt

OTL1Extras.Txt

 

GMER ponowiłem aby zapisać logi (za logiem dodałem wynik skanowania autostartu).

GMER.txt

 

Raport SecurityCheck

SecurityCheck.txt

 

Po tych wszystkich skanach nadal zauważam podwyższoną pracę procesora przy aktywnym połączeniu z internetem,
chociaż w menedżerze zadań na zakładce sieć nie widać aktywności.

Proszę o ocenę sytuacji i ewentualną pomoc.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W systemie są trzy konta i wszystkie po kolei należy sprawdzić:

 

========================= Accounts: ==========================

 

Adam (S-1-5-21-2694031699-52744628-1130330716-1001 - Limited - Enabled) => C:\Users\Adam

komodore (S-1-5-21-2694031699-52744628-1130330716-1000 - Administrator - Enabled) => C:\Users\komodore

Mateusz (S-1-5-21-2694031699-52744628-1130330716-1002 - Limited - Enabled) => C:\Users\Mateusz

 

Logi FRST zostały zrobione z poziomu konta administracyjnego komodore. Potrzebne jeszcze logi z pozostałych limitowanych kont. Czyli dostarcz:

- Z poziomu konta komodore wyprodukuj brakujący FRST Shortcut.

- Zaloguj się po kolei na limitowane konta Adam i Mateusz poprzez pełny restart komputera (a nie opcje Wyloguj lub Przełącz użytkownika) i zrób logi FRST (główny + Addition, ale bez Shortcut). Na limitowanych kontach uruchom FRST przez dwuklik, nie używaj opcji "Uruchom jako Administrator" (zmieni kontekst konta).

 

 

Wstępnie powiem, iż te sterowniki tStLib.sys i tStLibG.sys to część instalacji adware. Sterowniki zostały usunięte, w dostarczonych tu raportach brak oznak czynnej infekcji, do wdrożenia będzie tylko kosmetyka. Ten efekt ma więc inną przyczynę:

 

Po tych wszystkich skanach nadal zauważam podwyższoną pracę procesora przy aktywnym połączeniu z internetem,

chociaż w menedżerze zadań na zakładce sieć nie widać aktywności.

Może AVG przykłada się do tego?

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jak mówiłam, oznak infekcji brak i tylko kosmetyka do wykonania (usunięcie wpisów pustych, starego rozszerzenia .NET Framework w Firefox oraz wyczyszczenie lokalizacji tymczasowych). Akcje wykonujesz będąc zalogowanym na koncie administracyjnym komodore:

 

Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

CloseProcesses:
GroupPolicyUsers\S-1-5-21-2694031699-52744628-1130330716-1002\User: Group Policy restriction detected 
S2 vToolbarUpdater3.2.0; C:\Program Files\Common Files\AVG Secure Search\vToolbarUpdater\3.2.0\ToolbarUpdater.exe [X]
HKU\S-1-5-21-2694031699-52744628-1130330716-1000\...\Run: [] => [X]
Task: {41FE3FE3-6851-439E-A5F1-70F29F6B9154} - System32\Tasks\e-pity2013_kwiecien => C:\Program Files\e-file\e-pity2013\Assets\signxml.exe
Task: {EFF9019A-7152-424A-BE4F-7DF8C11D789A} - System32\Tasks\e-pity2013_styczen => C:\Program Files\e-file\e-pity2013\Assets\signxml.exe
FF HKLM\...\Firefox\Extensions: [{20a82645-c095-46ed-80e3-08825760534b}] - c:\Windows\Microsoft.NET\Framework\v3.5\Windows Presentation Foundation\DotNetAssistantExtension
C:\Windows\Microsoft.NET\Framework\v3.5\Windows Presentation Foundation\DotNetAssistantExtension
C:\ProgramData\*.bdinstall.bin
C:\Program Files\Bitdefender
C:\Users\Mateusz\Downloads\UnityWebPlayer*.exe
RemoveDirectory: C:\AdwCleaner
RemoveDirectory: C:\FRST\Quarantine
EmptyTemp:

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Czekaj cierpliwie, nie przerywaj działania. Gdy Fix ukończy pracę, system zostanie zresetowany. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt. Przedstaw go.

