Skocz do zawartości

Ukash, Polizja - pomoc w dezynfekcji


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak jeden z wielu złapałem gdzieś tego durnego wirusa z Komorowskim, czasem z National Security. Sprawdziłem Router niby dns są ok [ale chyba nie są], w systemie tak samo ustawione na googlowe, próbowałem już wszystkiego co znalazłem w necie [adwcleaner itd] reset routera też średnio pomógł, problem nadal występuje. Gdy wchodzę na jakieś strony link w przeglądarce nagle zmienia sie na:

94.249.192.104/chk.html 

 

po czym ładuje się strona ukash itd. Ta sama strona otwiera się również czasem w oknie Steam. Zablokowałem również dostęp do routera z internetu.

 

Gmer crashował mi się, ale w trybie awaryjnym zadziałał.

Extras.Txt

OTL.Txt

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

GMER.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Log wskazuje, że rzeczywiście wszędzie są ustawione adresy DNS Google:

 

Tcpip\Parameters: [DhcpNameServer] 8.8.8.8 8.8.4.4

Tcpip\..\Interfaces\{1DC05097-F115-4528-98ED-E86941FBA218}: [NameServer] 8.8.8.8

Tcpip\..\Interfaces\{F414BB6D-5952-4985-B2C2-740933FBED7D}: [NameServer] 8.8.8.8,8.8.4.4

 

W raporcie nie widać oznak czynnej infekcji. Może ten komunikat jest z winy któregoś cache (bufor DNS lub cache przeglądarek). Wstępne działania:

 

1. Uruchom ten test i podaj wyniki: KLIK.

 

2. Wyłącz rezydent Spybota, by nie przeszkadzał, a najpiej to go odinstaluj całkowicie, obecnie to dość słaby program. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

CloseProcesses:
R0 fsbts; C:\Windows\System32\Drivers\fsbts.sys [56016 2014-10-11] ()
S3 esgiguard; \??\C:\Program Files (x86)\Enigma Software Group\SpyHunter\esgiguard.sys [X]
S3 GPU-Z; \??\C:\Users\galonpzw\AppData\Local\Temp\GPU-Z.sys [X]
HKLM-x32\...\Run: [] => [X]
HKU\S-1-5-21-3991204091-2138177107-2604177908-1001\...\Run: [AdobeBridge] => [X]
C:\ProgramData\AVG2014
C:\ProgramData\F-Secure
C:\ProgramData\MFAData
C:\Users\Default\AppData\Roaming\TuneUp Software
C:\Users\galonpzw\AppData\Roaming\3909
C:\Users\galonpzw\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\SpyHunter
C:\WINDOWS\AF54923662584AC6A0435B5B89C6EB61.TMP
C:\WINDOWS\ACF5FE1B377240688B872D2A6EFD0A05.TMP
C:\WINDOWS\system32\Drivers\fsbts.sys
C:\WINDOWS\SysWOW64\%TMP%
C:\WINDOWS\SysWOW64\sqlite3.dll
CMD: ipconfig /flushdns
EmptyTemp:

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. System zostanie zresetowany. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt.

 

3. Zrób nowy log FRST z opcji Scan (bez Addition i Shortcut). Dołącz też plik fixlog.txt. Wypowiedz się czy jest poprawa.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Skoro czyszczenie miało pozytywne rezultaty, to jak mówiłam któreś cache było zabrudzone, a mój skrypt czyścił te miejsca. Wszystko zrobione, kroki końcowe:

 

1. Nie zauważyłam jednego pustego wpisu w starcie. Skasuj z dysku plik:

 

C:\Users\galonpzw\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup\GameRanger.lnk

 

2. Skasuj FRST z G:\Pulpit\PULPIT. Popraw za pomocą DelFix.

 

3. Wyczyść foldery Przywracania systemu: KLIK.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...