Skocz do zawartości

Niska wydajność, bład Run DLL, sam się wyłącza


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Na wstępie chciałbym nadmienić, iż komputer od dawna nie był formatowany ze względu na bardzo dużą ilość danych, którą musiałbym gdzieś przerzucić. Był czyszczony parę miesięcy temu.

 

Niestety był zainstalowany zarówno Alcohol 120% jak i Deamon Tools - usunięte, sterownik wyłączony, ale nie poradziłem sobie z usuwaniem kluczy z rejestru.

 

Objawy:

Zawsze po uruchomieniu systemu pojawia się okno dialogowe z błędem Run DLL (w załączniku print screen).

Laptop lubi się sam wyłączyć, a także włączyć (nawet jeżeli jego pokrywa jest zamknięta...)

Od dłuższego czasu obserwuje spadek wydajności - gry, które powinny działać płynnie - zacinają się; zawiesza się przy większej ilości uruchomionych programów, często bez powodu wskakuje na najwyższe obroty, z których schodzi dopiero po kilkunastu minutach (czasami trzeba go zrestartować, żeby się uspokoił).

 

Rok temu złapałem wirusa Policja, ale udało mi się (pewnie częściowo) usunąć - w każdym razie nie od niego zaczęły się problemy z wydajnością.

 

W załączeniu Logi, o które prosisz. Gmer niestety puszczony z działającym Avastem - podczas 2 pierwszych skanów komputer sam się wyłączył, a podczas 3 udanego zapomniałem wyłączyć antywirusa. Wynik skanowania z Gmer (txt ma 13 mega, a wklej.org po wrzuczeniu stwierdza, że dana strona nie istnieje): http://speedy.sh/d9kcw/gmer.txt

 

//Zapomniałem dodać, że mój laptop nie widzi baterii (pokazuje stan na 0%) podczas gdy ona oczywiście jest wsadzona i po odpieciu od zasilania spokojnie pare godzin trzyma. Czasem po zrestartowaniu komputer twierdzi ze bateria jest naładowana na 100%, ale nie widzi tego, że jest ciagle podpięta do zasilania. Wiem, że to może być coś ze sprzętem, ale wolałem napisać wszystkie objawy.

 

Z góry dziękuję za pomoc

Extras.Txt

FRST.txt

OTL.Txt

post-13477-0-80078100-1401789614_thumb.jpg

Shortcut.txt

Addition.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Są tu problemy o różnym podłożu:

 

- Błąd RunDLL: to skutek niedokładnego wyczyszczenia owej wspominanej infekcji "policyjnej". W Autostarcie ostał się skrót próbujący uruchamiać nieistniejący już plik infekcji. Ten wpis nie ma wpływu na wydajność, jest martwy. Tym się zajmę w tym temacie.

 

Startup: C:\Users\Piotr\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup\msconfig.lnk

ShortcutTarget: msconfig.lnk -> C:\PROGRA~2\hiaco.dat (No File)

 

- Niska wydajność, samoczynne wyłączanie i problem z baterią: to brzmi jak problem o podłożu sprzętowym. Pod tym kątem załóż nowy temat w dziale Hardware podając tam dane wymagane działem: KLIK. Podlinkuj im też ten temat, by wiedzieli, że inne sprawy załatwiam ja.

 

 

Niestety był zainstalowany zarówno Alcohol 120% jak i Deamon Tools - usunięte, sterownik wyłączony, ale nie poradziłem sobie z usuwaniem kluczy z rejestru.

Prawdopodobnie zajmowałeś się głównym widokiem klucza SPTD, a należało odblokować jego podklucz cfg. Ja zresztą w skrypcie poniżej i tak usunę ten klucz SPTD w całości.