 

 

Po tych wszystkich skanach nadal zauważam podwyższoną pracę procesora przy aktywnym połączeniu z internetem,

chociaż w menedżerze zadań na zakładce sieć nie widać aktywności.

Jak rozumiem ten problem nadal występuje?

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Wynik czyszczenia:

Fixlog.txt

 

Czy MBAM jest mi jeszcze potrzebny skoro mam AVG?

Po zalogowaniu otrzymuję komunikat błędu mbam i windows chce wyszukać rozwiązanie. Poniżej cytat z dziennika:

 

Aplikacja powodująca błąd mbam.exe, wersja 1.0.1.711, sygnatura czasowa 0x542b53ec, moduł powodujący błąd kernel32.dll, wersja 6.0.6002.18881, sygnatura czasowa 0x51da3e27, kod wyjątku 0xc0000142, przesunięcie błędu 0x00009f5d, identyfikator procesu 0xbf4, godzina rozpoczęcia aplikacji 0x01cffc1a7353cde5.

 

Gdy laptop ma wygaszony ekran albo czasami wystarczy, że użytkownik przez chwilę (kilka minut) nie wykazuje aktywności, to słychać jak rozpędza się wentylator i widać pracę dysku (mruga dioda). Gdy odłączę internet (przełącznik mechaniczy do wifi) przestaje tłuc po dysku i wentylator zwalnia. Próbowałem zaobserwować w menedżerze zadań jakąś aktywność sieciową (0%), czy procesu, ale nic podejżanego nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza

Fix wykonany, możesz usunąć D:\Adam\axpan\FRST i zastosować DelFix: KLIK.

 

 

Czy MBAM jest mi jeszcze potrzebny skoro mam AVG?

Po zalogowaniu otrzymuję komunikat błędu mbam i windows chce wyszukać rozwiązanie.

MBAM nie jest antywirusem lecz uzupełnieniem takowego. Oczywiście nie jest niezbędny i skoro tworzy błędy przy starcie, możesz go odinstalować.

 

 

Gdy laptop ma wygaszony ekran albo czasami wystarczy, że użytkownik przez chwilę (kilka minut) nie wykazuje aktywności, to słychać jak rozpędza się wentylator i widać pracę dysku (mruga dioda). Gdy odłączę internet (przełącznik mechaniczy do wifi) przestaje tłuc po dysku i wentylator zwalnia. Próbowałem zaobserwować w menedżerze zadań jakąś aktywność sieciową (0%), czy procesu, ale nic podejżanego nie zauważyłem.

Objaw sugeruje, że podczas bezczynności systemu startuje jakieś zadanie. Jedną z możliwości mógłby być skan lub inna akcja AVG zaplanowana do wykonania w trakcie bezczynności. Nie mam pod ręką AVG, by sprawdzić jakie proponuje ustawienia, ale szukaj opcji związanych z planowaniem zadań. Również do sprawdzenia czy wyłączenie osłon AVG wpłynie na efekt.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Skoro po deaktywacji jest "spokojniej", to czy na pewno dobrze sprawdziłeś opcje konfiguracyjne pod kątem akcji startowanych w trakcie bezczynności? Oczywiście możesz spróbować zamiany AVG na ESET (byle nie crackowany tylko legalny). Trudno mi naprowadzić na konkretnego antywirusa, bo w zasadzie każdy z nich jest bardzo inwazyjny (ładowanie przy udziale grupy sterowników / mechanizmy filtrowania sieci) i może na określonych konfiguracjach produkować problemy. Nigdy nie wiadomo, aż do momentu instalacji, co się wydarzy na konkretnym komputerze. Dlatego też w większości tematów na forum przy zgłaszanych problemach z wolnym uruchamianiem i pracą systemu czy dysfunkcją sieci pierwsza moja sugestia to sprawdzenie jak wygląda sytuacja bez tego konkretnego antywirusa.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...