Skocz do zawartości

Chyba włamanie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dziś przeglądając logi z rutera zauwarzyłem dziwne Ip w sekcji przekierowanie portów .Ip pochodzi z sieci Centertel .Mam powody przypuszczać że pewnym osobom zależy bardzo na dostępie do mojego komputera więc się troche martwie. Korzystam z Wim 7 64 i rutera Asus Rt-n 10 .Proszę o pomoc i ewentualne sugestie jak się skutecznie zabezpieczyć .Poniżej logi z OTL z góry dziękuję za pomoc .

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Po pierwsze: zasady działu wyraźnie specyfikują zakres wymaganych raportów. Brakuje FRST i GMER.

 

Po drugie: opis problemu zupełnie niejasny. Co Cię właściwie niepokoi, jakie IP i co jest nie tak z obecnością Centertel (i w jaki sposób zdefiniowano asygnację tej nazwy). Nawiasem mówiąc: wszystkie powyższe logi służą do analizy strony konkretnego systemu (i obiektów ekzekwowanych z tego poziomu) a nie włamań sieciowych i analizy zachowań sieci.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Nie jestem pewny czy mi ktoś nie grzebie w kompie .Po przejrzeniu System Log - Przekierowanie portów w ruterze zauważyłem  przekierowanie  portu 54911       178.56.8.215 . Wczoraj miałem na chwile otwarty ruter i  to mnie zaniepokoiło(dodawałem komputer kolegi do filtrowania po mac adresie). Po odświeżeniu strony log jest pusty tyle zdołałem zapisać . A poza tym mam prośbę aby ktoś kto się na tym zna mógł by zerknąć na mój system bo miałem bardzo dużo połączeń svchost.exe które zauważyłem na zaporze comodo. W pewnym momencie było około 900 połączeń ale to może aktualizacje sam nie wiem. Poniżej logi chyba już wszystkie jakie udało mi się zrobić .

Addition.txt

Extras.Txt

FRST.txt

GMER log.txt

OTL.Txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza

W podanych raportach brak jakichkolwiek oznak ingerencji malware / niepożądanych działań i wątpię, by tu się coś działo od strony systemu. Nagrany w routerze adres IP 178.56.8.215 przekłada się na public-gprs138646.centertel.pl, host charakterystyczny dla internetu mobilnego SIM Orange. Nic więcej nie jestem w stanie powiedzieć, ani zlokalizować pochodzenia wpisu w ustawieniach routera.

 

 

miałem bardzo dużo połączeń svchost.exe które zauważyłem na zaporze comodo. W pewnym momencie było około 900 połączeń ale to może aktualizacje sam nie wiem.

Zbyt mało danych, by ocenić zjawisko. Svchost.exe jest ogólnym hostem usług, w systemie pracuje kilka wystąpień procesu, a każde kontroluje inną grupę usług (i więcej niż jedna usługa ma predyspozycje sieciowe). Nie ma tu następujących danych: które wystąpienie svchost.exe z jakimi usługami składowymi brało udział w komunikacji i na jakich portach.

 

 

Mam powody przypuszczać że pewnym osobom zależy bardzo na dostępie do mojego komputera więc się troche martwie.

Dla świętego spokoju możesz wykonać tę instrukcję: KLIK. Wątek analizy zrzutu pamięci pociągnie autor instrukcji, czyli mgrzeg.

 

 

 

PS. Drobna uwaga: HijackThis(12030).exe to nie jest poprawny plik tylko portalowy śmieć "Asystent pobierania" orientowany na instalacje adware (KLIK), a HijackThis per se pozbądź się (niezgodność z systemem x64, przekłamania).

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Dla świętego spokoju możesz wykonać tę instrukcję: KLIK. Wątek analizy zrzutu pamięci pociągnie autor instrukcji, czyli mgrzeg.

Dziękuję bardzo uspokoiłeś mnie że system ok. Na razie będę sprawdzał co jakiś czas logi z rutera. I zastosuje się na pewno do sugestii. Jeszcze raz dziękuję.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...