Skocz do zawartości

bprotect.exe, protector.dll


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Ostatnio miewałem prolemy z komputerem - wolniejsze działanie + reklamy w przeglądarce.

 

1. usunąłęm webget z mozilli reklamy niestety powróciły

2. uczyniłem to samo, ale również pozbyłem się webget z listy dodaj/usun programy.

3. usunalem 5 plikow ktore system windows znalazl pod nazwami webget

4. zeskanowalem komputer avastem i usunalem 69 plików oznaczonych jako malware

 

zostały dwa pliki z którymi mam problem

 

Avast nie potrafi ich usunąć, ze skanowania podczas odpalania systemu również

 

próbowałem je skasować wchodząc po ścieżce, którą wskazuje avast, ale nic tam nie ma, ukytych plików i folderów również

 

Dołączam zdjęcie z programu antywirusowego avast oraz wymagane logi

 

Z góry dziękuję za wszelaką pomoc

post-13428-0-18554600-1401126116_thumb.jpg

Shortcut.txt

Addition.txt

Extras.Txt

FRST.txt

GM3R raport.txt

OTL.Txt

Edytowane przez piotrek13
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Logi zostały uzupełnione, więc przechodzę do analizy. Ten obrazek z Avast jest ucięty, tzn. skróconą ścieżkę tylko widać i ja tylko mogę się domyślać na podstawie podobnych przypadków na forum, iż jest to ścieżka w Temp. Jeśli chodzi o raporty, to widać że adware webget nie zostało usunięte do końca, nadal działa w tle sterownik tego ścierwa. Ponadto w Firefox widać niedomyślny plik konfiguracyjny (zapewne coś brzydkiego tam siedzi).

 

Przeprowadź następujące akcje:

 

1. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

R1 {9edd0ea8-2819-47c2-8320-b007d5996f8a}Gt; C:\WINDOWS\System32\drivers\{9edd0ea8-2819-47c2-8320-b007d5996f8a}Gt.sys [55224 2014-05-12] (StdLib)
C:\WINDOWS\system32\Drivers\{9edd0ea8-2819-47c2-8320-b007d5996f8a}Gt.sys
S2 LVPrcSrv; c:\program files\common files\logitech\lvmvfm\LVPrcSrv.exe [X]
S3 ALCXWDM; system32\drivers\ALCXWDM.SYS [X]
S4 IntelIde; No ImagePath
S3 LVcKap; system32\DRIVERS\LVcKap.sys [X]
S3 LVMVDrv; system32\DRIVERS\LVMVDrv.sys [X]
S3 LVPr2Mon; system32\DRIVERS\LVPr2Mon.sys [X]
S3 LVUSBSta; system32\DRIVERS\LVUSBSta.sys [X]
S3 PID_0928; system32\DRIVERS\LV561AV.SYS [X]
HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://search.myheritage.com
URLSearchHook: ATTENTION ==> Default URLSearchHook is missing.
SearchScopes: HKCU - {0ECDF796-C2DC-4d79-A620-CCE0C0A66CC9} URL = http://www2.delta-search.com/?q={searchTerms}&babsrc=SP_ss&mntrId=AC8614DAE93D6953&affID=121565&tsp=4994
SearchScopes: HKCU - {171DEBEB-C3D4-40b7-AC73-056A5EBA4A7E} URL = http://websearch.ask.com/redirect?client=ie&tb=ORJ&o=&src=crm&q={searchTerms}&locale=&apn_ptnrs=&apn_dtid=OSJ000&apn_uid=8D6B968E-E324-4E04-9C00-83958DF677E0&apn_sauid=27EF05C3-D803-4817-BA91-251853EC275D
SearchScopes: HKCU - {483830EE-A4CD-4b71-B0A3-3D82E62A6909} URL =
FF HKLM\...\Firefox\Extensions: [{20a82645-c095-46ed-80e3-08825760534b}] - C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v3.5\Windows Presentation Foundation\DotNetAssistantExtension\
FF Extension: Microsoft .NET Framework Assistant - C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v3.5\Windows Presentation Foundation\DotNetAssistantExtension\ []
FF HKLM\...\Firefox\Extensions: [smartwebprinting@hp.com] - C:\Program Files\HP\Digital Imaging\Smart Web Printing\MozillaAddOn3
FF HKCU\...\Firefox\Extensions: [smartwebprinting@hp.com] - C:\Program Files\HP\Digital Imaging\Smart Web Printing\MozillaAddOn3
FF Plugin HKCU: ubisoft.com/uplaypc - C:\Ubisoft Game Launcher\npuplaypc.dll No File
C:\Program Files\mozilla firefox\plugins
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\Ask
C:\Documents and Settings\Myron\Dane aplikacji\HoolappForAndroid
C:\Documents and Settings\Myron\Dane aplikacji\Temp
Folder: C:\Documents and Settings\Myron\Dane aplikacji\Scripts
Reg: reg delete "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Shared Tools\MSConfig\startupreg\Hoolapp Android" /f
Reg: reg query "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\WUSB54GCSVC" /s
Reboot:

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. System zostanie zresetowany. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt.

 

2. Wyczyść Firefox:

  • menu Historia > Wyczyść historię przeglądania
  • menu Pomoc > Informacje dla pomocy technicznej > Zresetuj program Firefox. Zakładki i hasła nie zostaną naruszone.
3. Uruchom AdwCleaner. Zastosuj Szukaj, a po tym Usuń. Powstanie folder C:\AdwCleaner z raportem z usuwania.

 

4. Uruchom TFC - Temp Cleaner.

 

5. Zrób nowy log FRST z opcji Scan (bez Addition i Shortcut). Dołącz też plik fixlog.txt i log z AdwCleaner.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Witam administratora, Panią tej wirtualnej krainy wypełnionej rządzą krwi (a raczej zer i jedynek) złośliwego i niczkemnego oprogramowania.

 

Dziękuję za pomoc, mam nadzieję, że te zabiegi wytępiły robactwo :-)

 

Przy okazji chciałem zapytać czy da się oszacować skalę tego co mogły zdziałać te śmieci na moim ukochanym komputerze?

 

Załączam logi

 

Pozdrawiam ciepło

FRST.txt

AdwCleanerR0.txt

AdwCleanerS0.txt

Fixlog.txt

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...