Skocz do zawartości

JS/TrojanDownloader.FakeAlert.NAK - Problem z wyszukiwarką Google


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam taki problem od tygodnia nie mogę korzystać z wyszukiwarek google,wp, youtube itp.( za wyjątkiem onet). tak samo nie mogę zalogować się na pocztę tj.gmail. za każdym razem wyskakuje mi komunikat załączony na screanie.

 

-Przeprowadziłem skany programami antywirusowymi takimi jak: Kaspersky IS, avast, Nod32  oraz melwerebytes.

Po wszystkim jednak przeinstalowałem system ponieważ problem nie znikł i antywirusy nic nie znalazły.

 

Oddałem także komputer do naprawy ponieważ siadła grafika, Pan z serwisu powiedział mi że nie pamięta ale raczej wszystkie strony odpalały się normalnie tak więc pytanie czy wirus może być na routerze bo już sam nie wiem co o tym myśleć i co robić.

 

Z góry dziękuję za wgląd w moją sprawę 

post-13453-0-90820300-1401444360_thumb.jpg

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

Extras.Txt

OTL.Txt

Gmer.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Mam taki problem od tygodnia nie mogę korzystać z wyszukiwarek google,wp, youtube itp.( za wyjątkiem onet). tak samo nie mogę zalogować się na pocztę tj.gmail. za każdym razem wyskakuje mi komunikat załączony na screanie. (...) Pan z serwisu powiedział mi że nie pamięta ale raczej wszystkie strony odpalały się normalnie tak więc pytanie czy wirus może być na routerze

Oczywiście jest to infekcja routera. W serwisie nie widzieli problemu, bo byli podłączeni do innej sieci (inne DNS). U Ciebie zaś są następujące złe DNS:

 

Tcpip\Parameters: [DhcpNameServer] 37.59.8.25 178.33.118.171

 

Oba wg Whois są z Francji: KLIK / KLIK. A Twoim dostawcą jest polska Netia (pod takim IP Cię widzę na forum tutaj). Czyli:

 

Należy zresetować ustawienia routera: zalogować się do niego, ustawić DNS na adresy DNS Netii oraz zmienić hasło logowania. Jeśli nie jest możliwe logowanie lub zapis ustawień, możesz wykonać reset routera do ustawień fabrycznych poprzez obudowę, ale nadal pozostanie problem zmiany loginu na niestandardowy. Login też musi być zmieniony, w przeciwnym wypadku infekcja powróci.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...