Skocz do zawartości

Niechciane reklamy przy przeglądaniu stron


Rekomendowane odpowiedzi

od nie dawna pojawiają mi się niechciane reklamy przy przeglądaniu stron, nie ma znaczenia na jakie strony wchodzę, w dole strony pojawiają mi się reklamy różnego rodzaju także te o treści dla dorosłych, również wchodząc na jakąś stronę następuję przekierowanie na stronę z reklamą gry. I to jest mój główny problem. Drugorzędną sprawą jest uruchamianie Windowsa, wydaję mi się że zbyt długo to trwa. Proszę o pomoc, z góry dziękuje.

Extras.Txt

OTL.Txt

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

GMER.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat założony w nieodpowiednim dziale (Windows). Przenoszę do działu diagnostyki infekcji. W systemie działa adware, które nabyłeś pobierając program GSpot z portalu (albo dobreprogramy.pl, albo pliki.onet.pl): KLIK. To nie jest plik właściwy tylko "Asystent pobierania" skoncentrowany na szmuglowaniu sponsorów i to on zainstalował te reklamy:

 

C:\Users\AEM\Downloads\GSpot(11901).exe

 

 

Przeprowadź następujące działania:

 

1. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

() C:\Program Files (x86)\BrowseMark\bin\utilBrowseMark.exe
() C:\Program Files (x86)\BrowseMark\updateBrowseMark.exe
() C:\Program Files (x86)\BrowseMark\bin\FilterApp_C64.exe
() C:\Program Files (x86)\BrowseMark\bin\BrowseMark.BrowserAdapter.exe
R1 wStLibG64; C:\Windows\System32\drivers\wStLibG64.sys [61120 2014-04-21] (StdLib)
R2 Update BrowseMark; C:\Program Files (x86)\BrowseMark\updateBrowseMark.exe [350496 2014-04-24] ()
R2 Util BrowseMark; C:\Program Files (x86)\BrowseMark\bin\utilBrowseMark.exe [350496 2014-04-24] ()
BHO: avast! Online Security - {318A227B-5E9F-45bd-8999-7F8F10CA4CF5} - C:\Program Files\AVAST Software\Avast\aswWebRepIE64.dll No File
Toolbar: HKLM - avast! Online Security - {318A227B-5E9F-45bd-8999-7F8F10CA4CF5} - C:\Program Files\AVAST Software\Avast\aswWebRepIE64.dll No File
C:\Users\AEM\Downloads\GSpot(11901).exe
C:\Windows\System32\drivers\wStLibG64.sys
Reboot:

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. System zostanie zresetowany. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt.

 

2. Przez Panel sterowania odinstaluj adware BrowseMark.

 

3. Wyczyść Firefox: menu Pomoc > Informacje dla pomocy technicznej > Zresetuj program Firefox. Zakładki i hasła nie zostaną naruszone.

 

4. Uruchom AdwCleaner. Zastosuj Szukaj, a po tym Usuń. Powstanie folder C:\AdwCleaner z raportem z usuwania.

 

5. Uruchom TFC - Temp Cleaner.

 

6. Zrób nowy log FRST z opcji Scan (bez Addition i Shortcut). Dołącz też plik fixlog.txt i log z AdwCleaner.

 

 

 

,

Odnośnik do komentarza

Akcje wykonane. Poprawki:

 

1. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

R1 {b99c8534-7800-48fa-bd71-519a46cdc7e1}Gw64; C:\Windows\System32\drivers\{b99c8534-7800-48fa-bd71-519a46cdc7e1}Gw64.sys [61120 2014-04-24] (StdLib)
C:\Windows\system32\Drivers\{b99c8534-7800-48fa-bd71-519a46cdc7e1}Gw64.sys
C:\Windows\SysWOW64\sqlite3.dll
CMD: rd /s /q C:\AdwCleaner
CMD: rd /s /q "C:\Users\AEM\Desktop\Stare dane programu Firefox"
CMD: rd /s /q C:\Users\AEM\Downloads\FRST-OlderVersion
CMD: del /q C:\Users\AEM\Downloads\9hs1vve3.exe
Reboot:

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Zostanie wymuszony restart i powstanie kolejny fixlog.txt.

 

2. AdwCleaner usunął z Google Chrome foldery rozszerzeń Freemake. To nie jest poprawna metoda. Wejdź do Rozszerzeń Google Chrome i odinstaluj martwe resztki, o ile są widoczne. Został także naruszony YTD Video Downloader, więc wejdź do kwarantanny w C:\AdwCleaner i przywróć na miejsce folder C:\Program Files (x86)\GreenTree Applications.

 

3. Zrób nowy log FRST z opcji Scan (bez Addition i Shortcut). Dołącz też plik fixlog.txt.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Coś mnie zaćmiło. Zadałam usunięcie tego folderu, po czym kierowałam doń. :lol: Po prostu przeinstaluj sobie program, tylko przy instalacji omiń sponsorów (instalację paska). I kończymy:

 

1. Usuń używane narzędzia za pomocą DelFix. Przez SHIFT+DEL (omija Kosz) dokasuj z Pobranych ponownie utworzony folder FRST-OlderVersion.

 

2. Wyczyść foldery Przywracania systemu, o ile coś powstało od momentu założenia tematu (pierwotnie brak punktów): KLIK.

 

3. Odinstaluj stare wtyczki:

 

==================== Installed Programs ======================

 

Adobe Flash Player 12 ActiveX (HKLM-x32\...\Adobe Flash Player ActiveX) (Version: 12.0.0.77 - Adobe Systems Incorporated) ----> wtyczka dla IE

Adobe Shockwave Player 11.6 (HKLM-x32\...\Adobe Shockwave Player) (Version: 11.6.6.636 - Adobe Systems, Inc.)

Java™ 7 Update 5 (64-bit) (HKLM\...\{26A24AE4-039D-4CA4-87B4-2F86417005FF}) (Version: 7.0.50 - Oracle)

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...