Skocz do zawartości

Wirus z facebooka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

Przez moją głupotę wszedłem do wirasa przesłanego do mnie w wiadomości na facebooku. Teraz wirus jest rozsyłany do moich znajomych w wiadomościach. Przeskanowałem system programem AVG oraz Anti-Malware. Chcę mieć pewność czy to świństwo dalej jest na moim dysko czy udało mi się go pozbyć. Może pomocny będzie fakt, że po komendzie msconfig w oknie uruchamiane jest nieznany plik "AAAAA...." który nie zniknął po przeskanowaniu komputera.

 

Posiadam64-bitowy system operacyjny.

 

 

Przesyłam skany OTL, FRST oraz GMER:

Extras.Txt

OTL.Txt

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

GMER.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Skan z GMER zrobiłeś w złych warunkach, przy czynnym emulatorze SPTD: KLIK.

 

R0 sptd; C:\Windows\System32\Drivers\sptd.sys [381440 2014-03-03] (Duplex Secure Ltd.)

U3 anvgoisi; C:\Windows\System32\Drivers\anvgoisi.sys [0 ] (Intel Corporation)

 

Uwagi na temat używanych skanerów:

- SpyHunter to wątpliwy program, który silnie się reklamuje, by go zainstalować, a po instalacji się okazuje, że usuwanie wyników jest płatne.

- Spybot Search and Destroy to przestarzały program.

- MBAM i Spybota pobierałeś z portali a nie stron domowych. Poniższe pliki to nie są instalatory zasadnicze. Czym to grozi: KLIK.

 

C:\Users\Adaś\Downloads\Malwarebytes-AntiMalware(13117).exe

C:\Users\Adaś\Downloads\Spybot-Search-Destroy(12546).exe

 

 

Może pomocny będzie fakt, że po komendzie msconfig w oknie uruchamiane jest nieznany plik "AAAAA...." który nie zniknął po przeskanowaniu komputera.

To nowa infekcja, co dopiero w innym temacie ją widziałam. Infekcja ładuje się via strumienie NTFS:

 

==================== Alternate Data Streams (whitelisted) =========

 

AlternateDataStreams: C:\Temp:list3

AlternateDataStreams: C:\Temp:pid1

AlternateDataStreams: C:\Temp:pid2

AlternateDataStreams: C:\Temp:rnd.dat

 

Wyłączanie wpisu w msconfig nie powoduje jego usunięcia, tylko nieaktywność wpisu. Z tym, że tu jest dziwna sprawa, skan FRST nie wykazuje, by ten wpis był widoczny w msconfig:

 

==================== Disabled items from MSCONFIG ==============

 

MSCONFIG\startupreg: 331BigDog => C:\Program Files (x86)\USB Camera\VM331STI.EXE

 

Czy na pewno "AAAAA...." jest nadal widoczne w msconfig? I to "AAAAA...." to nie jedyny problem, jest tu także w starcie uruchamiany infekcyjny plik skryptu.

 

Przeprowadź następujące działania:

 

1. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

HKU\S-1-5-21-2066428769-1742790634-616578676-1000\...\Run: [zyrhxgyrtk] => wscript.exe //B "C:\Users\Adaś\AppData\Roaming\zyrhxgyrtk..vbs" 
Toolbar: HKCU - No Name - {7FEBEFE3-6B19-4349-98D2-FFB09D4B49CA} - No File
FF user.js: detected! => C:\Users\Adaś\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\5j5b6fbs.default\user.js
FF HKLM-x32\...\Thunderbird\Extensions: [eplgTb@eset.com] - C:\Program Files\ESET\ESET Smart Security\Mozilla Thunderbird
S3 esgiguard; \??\C:\Program Files\Enigma Software Group\SpyHunter\esgiguard.sys [X]
C:\Temp
C:\Program Files\Enigma Software Group
C:\Program Files (x86)\AVG SafeGuard toolbar
C:\Program Files (x86)\Spybot - Search & Destroy 2
C:\Program Files (x86)\WiseEnhance
C:\ProgramData\AVG Security Toolbar
C:\ProgramData\Spybot - Search & Destroy
C:\Users\Adaś\AppData\Roaming\zyrhxgyrtk..vbs
C:\Users\Adaś\AppData\Roaming\ESET
C:\Users\Adaś\Downloads\Malwarebytes-AntiMalware(13117).exe
C:\Users\Adaś\Downloads\Spybot-Search-Destroy(12546).exe
C:\Users\Adaś\Downloads\SpyHunter-Installer.exe
C:\Windows\ACF5FE1B377240688B872D2A6EFD0A05.TMP
C:\Windows\System32\Tasks\Safer-Networking
Reg: reg query "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Shared Tools\MSConfig" /s
Reboot:

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. System zostanie zresetowany. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt.

 

2. Uruchom TFC - Temp Cleaner.

 

3. Zrób nowy log FRST z opcji Scan (bez Addition i Shortcut). Dołącz też plik fixlog.txt.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Czy ustąpił problem z Facebook?

 

Jeśli chodzi o wpis wyłączony w msconfig (czyli już nieczynny), to już wiem w czym problem. Ten wpis "AAAAA...." spowodował błąd skanu FRST i w logu Addition nie pokazał się ani ten wpis ani żaden kolejny po nim występujący. Zgłosiłam to autorowi. Kolejna porcja czynności:

 

1. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

Reg: reg delete "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Shared Tools\MSConfig\startupreg\AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA" /f
Reg: reg delete "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Shared Tools\MSConfig\startupreg\SDTray" /f
Reg: reg delete "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Shared Tools\MSConfig\startupreg\vProt" /f

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Powstanie kolejny plik fixlog.txt. Wpis z msconfig powinien się ulotnić.

 

2. Mała drobnostka w Google Chrome: Ustawienia > karta Ustawienia > Po uruchomieniu > usuń wszystkie wystąpienia adresu mysearch.avg.com oraz nadwyżkowe google (zostaw tylko jeden z adresów).

 

3. Zrób nowy log FRST z opcji Scan, zaznacz ponownie pole Addition, by powstały dwa logi. Dołącz też plik fixlog.txt.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Ja wiem jak ten wpis wygląda. Jeśli chodzi o jego usuwanie, to są tu jakieś cuda. Komenda Reg traktuje nazwę klucza jako nieprawidłową. Spróbuj innej metody:

 

Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

DeleteKey: HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Shared Tools\MSConfig\startupreg\AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
DeleteKey: HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Shared Tools\MSConfig\startupreg\SDTray
DeleteKey: HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Shared Tools\MSConfig\startupreg\vProt

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Pokaż wynikowy fixlog.txt.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za plik, link usuwam z posta. Faktycznie, oglądając kopię rejestru ten klucz w ogóle nie jest widoczny w regedit, info o nim pokazują inne narzędzia. I skończyliśmy z tym kluczem. Lecimy dalej:

 

1. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

DeleteQuarantine:

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Zaprezentuj fixlog.txt. Po jego potwierdzeniu przejdź do:

 

2. Przez SHIFT+DEL (omija Kosz) usuń foldery:

 

C:\ProgramData\Malwarebytes

C:\ProgramData\Norton

C:\Users\Adaś\Downloads\frst

 

Popraw za pomocą DelFix.

 

3. Wyczyść foldery Przywracania systemu: KLIK.

 

4. Zaktualizuj Java i Internet Explorer: KLIK. Stan obecny:

 

Internet Explorer Version 10

 

==================== Installed Programs ======================

 

Java 7 Update 51 (64-bit) (HKLM\...\{26A24AE4-039D-4CA4-87B4-2F86417051FF}) (Version: 7.0.510 - Oracle)

Java SE Development Kit 7 Update 51 (64-bit) (HKLM\...\{64A3A4F4-B792-11D6-A78A-00B0D0170510}) (Version: 1.7.0.510 - Oracle)

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...