Skocz do zawartości

Wirus Ukash, blokowanie wszystkich przeglądarek


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, problem występuje tylko przy otwieraniu stron internetowych, po chwili używania przekierowuje na stonę policji, interpool itp. Każda przeglądarka to samo, nie blokuje kompa. Głównie korzystam z chrome. Wywaliłem wszystkie przeglądarki i zainstalowałem tylko chrome, dalej to samo. AvastPro Antywirus nie wykrywał nic aż do czasu, gdy zrobiłem twardy restard routera. Teraz gdy chce mnie przekierować na inna strone Avast reaguje i blokuje. ADWCleaner, Malwarebytes Anti-Malware nie wykryły nic, tak samo jak skan Avasta. Może problem dotyczy routera? 

 

Patrząc na inne tematy, zmieniłem w IPv4, DNS na 8.8.8.8 i alternatywny na 8.8.4.4, odblokowało mi to facebooka i youtube, reszta stron dalej jest przekierowywana na adresy. Wrzucić nowe logi?

Addition.txt

Extras.Txt

FRST.txt

GMER.txt

OTL.Txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Patrząc na inne tematy, zmieniłem w IPv4, DNS na 8.8.8.8 i alternatywny na 8.8.4.4, odblokowało mi to facebooka i youtube, reszta stron dalej jest przekierowywana na adresy. Wrzucić nowe logi?

Nowe logi są tu koniecznie, posługujesz się starym FRST:

 

Scan result of Farbar Recovery Scan Tool (FRST.txt) (x64) Version: 31-08-2014 (ATTENTION: ====> FRST version is 41 days old and could be outdated)

 

Nie wiem skąd pobierałeś taką starą wersję. Proszę pobierz z linka podanego w przyklejonym i dostarcz nowe logi: KLIK.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Chodziło tylko o nowe logi FRST, resztę usuwam, gdyż jest już w pierwszym poście. Jeśli chodzi o ustawienia DNS, to router ma poprawne ustawienia (wartość DhcpNameServer), a to co zmieniałeś to DNS poziomu Windows a nie routera:

 

Tcpip\Parameters: [DhcpNameServer] 192.168.1.1

Tcpip\..\Interfaces\{F95EBF9B-A47D-46D1-B2AD-4FACBF007B9F}: [NameServer] 8.8.8.8,8.8.4.4

 

W raportach brak oznak infekcji. Wykonaj jeszcze te działania:

 

1. Na wszelki wypadek uruchom ten test i podaj wyniki: KLIK.

 

2. W Google Chrome: Ustawienia > karta Ustawienia > Po uruchomieniu > Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron > usuń adres adware delta-search.com.

 

3. Czyszczenie lokalizacji tymczasowych, bufora DNS i inne poprawki. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

CloseProcesses:
CMD: ipconfig /flushdns
CMD: del /q C:\Windows\SysWOW64\sqlite3.dll
HKLM-x32\...\Run: [] => [X]
Toolbar: HKLM - avast! WebRep - {318A227B-5E9F-45bd-8999-7F8F10CA4CF5} - No File
Filter: text/xml - {807553E5-5146-11D5-A672-00B0D022E945} - No File
FF HKLM-x32\...\Firefox\Extensions: [smartwebprinting@hp.com] - C:\Program Files (x86)\HP\Digital Imaging\Smart Web Printing\MozillaAddOn3
FF HKCU\...\Firefox\Extensions: [smartwebprinting@hp.com] - C:\Program Files (x86)\HP\Digital Imaging\Smart Web Printing\MozillaAddOn3
EmptyTemp:

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. System zostanie zresetowany. Przedstaw wynikowy fixlog.txt.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Skrypt FRST wykonany, ale zanim przejdziemy do finalizacji:

 

Ad 1. "Twoje urządzenie jest podatne na ataki z Internetu, skontaktuj się z producentem/dystrybutorem modemu!" (TPLink W8901G)

Router nie jest w ogóle zabezpieczony i atak może się powtórzyć. Musisz go zabezpieczyć poprzez zablokowanie panelu zarządzania routerem od strony internetu: KLIK.

 

"Po poprawnej konfiguracji urządzenia i uzyskaniu połączenia do internetu prosimy o sprawdzenie na urządzeniu czy w "Access Management"->"ACL" jest jako "Activated" i w zakładce "Interface" jest tylko LAN."

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Rozumiem, że po wprowadzeniu zabezpieczeń routera ponowne uruchomienie testu online zwraca już potwierdzenie braku dostępu. Na zakończenie:

 

1. Odinstaluj starą wtyczkę dla IE: Adobe Flash Player 10 ActiveX.

 

2. Usuń ręcznie folder G:\FRST i GMER. Następnie popraw via DelFix.

 

3. Wyczyść foldery Przywracania systemu: KLIK.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...