Skocz do zawartości

Problem z łączeniem.


Rekomendowane odpowiedzi

Otóż od jakiegoś czasu mam problem z tym, że jakiś program blokuje mi dostęp do serwerów.

Zaczęło się od gry, najpierw nie mogłem wejść na stronę i zalogować się do gry, teraz odkryłem, że nie mogę się połączyć z serwerami Xenobot'a. Wczoraj odinstalowałem AVG, ale nic to nie zmieniło, dziwi mnie, że zostało po nim "AVG Web Tuneup", którego w żadny sposób nie mogę odinstalować. Mam również problem z jakimś Adware, nie mogę go znaleźć, ale często przekierowuje mnie na jakieś gówniane strony. Do tego komputer dosyć długo się włącza, jest na nim zapewne troszkę bałaganu, więc ślicznie proszę o pomoc ;)

 

Pozdrawiam

Addition.txt

Extras.Txt

FRST.txt

GMER.txt

OTL.Txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W systemie działa infekcja, w starcie uruchamia się podrobiony "Flash Player" (fffplayer32.exe), a obiekt wygląda na załadowany z jakiś lewych paczek do Tibia. Prócz tego są też różne obiekty adware. A system wygląda na nieoryginalny i scrackowany via "KMSpico" - nie jest wykluczone, że usługa "Service KMSELDI" jest problematyczna i będzie usuwana. Przeprowadź następujące działania:

 

1. Deinstalacje:

- Przez Panel sterowania odinstaluj adware BlueSprig Toolbar v9.7. Pozbądź się także wszystkich dodatków do Tibia ostatnio pobieranych.

- Jeśli chodzi o niemożliwy do odinstalowania AVG, spróbuj AVG Remover. Program zastosuj z poziomu Trybu awaryjnego Windows.

 

2. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

CloseProcesses:
HKLM-x32\...\Run: [Adobe Gamma Colors] => C:\Program Files\Common Files\Flash Player\fffplayer32.exe [2763838 2014-05-11] (CipSoft GmbH)
S2 Service KMSELDI; C:\Program Files\KMSpico\Service_KMS.exe [974016 2014-03-02] () [File not signed]
Task: {639CC502-F377-4F41-96AF-118E0E1AD569} - System32\Tasks\AutoPico Daily Restart => C:\Program Files\KMSpico\AutoPico.exe
Task: {8CC26BBF-7820-475B-91DC-2BDFFDB5BDA6} - System32\Tasks\SW_Booster-S-1467139175 => c:\programdata\rightapp software\sw_booster\SW_Booster.exe 
Task: C:\Windows\Tasks\SW_Booster-S-1467139175.job => c:\programdata\rightapp software\sw_booster\SW_Booster.exe 
CHR HKLM\SOFTWARE\Policies\Google: Policy restriction 
FF SearchPlugin: C:\Program Files (x86)\mozilla firefox\browser\searchplugins\wtu-secure-search.xml
HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = www.wp.pl/?src01=dp120140911
HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = www.wp.pl/?src01=dp120140911
HKLM\Software\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = www.wp.pl/?src01=dp120140911
SearchScopes: HKCU - {170F9CDF-2C69-456A-8202-9A8D3B5EC17E} URL = https://search.yahoo.com/search?fr=chr-greentree_ie&ei=utf-8&ilc=12&type=925777&p={searchTerms}
BHO: No Name -> {6EA0EA94-709E-DEAE-4EE4-3680D16DD2A8} -> No File
C:\Program Files\Common Files\Flash Player
C:\Program Files (x86)\BlueSprig Toolbar
C:\Program Files (x86)\Temp
C:\Program Files\KMSpico
C:\ProgramData\MFAData
C:\ProgramData\TEMP
C:\Users\Konrad\OSBuddy
C:\Users\Konrad\AppData\Roaming\BlueSprig
C:\Users\Konrad\AppData\Roaming\rmi
C:\Users\Konrad\Downloads\*(*)-dp*.exe
C:\Users\Konrad\Downloads\ipchanger.exe
C:\Users\Konrad\Downloads\OSBuddy*.*
Reg: reg delete HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\mountpoints2 /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-18\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-19\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-20\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
CMD: netsh advfirewall reset
EmptyTemp:

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Czekaj cierpliwie, nie przerywaj działania. Gdy Fix ukończy pracę, system zostanie zresetowany. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt.

 

3. Przeglądarka Google Chrome jest zaśmiecona adware, ale dodatkowo została przekonwertowana przez adware z wersji stabilnej do development. Wymagana kompletna reinstalacja:

  • Upewnij się, że nie masz włączonej synchronizacji, która załaduje złe ustawienia z serwera po reinstalacji przeglądarki: KLIK.
  • Jeśli potrzebne, wyeksportuj zakładki: CTRL+SHIFT+O > Organizuj > Eksportuj zakładki do pliku HTML.
  • Odinstaluj Google Chrome. Przy deinstalacji zaznacz Usuń także dane przeglądarki.
  • Zainstaluj najnowszą stabilną wersję Google Chrome: KLIK.
4. Wyczyść Firefox z adware: menu Pomoc > Informacje dla pomocy technicznej > Zresetuj program Firefox. Zakładki i hasła nie zostaną naruszone, ale używane rozszerzenia (Adblock Plus i MEGA) trzeba będzie przeinstalować.

 

5. W systemie są dwa konta:

 

========================= Accounts: ==========================

 

Ewa (S-1-5-21-3503546630-2230702639-2809708747-1001 - Administrator - Enabled) => C:\Users\Ewa

Konrad (S-1-5-21-3503546630-2230702639-2809708747-1000 - Administrator - Enabled) => C:\Users\Konrad

 

Dostarczone zostały logi z konta Konrad, potrzebne logi FRST z obu kont. Po kolei zaloguj się na każde z nim poprzez pełny restart omputea (a nie opcję Wyloguj czy Przełącz użytkownika) i i zrób nowy log FRST z opcji Scan, zaznacz pole Addition, by powstały po dwa logi na każdym koncie.

 

Dołącz też plik fixlog.txt oraz logi z folderu C:\AdwCleaner (był używany). Wypowiedz się czy jest jakaś poprawa.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Problem nr.1

 

Nie mogę w żaden sposób odinstalować BlueSprig Toolbar v9.7

Wyskakuje taki oto błąd :

 

http://screenshooter.net/9946306/qkvfpti

 

Pytanie nr.1

Czy wystarczy usunięcie drugiego konta? W sumie jest już niepotrzebne.

 

Chrome jest mi również nie potrzebny, więc go nie instaluje. AVG udało się odinstalować, dołączam 2 pliki.

Nie pojawia się już podrobiony flash, jednak nadal coś blokuje połączenie z serwerami Xenobot oraz platformy Glyph.

Jest to możliwe, aby winę za to ponosił mój dostawca internetu?

Fixlog.txt

AdwCleanerS2.txt

Odnośnik do komentarza

Nie mogę w żaden sposób odinstalować BlueSprig Toolbar v9.7

Uruchom to narzędzie Microsoftu: KLIK. Zaakceptuj > Wykryj problemy i pozwól mi wybrać poprawki do zastosowania > Odinstalowywanie > zaznacz na liście BlueSprig Toolbar v9.7 > Dalej.

 

 

Czy wystarczy usunięcie drugiego konta? W sumie jest już niepotrzebne.

Konto możesz oczywiście usunąć, jeśli nie jest potrzebne.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...