Skocz do zawartości

Duże zużycie procesora, laptop zamula


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem za komputerem, a w zasadzie z procesorem (tak mi się wydaje).

Otóż od paru dni komputer działa znacznie gorzej, tzn. bardzo spadła jego wydajność we wszystkich aplikacjach: gry, filmy, internet.

Komputer działa głośno, a przy obciążeniu bardzo głośno, dodatkowo nagrzewa się i "nie wyrabia".

Podejrzewam, że przyczyną tego jest procesor, ale co dokładnie to powoduje...nie wiem.

Menedżer pokazuje rożne zużycie procesora: podczas grania 65- 95 albo nawet 100 %, podczas spoczynku pokazywał 40-65, czemu pokazywał? ponieważ teraz jest tak, że gdy włączam menedżera pokazuje przez ułamek sekundy jakieś 40-60% i natychmiast spada do wartości 1-13%, co nie zmienia faktu, że laptop i tak działa, jak przy tym procencie pokazanym na początku, czyli jakieś 40-60.

Laptop działał zawsze cicho, dopiero przy obciążeniu zauważałem że wiatrak pracuje.

Teraz natomiast to jest dźwięk procesora, a nie dysku twardego lub wiatraka od karty graficznej....przynajmniej tak mi się wydaje.

Ogólnie laptop zamula tak strasznie, że ciężko cokolwiek na nim robić.

Jeżeli czegoś z tym nie zrobię, obawiam się obawiam się, że w końcu się coś "spali".

Laptop asus  k55v, i3, 4g ram (dokręcone 2, czyli razem 6), gf 635. Laptop nie ma jeszcze roku.

Problemy zaczęły się w niedziele wieczorem.

Szukałem jakiś podobnych przypadków na internecie, ale nic sensownego nie udało mi się znaleźć, wszędzie tylko: przeinstaluj system, sprawdź sterowniki; nie znam się za bardzo na komputerach, ale takie rady to sam mogę dawać.

Nie wiem co jest powodem takiego stanu rzeczy dodam, że jakiś miesiąc temu miałem problem z wirusem vbs, niby go usunąłem avirą, ale to chyba raczej nie on, nawet jeśli dalej jest na kompie, ponieważ odpowiadał on za otwieranie nowych urządzeń jako skrótów.

 

System 64bit.

Edytowane przez picasso
Załączniki usunięte. //picasso
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Duże zużycie procesora, wolna praca laptopa, komputer działa okropnie.

 

Po włączenie menedżera zużycie procesora wynosi jakieś 30-40% w spoczynku, przy obciążeniu 60-80, nawet 90. Przy czym zaledwie po włączeniu menedżera, tj. 1-2 sekundy, pokazuje zużycie 2-3 razy mniejsze (a w spoczynku 0-3%), co nie zmienia faktu, że komputer działa tak jak przy tym wskazanym i zamula strasznie. Przy grach, internecie, filmach, bez obciążenia też słabo działa. Trwa to już 2 tygodnie. Laptop działa bardzo głośno i się nagrzewa. Prawdę mówiąc nawet w normalnych warunkach (tj. bez podejrzenia infekcji), nawet przy zużyciu rzędu 80-90% laptop tak nie zamula.

System win 7, ponad miesiąc temu miałem wirusa vbs (urządzenia jako skróty), niby usunięty avirą, ale chyba nie do końca, a to co się dzieje to może jego pokłosie.

Na czas skanu GMER odinstalowałem antywirusa.

Proszę o pomoc.

Addition.txt

Extras.Txt

FRST.txt

GMER prescan.txt

GMER.txt

OTL.Txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Zreplikowane tematy łączę, starsze logi usuwam. Ogólnie to z logów nie wynikają żadne konkrety. Owszem, widzę w starcie wpisy wspominanej infekcji VBS, ale twierdzisz że była czyszczona, więc to pewnie puste wpisy. Wśród nich jest jeden dziwny wpis jakoby niepusty (wykryta data, ale rozmiar zero), nie wiadomo gdzie leżą owe "kropki" i czy to poprawna detekcja:

 

HKU\S-1-5-21-4290132301-2688213890-8098309-1000\...\Run: [7a2b0d6f82e4732be772a4c50aa180dc] - .. [0 2014-03-22] ()

 

Są też mini odpadki adware, ale to nie gra roli. Wstępnie wyczyść to co widać, choć mam wątpliwości czy zmieni się sytuacja:

 

 

1. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

HKU\S-1-5-21-4290132301-2688213890-8098309-1000\...\Run: [DVDclone] - wscript.exe //B "C:\Users\Maciek\AppData\Local\Temp\DVDclone.vbs" 
HKU\S-1-5-21-4290132301-2688213890-8098309-1000\...\Run: [7a2b0d6f82e4732be772a4c50aa180dc] - .. [0 2014-03-22] ()
HKU\S-1-5-21-4290132301-2688213890-8098309-1000\...\Run: [Link] - wscript.exe //B "C:\Users\Maciek\AppData\Local\Temp\Link.vbs" 
Task: {0AD04C3B-674C-4BCB-909A-89AD7897A1C2} - \BitGuard No Task File
Task: {2216DB6C-DC22-40DF-AAFB-68306B619B6B} - \EPUpdater No Task File
S3 ASUSProcObsrv; \??\E:\I386\AsPrOb64.sys [X]
S3 OSFMount; \??\C:\Program Files\OSFMount\OSFMount.sys [X]
S0 vmci; system32\DRIVERS\vmci.sys [X]
S3 VMnetAdapter; system32\DRIVERS\vmnetadapter.sys [X]
C:\Users\Maciek\AppData\Local\Google
C:\Windows\1C4551A64743409391E41477CD655043.TMP
C:\Windows\3F5C371F8EA24F259D3DD0B4526E3AEA.TMP
Reg: reg add "HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /v DefaultScope /t REG_SZ /d {0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A} /f
Reg: reg add "HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /v DefaultScope /t REG_SZ /d {0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A} /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-18\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-19\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-20\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Reboot:

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. System zostanie zresetowany. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt.

 

2. Przez Panel sterowania odinstaluj adware BrowseToSave, ContinueToSave oraz zbędnik Pandora Service (wprowadzony instalacją KMPlayer). Wpisy adware wyglądają na szczątki.

 

3. Uruchom TFC - Temp Cleaner.

 

4. Zrób nowy skan FRST (bez Addition i Shortcut). Dołącz plik fixlog.txt.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Akcje wykonane pomyślnie. Szczerze powątpiewałam w to czy zalecenia pomogą rozwiązać zgłaszany problem. Proponuję wykonać standardowe testy:

 

1. Sytuację w stadium czystego rozruchu: KLIK.

 

2. Stan po deinstalacji Avira.

 

3. Zachowanie po wykonaniu pełnej defragmentacji dysku (zwykła + "Boot Time"). Proponowany darmowy program: Puran Defrag.

 

Jeśli żadne z powyższych nie wpłynie na zmianę sytuacji, nie jest tu wykluczony problem sprzętowy ("nagrzewa się") i przesunę temat do działu Hardware.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Nie wykonałem tego powyżej. Tzn już dawno wykonałem defragmentację, kiedy tylko zaczął się problem, ale nic to nie pomogło.

2 Stan po dezinstalacji Avira - nawet nie wiem co ma znaczyć to wyrażenie.

Ale z innej beczki co może być związane z tym problemem, od paru dni, mam taką przypadłość: po włączeniu komputera działa on jak zwykle źle, wolno, muli....ale w pewny momencie zaczyna tak "ciąć", że przesuwając myszkę widzę prawie pokaz slajdów, to samo tyczy się innych aplikacji. W managerze pojawia się proces chrome.exe po którego wyłączeniu sytuacja uspokaja się,  komputer działa "normalnie", czyli tylko źle, a nie jak kalkulator.

Dodam, że nie mam na komputerze przeglądarki google chrome,  sprawdziłem lokalizacje aplikacji i usnąłem, ale po każdym włączeniu komputera dzieje się to samo, to jest parę minut po włączeniu, a nie od razu, w tej chwili zużycie procesora wynosi o 0-5%, ram 39%, chrome.exe działa, komputer pracuje strasznie,.

Lokalizacja AppData\Roaming\Identities

Plik waży 977k, tak jak mówiłem, po usunięciu, po włączeniu laptopa, wszystko zaczyna się od nowa, a plik pojawia się w tym miejscu.

Szukałem czegoś na ten temat, ale w sieci samo "masło maślane".

Być może ma to związek z ciągłą złą pracą komputera, albo dorobiłem się nowego paskudztwa.

Odnośnik do komentarza

Tzn już dawno wykonałem defragmentację, kiedy tylko zaczął się problem, ale nic to nie pomogło.

Defragmentacja defragmentacji nierówna. Czy była wykonywana defragmentacja typu "Boot"?

 

 

2 Stan po dezinstalacji Avira - nawet nie wiem co ma znaczyć to wyrażenie.

To oznacza: odinstaluj Avira, nie instaluj w zamian żadnego antywirusa, sprawdź jak pracuje system bez antywirusów...

 

 

Dodam, że nie mam na komputerze przeglądarki google chrome, sprawdziłem lokalizacje aplikacji i usnąłem, ale po każdym włączeniu komputera dzieje się to samo, to jest parę minut po włączeniu, a nie od razu, w tej chwili zużycie procesora wynosi o 0-5%, ram 39%, chrome.exe działa, komputer pracuje strasznie,.

Poproszę o nowy zestaw raportów (FRST i GMER).

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...