 

 


Pod kątem błędu RunDLL oraz inne kosmetyczne działania (m.in. usunięcie starych niedziałających rozszerzeń FF):

 

1. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

Startup: C:\Users\Piotr\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup\msconfig.lnk
S2 HDD & SSD access service; "C:\Program Files\Common Files\BinarySense\disksvc.exe" [X]
S3 catchme; \??\C:\Users\Piotr\AppData\Local\Temp\catchme.sys [X]
U1 eabfiltr;
Task: {190ACF02-F7C5-4BBD-AFAF-4022B08672A2} - System32\Tasks\{EE0B7021-4879-44B9-893D-0529606BECAB} => Firefox.exe http://ui.skype.com/ui/0/6.14.0.104/pl/abandoninstall?page=tsProgressBar
Task: {268D4667-2A41-4D1C-ABC7-00E52DFCB705} - System32\Tasks\{E122CEF3-ED07-4088-B859-A7BD56C64239} => Firefox.exe http://ui.skype.com/ui/0/6.14.0.104/pl/abandoninstall?page=tsProgressBar
Task: {49ADAC66-73AF-4EDC-AFEB-052A00F6E545} - System32\Tasks\{6F637DD1-00A3-46F8-81D7-49A2630F8DA4} => Firefox.exe http://ui.skype.com/ui/0/6.14.0.104/pl/abandoninstall?page=tsProgressBar
Task: {7D7E2381-FD4E-4C97-BA91-15842426F775} - System32\Tasks\{4E6FBD59-4BB2-4349-9172-FA0046288019} => Firefox.exe http://ui.skype.com/ui/0/5.1.0.112.259/pl/go/help.faq.installer?source=lightinstaller&LastError=1618
ProxyServer: 178.18.31.116:8089
SearchScopes: HKLM - DefaultScope value is missing.
FF HKLM\...\Firefox\Extensions: [{20a82645-c095-46ed-80e3-08825760534b}] - c:\Windows\Microsoft.NET\Framework\v3.5\Windows Presentation Foundation\DotNetAssistantExtension\
FF HKLM\...\Firefox\Extensions: [otis@digitalpersona.com] - C:\Program Files\DigitalPersona\Bin\FirefoxExt\
FF HKCU\...\Firefox\Extensions: [otis@digitalpersona.com] - C:\Program Files\DigitalPersona\Bin\firefoxext
C:\Program Files\Mozilla Firefox\extensions
C:\Program Files\mozilla firefox\plugins
C:\ProgramData\*.exe
C:\Users\Piotr\AppData\Roaming\desktop.ini
C:\Users\Piotr\AppData\Roaming\ESET
C:\Windows\grep.exe
C:\Windows\MBR.exe
C:\Windows\sed.exe
C:\Windows\PEV.exe
C:\Windows\zip.exe
C:\Windows\Microsoft.NET\Framework\v3.5\Windows Presentation Foundation\DotNetAssistantExtension
DeleteKey: HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\sptd
Reg: reg delete "HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{6A1806CD-94D4-4689-BA73-E35EA1EA9990}" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-18\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-19\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-20\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Reboot:

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. System zostanie zresetowany, a błąd RunDLL nie powinien się już pokazać. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt.

 

2. Preferencje Google Chrome wyglądają na naruszone, toteż:

- Ustawienia > karta Ustawienia > Pokaż ustawienia zaawansowane > zjedź na sam spód i uruchom opcję Zresetuj ustawienia przeglądarki. Zakładki i hasła nie zostaną naruszone.

- Zresetuj cache wtyczek. W pasku adresów wpisz chrome://plugins i ENTER. Na liście wtyczek wybierz dowolną i kliknij Wyłącz. Następnie wtyczkę ponownie Włącz.

 

3. Uruchom TFC - Temp Cleaner.

 

4. Zrób nowy log FRST z opcji Scan (bez Addition i Shortcut). Dołącz też plik fixlog.txt.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za szybką odpowiedź.

 

Zrobiłem wszystko po kolei, w załączeniu efekty. Rzeczywiście nie pojawia się już błąd Run DLL. Teraz na pulpicie pojawiły się pliki z półprzeźroczystymi ikonami - rozumiem, że widzę teraz pliki ukryte. Większość z nich to jakieś stare dokumenty, są jednak dwa pliki desktop.ini o różnej treści:

 

1. [.ShellClassInfo]
LocalizedResourceName=@%SystemRoot%\system32\shell32.dll,-21769
IconResource=%SystemRoot%\system32\imageres.dll,-183
 

 

2. [.ShellClassInfo]
LocalizedResourceName=@%SystemRoot%\system32\shell32.dll,-21799
 

Oraz plik ~WRL0235.tmp

 

Czy mogę je usunąć?

Fixlog.txt

FRST.txt

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...